Jump to content

[AAR] A co by było gdyby?! [Europa Universalis 4]


asd
 Share

W jakim rejonie rozegram Equestrie  

5 members have voted

 1. 1. W jakim rejonie rozegram Equestrie

  • Pomorze
   5
  • Wschodnie Węgry
   0
 2. 2. Jaką kulturę powinno mieć moje państwo?

  • wybierz coś słowiańskiego
   3
  • Zmień w kodzie gry nazwę kultury jakiegoś bezwartościowego państwa na Equestria'ńska po czym wybierz ją
   2
  • Wybierz kulturę zależnie od ziemi na których stworzyłeś kraj
   0
  • coś innego (podaj w komentarzu)
   0


Recommended Posts

H6dr5Qg.png

Prolog:

Witojcie
Zapraszam was na na lekturę mojego AAR'a. Celem jego było by postawienie odpowiedzi na od wieczne pytanie "A co by było gdyby?". Chciałbym pokazać wam co by było gdyby w śród średniowiecznych krajów pojawiła by się Equestria. Jednak to wszystko chciał bym zwięczyć tym samym czym
uraczył was Verlax czyli mówiąc w prost możliwością integracji w
te magiczne i potężne ziemie.

Ustawienia które uznaje:

>Wersjia: 1.13.1
>DLC: Eldorado
>Mody: Kilkanaście modów graficznych, Extended Timeline, Spreading colture

>Bonusy: brak
>Agresja sztucznej inteligencji: normalna
>Szczęście narodów: historyczne
>Rok: 867

Rok 867, Zamordowany zostaje jeden z współwładców Cesarstwa Bizancjum Michał III, dzięki czemu dzięki czemu wpływy swoje zwiększa drugi współwładca Bazyl I. W tym samym czasie armie arabskie powoli przygotowują się by rozstrzygnąć sprawę istnienia Bizancjum.

CkCevJL.jpg

W zachodniej europie zaś kolejne zgrzyty między synami Karola wielkiego, powodują kolejne rozłamy w pozostawionym przez niego państwie. 

Na wschodzie zaś pomniejsze państwa słowiańskie walczą o dominacje nad innymi.
W sumie ta sama sytuacja dzieje się na pół wyspie skandynawskim. Gdzie mniejsze Kraiki dążą do hegemoni na tym obszarze.

Bardzo nie przyjemne środowisko przepełnione konfliktami i wojnami. Czy jest w nim miejsce dla małej equestrii mażącej o władzy nad całym światem?! Jest tylko jeden sposób by się przekonać.

Wybrałem dwa regiony gdzie rozgrywanie Equestrii było by ciekawe jak i przyjemne, są to: 

1. Ziemie Pruskie oraz kawałek Pomorza w tym Gdańsk. Było by to mimo wszystko trudne rozegranie. Imperialistyczne zapędy Danii od północy, nieprzewidywalna Polska od południa mało tego nie można zapomnieć o wschodniej części państwa franków, która bez większego namysłu będzie parła w naszą stronę starając się zająć jak najwięcej ziem słowiańskich. 

Ls5l0kH.jpg

2.Wschodnie ziemie Węgier oraz świeżo narodzone ziemie Ruś'i Kijowskiej. Nie ukrywam że akurat ten wybór może zakończyć się dość szybko gdyż mimo ogromnych starań może nie udać mi się odeprzeć potężnej siły państw granicznych. M. in. bułgarskiej armii z południa oraz nieskończonych oddziałów mojego zachodniego sąsiada.

8tsx6a1.jpg

Wybierzcie u góry, chyba że macie jakąś inną propozycje na położenie Kraju przyjaźnią i cydrem płynącą piszcie poniżej.(Jako że też jestem użytkownikiem tego forum też mam prawo głosu a jako autor jest ono warte 2 głosy)

Jednak nie ważne od scenariusza, na świecie zrodziły się jeszcze dwa państwa. Wykorzystam do zadań.

3Nvc6QC.jpg4goY0N5.jpg

Zadania :(jako że cały czas nie jestem pewien którą lokalizacje wybierzecie nie mogę dobrać bardziej sprecyzowanych zadań. Jeśli macie jakieś własne propozycje piszcie poniżej)
>IMBA SLOV - do roku 1444 osiągnąć status najsilniejszego państwa słowiańskiego oraz nie dopuścić by jakikolwiek kraj w tym rejonie miał więcej niż 10 prowincji.
>WE NEED PLACE FOR APPLES! - do roku 1100 zająć tereny Polski, Litwy oraz Lędzianów i zmienić ich kulturę na główną jaka będzie panowała w kraju.
>AND SOMEONE MUST BUY THEM ;V - do roku 1100 posiadać co najmniej 35 prowincji 
>Equestria daily - do roku zająć region kolonialny meksyk 1812
>Chistorjia ńe kuamie - do roku 1812 Zwasalizuj Crystal empire oraz doprowadź do destrukcji Griffinstone. W przypadku kiedy jakieś z tych państw zniknęło z map, przywróć je.

 

 

 

 

Edited by Obremon
Oczywiście zapomniałem modów wypisać.....(also fixed)
Link to comment
Share on other sites

Poprawiłem,
a jeszcze patrzyłem na to pole z modami i mówiłem sobie "tylko nie zapomnij tego wypełnić gałganie" No i oczywiście zapomniałem :bemused:.

 

AAR zostaje zawieszony do odwołania.

Edited by Obremon
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
 • Create New...