Skocz do zawartości

Problem z jasnością ekranu i pewnymi apkami na Windows 8.1


Bester

Recommended Posts

Witam, 

 

Od kilku miesięcy zauważyłem cykliczne pojawianie się pewnego problemu pod windows 8.1 (x32), otóż:

Po niektórych aktualizacjach, przestaje poprawnie działać ściemnianie i rozjaśnianie ekranu. By cokolwiek zadziałało, po próbie przesunięcia suwaka jasności, muszę wygasić i włączyć ekran, wtedy zostaje on albo ściemniony albo rozjaśniony.

 

Ponadto, w tym samym czasie bezużyteczne stają się niektóre z używanych przeze mnie kafelkowych apek: pogoda, kalendarza, oraz co ciekawe, kafelek z zegarem, który to późni się względem systemu o jakieś 10 minut.

Kalendarz nie odpala się wcale, apka pogody nie pobiera nowych danych, odpala się kilka minut, a przy próbie odświeżenia całkowicie traci się nad nią kontrolę.

 

Ktoś wie jak ten problem rozwiązać?

 

Nie zauważyłem innych niedogodności w używaniu systemu kiedy występują powyższe problemy, niemniej, są one dość irytujące, czasem wpisuję sobie do kalendarza różne przypomnienia, które oczywiście potem nie działają, kiedy dzieje się coś takiego....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz odświeżyć sobie system (reinstalować system bez usuwania plików), apki windowsowe Ci się oczywiście wraz z systemem usuną. A inne pliki i programy mogą być niewykrywalne przez start, ale będą one na kompie.

Edytowano przez PervKapitan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...