Jump to content

Regulamin działu + Lista tagów


Recommended Posts

1.Poruszanie się po dziale "twórczość"

1. Obowiązuje tutaj regulamin forum.
2. Jakiekolwiek niedostosowanie się do któregoś podpunktu będzie odpowiednio nagradzane.

2. Treści, wypowiedzi

1. Zero wulgaryzmów w komentarzach.
2. Nie kaleczymy języka ojczystego. Każdemu się zdarza lecz nadmierne łamanie tego punktu będzie nagradzane warnem.
3. Każdy ma prawo do wypowiadania się, lecz nie na zasadzie jednego słowa. Skoro już zdecydowałeś się napisać, to rozwiń swoją wypowiedź.
4. W związku z nagminnym pisaniem postów, jeden pod drugim (tych samych użytkowników naturalnie) przypominam, że jest to dozwolone, jeżeli od poprzedniego posta minęły co najmniej 24 godziny. W przeciwnym wypadku proszę o edycję posta poprzedniego.

4.1 Zasada zawarta w punkcie 4 nie dotyczy dodawania nowych rozdziałów danego opowiadania.

3. Dodawanie ficów

1. Przed umieszczeniem swojej pracy upewnij się, że nie ma w niej błędów.
2. Pamiętaj, aby otagować swoje dzieło. Forma obowiązująca - tagi umieszczone obok tytułu w nawiasach kwadratowych. Lista tagów, łącznie z obowiązkowymi zamieszczona jest w piątym punkcie regulaminu.
3. Każdy nieoznaczony może zostać przeniesiony do archiwum, lecz moderator ma obowiązek poinformować właściciela przynajmniej dwa dni przed tym faktem.
4. W pierwszym poście tematu powinien zostać umieszczony link do danego dzieła. Forma obowiązująca to link do google docs. Dopuszczamy również opowiadania w wersji audio. Nowe! Dla porządku dodam, że oprócz obowiązkowej wersji google docs można dodać wersje w innych formatach (pdf, epub, mobi, itd.) wedle woli i gustu, byle była też ta pierwsza obowiązkowa.
5. Jeden temat odpowiada jednemu fanfikowi. Wyjątek zachodzi, kiedy mamy do czynienia z serią. Wtedy w temacie muszą znaleźć się odpowienie Tagi, następnie powtórzone w samym poście, przy odpowiadających im fanfikach.
6. Jeżeli chcesz w komentarzu zamieścić obrazek, filmik lub inną wstakę to prosze ukryć go w spoilerze. Będzie lepiej wyglądało i szybciej działało. Podpunkt nie dotyczy okładek zamieszczanych w pierwszym poście.

7. Jeżeli autor chce usunąć swoje opowiadanie, to zobowiązany jest napisać PW do opiekuna działa z wyjaśnieniem i prośbą o usunięcie. Kasowanie na własną rękę jest bardzo niemile widziane.

8. Jeżeli opublikowane opowiadanie okaże się plagiatem, to jego autor może otrzymać całkowity zakaz publikacji w dziale opowiadań.

9. Zamieszczone opowiadanie może zostać usunięte, jeżeli prezentuje sobą niedopuszczalnie niski poziom.

10. Przy publikowaniu kolejnych rozdziałów, proszę umieszczać link do właśnie publikowanego również w pierwszym poście. To znacząco ułatwi czytelnikom odnajdowanie nowej zawartości.

11. W dziale opowiadań dozwolone jest publikowanie komiksów autorskich lub tłumaczeń komiksów. Proszę opatrywać je tagiem [Komiks] lub [Comic] w zależności od preferencji językowej.

4. My Little Necronomicon oraz Seduction

1. Działy MLN i MLS nie wymagają już otrzymania osobnego dostępu. Należy umieszczać w nich opowiadania, które z powodu swej brutalności lub obecności erotyki nie mogą trafić do działu ogólnego.
2. Oba działy oznaczone są jako dostępne dla czytelników powyżej 18 roku życia. Jeżeli jesteś młodszy/a, i ignorujesz ostrzeżenie, to wchodzisz tam na własną odpowiedzialność.
3. W wyżej wymienionych działach  znajdują się następujące rzeczy:
- My Little Necronomicon: fanowskie opowiadania o wysokiej brutalności; Tag: [Gore]
- My Little Seduction: fanowskie opowiadania o zabarwieniu erotycznym. Tag: [Clop] W tym dziale obowiązuje zakaz publikacji dla osób poniżej 18 roku życia.

 

5. Lista tagów

 

 

 

Spoiler

Tagi obowiązkowe przy każdym opowiadaniu (również w działach MLN i MLS):

 

[Z/NZ/Oneshot/PL]

Tagi obowiązkowe stawiamy na pierwszy miejscu - przed nimi mogą się znaleźć jedynie tagi [PL],[Epic] i [Legendary].Tagiem [Oneshot] proszę oznaczać opowiadania które stanowią całość. Tagiem [Z] proszę oznaczać opowiadania wielorozdziałowe, które są zakończone. Tagiem [NZ] proszę oznaczać opowiadania wielorozdziłowe, które nie są jeszcze zakończone. Tag [PL] jest obowiązkowy przy tłumaczeniach. Wymienione tagi obowiązują również w poddziałach MLN MLS. Tagi obowiązkowe nie mogą pełnić roli "drugiego tagu", przy tych, które wymagają innego (Human, TCB, i tak dalej). Szczegóły ich używania można znaleźć tutaj.

 

Tagi dodatkowe (określające typ opowiadnia)

 

[NLR vs SE]

Opowiadania których akcja oscyluje dookoła tego konfliktu. Każde tego typu opowiadanie musi OBOWIĄZKOWO posiadać ten tag.

 

[Romans]

Opowiadania skupiające się na miłości lub romantycznych relacjach pomiędzy dwoma (lub większą ilością) kucykami.

 

[Komedia]

Opowiadania mające na celu rozbawienie czytelnika. Pamiętajcie jednak, że jeden czy dwa gagi nie czynią opowiadania komedią.

 

[Sad] / [Tragedy]

Opowiadanie, którego celem jest zasmucenie czytelnika, a nawet doprowadzenie go do łez smutną lub ciężką atmosferą. Analogicznie do komedii, jedna czy dwie smutne sceny nie czynią fica dramatem. Jeżeli chodzi o Tragedy, to jest to Sad podniesiony na wyższy poziom i nie ma nic wspólnego z klasycznym pojmowaniem tego terminu.

 

[Violence]

Fiki, w których występują pewna doza przemocy i krwi, ale stanowi raczej tło i nie zawiera elementów przyporządkowanych do Gore.

 

[Crossover]

Czyli najogólniej w świecie, jest do połączenie uniwersum Equestrii z dowolnym innym istniejącym, np. z Falloutem czy Warhammerem. Obowiązkowo musi posiadać przynajmniej jeden inny TAG z listy.

 

[Random]

Fiki zaskakujące niczym Pinkie Pie, takie, w których wydarzenia trudno przewidzieć, tudzież powodują u nas załączenie się lampki z napisem „What the buck?!” (tudzież “Borsuk”  :P)

 

[Adventure]

Przygoda, akcja, długie wędrówki, wspaniałe odkrycia… Taki chleb powszedni Daring Do.

 

[slice of Life]

Czyli fiki skupiające się bardziej na zwyczajnym i codziennym życiu kucyków. Dosłownie - wycinek życia, czyli dobra obyczajówka.

 

[TCB]

Fic w uniwersum The Converssion Bureaus (Biura Adaptacyjne). Obowiązkowo musi posiadać przynajmniej jeden inny TAG z listy.

 

[Seria]

Tag przeznaczony dla kilku krótkich/dłuższych opowiadań krążących wokół jednego tematu i zamieszczonych w jednym poście, lub dla typowej sagi. Obowiązkowo musi posiadać przynajmniej jeden inny TAG z listy. Sposób użycia - tagi w temacie muszą zawierać [Seria] ale nie [Z/NZ/Oneshot] - te tagi, znane jako obowiązkowe zamieszczamy wewnątrz posta przy każdym kolejnym opublikowanym opowiadaniu w zależności od tego, które do niego pasują.

 

[Dark] / [Grimdark]

Opowiadanie, w którym występuje ciężki i mroczny klimat. Czytelnik znajduje się w stanie ciągłej niepewności. Nie musi zawierać przemocy. Analogicznie do Sad/Tragedy, Grimdark to po prostu mocniejszy Dark. Dozwolone w dziale ogólnym, o ile nie zawierają elementów gore.

 

[Human]

Tag przeznaczony dla opowiadań, gdzie oprócz kucyków występują tak niedoskonałe twory jak ludzie lub skupiający się wyłącznie na przebrzydłych istotach dwunożnych (lecz nadal osadzony w klimacie MLP).  Fanfiki oznaczone jako [TCB] nie muszą posiadać tego tagu.

 

[Alternate Universe]

Tag przeznaczony dla opowiadań, w których nasi ulubieni bohaterowie znajdują się w alternatywnym uniwersum/innej linii czasowej/tym podobne i mogą zdecydowanie różnić się charakterami/zachowaniami. Ot na przykład Pinkie zachowująca się jak Twilight, lub Discord będący charakterologicznym odpowiednikiem Applejack.

 

 

[Tagi autorskie]

Zdaję sobie sprawę, że na liście wszystkiego zawrzeć się nie da, więc postanowiłem dopuścić tak zwane "tagi autorskie". Są to wszelkiego typu "+18", "Mature", określające szczegółowo zawartość opowiadania (na przykład "Political") i tym podobne. Proszę jednak nie przesadzać z ich ilością i starać się trzymać tych wyszczególnionych na liście. Najlepiej jakby w poście znalazło się stosowne wyjaśnienie, dlaczego taki a taki tag został dodany.

 

[PL]/[Eng]

Tag [PL]używany wyłącznie do oznaczania tłumaczeń. Nie korzystamy z niego przy opowiadaniach polskich.

Tag [Eng] (opcjonalnie [English]) używamy wyłącznie do oznaczania opowiadań angielskich pisanych przez polskich autorów

 

[EqG]/[Equestria Girls]

Tag, który obowiązkowo musi się znajdować w opowiadaniach osadzonych w świecie Equestria Girls

 

[Komiks]/[Comic]

Używany przy publikacji komiksów autorskich lub tłumaczeń. Nadal wymaga tagu obowiązkowego

 

Tagi nadawane po głosowaniu:

 

[EPIC]

Przysługuje jedynie znanym i uznanym opowiadaniom, a na dodatek będzie przyznawany wyłącznie najlepszym tekstom na prośbę czytelników (prośba powinna zawierać poważne uzasadnienie). Podliczaniem zajmuje się wyłącznie moderator działu.. Ilość głosów z odpowiednim uzasadnieniem konieczna do uzyskania tego tagu to 10. Jeżeli autor zagłosuje na siebie, będę odejmował pięć punktów  :crazytwi:. Liczba głosów będzie podana w pierwszym poście.

 

[LEGENDARY]

Idąc za przykładem EQD, wprowadzam również ten tag. Również on może zostać przyznany jedynie gdy pojawią się głosy czytelników z odpowiednim uzasadnieniem. O ile jednak do zdobycia [EPIC] wystarczy 10 głosów, to aby opowiadanie zostało uznane za legendę, wymagane będzie głosów 50 (głosy z [EPIC] są wliczane do tej 50-tki). Dodatkowo głosować można jedynie na ukończone opowiadania. Podliczaniem zajmuje się wyłącznie moderator działu. Liczba głosów będzie podana w pierwszym poście.

 

Tag-nagroda:

[OSKAR]

 

Tag nadawany opowiadaniom, które zdobyły nagrodę w jednej lub wielu kategoriach podczas Fanfikowych Oskarów. Nadawane przez opiekuna działu.

 

Oraz dwa tagi odnoszące się do działów MLN i MLS:

 

[Gore]

Fanfik dla którego przemoc, krew i wyjątkowo brutalne sceny stanowią sens istnienia, chociaż niekoniecznie muszą stanowić główną oś fabularną. Kończyny latają w powietrzu, a opisy ran i kontuzji są szczegółowe do granic obrzydliwości. Dopuszczalne WYŁĄCZNIE w dziale MLN.(przykład: Cupcakes, Rainbow Factory).

 

[Clop]

Tu z kolei mamy do czynienia z szczegółowymi opisami aktów i stosunków seksualnych. Czasami bardzo szczegółowymi... Dopuszczalne w dziale MLS.

 

***

 

Pomysł listy tagów: Sliver

Opisy wstępne/patroszenie ogólne/opisy ostateczne: Nicolas Dominique, Dolar84

Opisy obecne oraz dalsze modyfikacje: Dolar84

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...