Bester

Moderator
 • Dodanych treści

  1090
 • Dołączono

 • Ostatnia wizyta

Reputacja społeczności

895 Legenda Forum

Informacje o Bester

 • Ranga
  Zielona strona mocy
 • Data urodzenia November 3

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Ulubiona postać
  Twilight Sparkle

Ostatnie wyświetlenia profilu

15919 wyświetleń profilu
 1. Jeśli ktoś byłby zainteresowany zakupieniem książkowej wersji Save Me, to właśnie ruszyły zapisy: Wszystkie informacje zostały zawarte w pierwszym poście tematu.
 2. Mamy więc kolejny rozdział. Akcja zaczyna się rozkręcać, dzieje się nieco więcej niż poprzednio, ale nie w kontekście akcji, ta dalej jest spokojna i stonowana, dzieje się w samej historii, pojawiają się nowe wątki i nowe możliwości. Wreszcie nasza archeolog staje twarzą w twarz z prawdziwym wyzwaniem i przygodą, a mimo to, nadal jest spokojnie i bez skoków dynamiki opowiadania, co naprawdę mi się podoba. Czekamy zatem na kolejne części.
 3. Co prawda nie za darmo, ale ciekawa oferta: Na Humble Bundle za miesięczną subskrybcję za 12 Euro dostaje się Dirt Rally oraz Inside. Dirt normalnie kosztuje 50 euro i póki co, największa przecena to -60%, czyli i tak 20 ojro na Bundle Stars. A Inside to całkiem ciekawa gierka od twórców Limbo. Moim zdaniem, całkiem korzystny dil. Płacimy, potem anulujemy miesięczny plan a gry zostają nasze.
 4. I mamy kolejny rozdział. Kolejna część trzyma poziom poprzedniczki i dalej rozwija akcję. Zaczyna się robić ciekawie, choć dalej nie wiemy co się dokładnie święci. I powtórzę się, ale podoba mi się tępo historii, to jak powoli się rozwija i jak spokojnie wszystko idzie przed siebie. Pozostaje czekać na więcej
 5. Miałem tę przyjemność zapoznać się z najnowszym dziełem Foleya na długo przed publikacją, w związku z czym, wiem też co będzie w kolejnym rozdziale. I cóż mogę rzec po lekturze? Mogę powiedzieć, że chyba wreszcie dostałem coś czego zaczynało mi brakować: wyważonego opowiadania przygodowego. Bo na taki tekst zapowiada się "Adventure Found Me". Fabuła powoli się rozwija już od pierwszych zdań opowiadania i bez zbędnych dłużyzn przechodzi dalej, jednocześnie zachowując póki co spokojną narrację, bez skoków akcji i nagłego pospieszania. Wszystko ma swoje miejsce i czeka na swoją kolej. Bohaterowie są zarysowani bardzo wyraziście, postaci charakteryzują się zróżnicowanymi osobistościami, choć jeszcze nie wiem komu mogę ufać, a komu nie - co jest plusem, ponieważ nie od razu połapiemy się co i jak, kto i gdzie. Ciężko też stwierdzić, co się wydarzy ponieważ ewentualne wskazówki są dobrze ukryte, bądź jeszcze nie wszystkie powiązania zostały zaprezentowane. I cóż, zapowiada się wciągające i dobrze napisane dzieło. Drugi rozdział zapewne już czeka na publikację a kolejne się piszą i przetrawiają. Czekam na kolejne części i ciekaw jestem dalszego rozwoju wydarzeń.
 6. Dziękuję za komentarz, jak również za uwagi, oraz nakreślenie oczekiwań, to dość rzadkie w dziale, a jakże przydatne. Widzę, Verlaxie, że oczekujesz ambitnego dzieła z nietuzinkową fabułą opowiadającą bądź, co bądź sprany już temat. Moja odpowiedź jest następująca: po pierwsze, pamiętaj, że jestem tylko amatorem i piszę w wolnej chwili, po drugie nie zapewnię Cię, że stworzę dzieło nietuzinkowe i zaskakujące. Nie zapewnię z prostego powodu: nie chcę nikogo rozczarować obietnicami z kosmosu. Nie wiem na ile spodoba Ci się moja wizja i dalsze plany co do fabuły, lecz mam nadzieję, że jednak przypadną Ci do gustu, mimo że, obecnie fik wydaje się niedomagać. Dodatkową kwestią jest fakt, że nie znam opowiadań z kategorii o której wspominasz, więc całość świata, relacji i postaci tworzę sam od podstaw. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy. Czytając jednak Twoje obawy, śmiem sądzić, że prawdopodobnie ich uniknę, ale jak wspomniałem, jeszcze zobaczymy. Dziękuję również @Hoffman za szeroki komentarz, do jakże małej ilości tekstu Widzę, że pokładasz spore nadzieje w tym opowiadaniu, więc jak wspomniałem wyżej, mam swój plan, nie wzoruję się na niczym, może wyjdzie coś ciekawego? Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze rozpalić wyobraźnię czytelników tym fikiem. Ale nic więcej nie napiszę, bo zaczną się spoilery, a pomysły jeszcze ciepłe i wiele rzeczy może się zmienić, więc nikt niczego się nie dowie, aż nie przyjdzie czas na rozdział. Exanima została porzucona, przez małe zainteresowanie tym tekstem. Oczywiście, nadal mam pomysły co dalej, wiem, że tamten świat ma swój potencjał, bo czasem mnie on męczy. Tak naprawdę, tamte trzy rozdziały nie pozwoliły się historii na dobre rozkręcić, nawet to co najważniejsze jeszcze nie zostało wspomniane, końcowa scena z III rozdziału dopiero stanowiła swego rodzaju wprowadzenie do tego z czym tak naprawdę zmierzą się bohaterowie. Może za długo? Ciężko powiedzieć, te trzy rozdziały miały pokazać jak działa tamten świat, jakie są relacje między bohaterami, co nimi kieruje, czemu się tam znaleźli. Ustaliłem klimat, nakreśliłem świat, zarysowałem postacie... ale nie pykło. Nie wiem, czy wrócę do tego tekstu, jeśli chcesz mogę przygotować zarys całości, żeby historia była pełna.
 7. A oto druga część: Część II Ponownie przy rozdziale pomogli: Altharias, Foley i Myhell
 8. Nie ufaj korekcie!

  791d2d6159.png

  1. Michalski9
  2. Mielcar

   Mielcar

   Ja tam nic złego nie widzę :rainderp: 

 9. Dzięki za poradę, lecz raczej nie skorzystam z tego. Wolę już zaznaczyć w tekście, że pismo jest bardzo nieczytelne, bądź użyć kursywy. Moim zdaniem, zastosowanie takiej metody, gdzie litery przestają być czytelne, znacząco wpłynie na przejrzystość bloku tekstu. Już nie wspominając o czytających na urządzeniach mobilnych - a takich jest całkiem sporo.
 10. Dziękuję za szeroki komentarz do, jakby nie patrzeć, małej części tekstu. W odniesieniu do kwestii technicznej: kawałek czasu nie pisałem nic większego, więc i warsztat nieco zardzewiał, lecz wierzę, że się rozgrzeję i będzie lepiej.
 11. Oto przed Wami, mój nowy wielorozdziałowiec. Krótki rys fabularny: Podczas rutynowych badań geologicznych, grupa naukowców odnajduje w zamkniętej kopani nowy korytarz, nie oznaczony na jakiejkolwiek mapie i nie ujęty w dokumentacji. Jest wydrążony niedbale i jak się wydaje, na szybko, przez kucyki bez większego doświadczenia. Dalsze badania, z udzialem naukowców z kilku instytutów ujawniają iż korytarz ten został wydrążony jeszcze przed powstaniem kopalni. Ponadto, zostają w nim odkryte zawirowania i anomalie magiczne o nieustalonym źródle. W badania włączona zostaje Twilight Sparkle, mag i badacz magii z Canterlot. Kiedy po raz pierwszy od setek, a może i tysięcy lat, w tunelu staje noga innego kucyka, okazuje się, iż jest to miejsce którego nikt nie spodziewał się znaleźć. Tyle tytułem wstępu. Zapraszam zatem do lektury i życzę przyjemnie spędzonego czasu! Prolog Część I Część II
 12. haxball

  Przywołuję wszystkich do porządku. Nie w gestii moderacji jest dochodzić kto jest winny temu co działo się poza forum, bądź na PW. My pilnujemy tylko widocznej części serwisu. Tak więc, bez osobistych wycieczek, oraz wyzwisk. Dalsze posty nie związane z tematem zostaną potraktowane jako spam.
 13. Misiek wrócił! :lunaderp:

  1. Pokaż poprzednie komentarze  %s więcej
  2. Foley

   Foley

   Czuj się obserwowany... :rainderp:

  3. miskof

   miskof

   Taa, a jak pisałem besterowi, że z tydzień temu już byłem na forume, to nie uwierzył i sam sprawdzić musiał :rainderp:

  4. Bester
 14. Z dniem wczorajszym za swoje zachowanie bana otrzymał Pawlex. Ignorowanie ostrzeżeń moderatora, oraz zachowanie sprawiły, że została podjęta decyzja o zawieszeniu tegoż usera. Pierwsze ostrzeżenie dotyczyło zamieszczania Treści rasistowskich, nawołującyc do nienawiści, promujących totalitaryzm. Drugie takie samo wykroczenie poskutkowało banem.
 15. Witam, Przypominam iż na forum nadal obowiązuje regulamin. Niezależnie od tego co działo się na meetach itp. na forum nie będzie pobłażania dla atakowania innych użytkowników. Moderacja będzie działać stosownie do sytuacji jaka zaistniała na forum, głównie przez wzgląd na fakt, że nie wiemy co działo się w owym czasie na meecie. W naszej gestii nie leży rozpatrywanie osobistych animozji, takie rzeczy należy wyjaśnić sobie albo na kolejnym meecie w cztery oczy, bądź na PW, a nie w publicznym wątku.