Skocz do zawartości

Trackmania [seria]


Cipher 618

Recommended Posts

Trackmania to seria dość nietypowych wyścigów (jeden z komentarzy: "Dark Souls wśród wyścigów" :crazytwi3:). Skupia się na multi (dlatego ten dział), ale autorzy nie zapomnieli o "singlach" ("kampania" na którą składa się kilkadziesiąt co raz to trudniejszych tras). W przeciwieństwie do innych wyścigów jest 100% fair: auta są identyczne, przenikają przez siebie (nie ma mowy o przepychankach), a całość skupia się na perfekcyjnym pokonaniu toru. O zajmowanych miejscach decydują milisekundy. Swoją drogą Francuzi wymiatają w tej grze. 

 

Dla chętnych polecam leciwą, darmową (zero jakichkolwiek opłat) "Trackmanię Nations Forever". Można ją pobrać ze Steam lub wielu stron internetowych

Zachęcam do pobrania i zagrania.

 

"Na dniach" do sklepów trafi "Trackmania Turbo", ale mam mieszane uczucia: dynamiczna muzyka brzmi tak sobie, komentator denerwuje, a nitro to kompletna pomyłka. Na plus zaliczam konkretne nowości: styl graficzny, mnóstwo rzeczy do odblokowania, odmienione typy aut (oby model jazdy był lepszy niż poprzednio - pomijam "środowisko" Stadium, ten jest perfekcyjny) czy edytor. Można tworzyć własne trasy "od zera" lub zbudować losową jednym przyciskiem. Fajne. Tylko to przeklęte Uplay i PS+... :twiangry:  

 

Mały bonus:

Prawdziwy mistrz... No dobra, później szło mu dobrze (jak na pierwszy raz), ale teksty typu "o, to wyścigi"... :facehoof: Nie, kurna. RTS. Nie żebym robił z siebie jakiegoś "pro-gamera" (sam obijam się o ściany), ale niektórymi komentarzami rozbawił mnie do łez: "można wypaść z toru?" - cóż... to nie NFS. Szkoda, że nie widział torów "magnetycznych" (dosłownie, auto może jechać do góry nogami).

Spoiler

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem poprzedni post. Biję się w pierś, zbyt szybko oceniłem grę. Beta została zamknięta. Pierwsze wrażenie bywa mylne. W tym przypadku było i to bardzo.

 

Sony jest za#biste. Mój mail zawierał informację: "upewniłem się czy otworzyłem porty - porty są otwarte...". Co dostaję w odpowiedzi? "Proszę otworzyć porty:lol: Trzy różne "skargo-pytania", trzy identyczne odpowiedzi. Pewnie wysyłają odpowiedź z automatu.

 

Co do samej gry.

Nadeo strzeliło sobie w stopę, a raczej między oczy. W grze jest 4 środowiska. W becie udostępniono 20 torów - pięć pierwszych w każdym. I to był błąd. Powinni dać pięć, ale z różnych poziomów trudności.

 

Plusy:

- Środowisko "Laguna rolerrcoaster" wymiata. Auto zachowuje się jak dragster: startuje jak pocisk, gwałtownie skręca. Na asfalcie prowadzi się beznadziejnie. Co innego sekcje magnetyczne. Tam czułe sterowanie jest plusem. Trasy fanów są świetne. Popatrzcie sami (to chyba najłatwiejszy tor na jaki trafiłem. Aha, film nie oddaje uczucia pędu :/ ) Później wrzucę kilka innych.  

 

Spoiler

 

 

 

Podsumowując - "magnesy" są boskie. Chodzą plotki o wersji demo (PC, konsole). Oby to była prawda. 

 

- Da się wyłączyć muzykę i "komentatora". Na PS4, w tle można uruchomić Spotify i problem z głowy. 

- Grafika (to chyba oczywiste)

- Sterowanie: raptem kilka przycisków.

- Dwa doskonałe i dwa niezłe środowiska

- Mnóstwo naklejek/farb do odblokowania (tuning... malowniczy? :crazy: )

- Tryb wyzwań. Takie darmowe pseudo-multi 

- Zabawne podpowiedzi w trakcie ładowania: "Aby uruchomić ekstremalny poziom trudności, trzymaj pad do góry nogami" (ciekawe ile osób spróbowało)? :crazytwi3:

- Drift w środowisku "Drift... cośtam". 

- Pomimo kolorystyki i "imprezowego" stylu grafiki, to nadal Trackmania. 

 

Minusy:

- Uplay :madtwilight:"Mania planet" była lepsza (umożliwiała grę offline)

- Środowisko "rajdowe" - mogło być lepiej.

- Na "stadionie" często nie widać gwałtownego zakrętu (wszystko przez "powierzchnię", która odbija otoczenie) 

- Dynamiczna muzyka i "komentator"

- Zbyt mało opcji audio oraz grafiki (chciałbym wyłączyć te błyszczące powierzchnie. Jak fajnie by nie wyglądały, przeszkadzają). 

- Debilny pomysł z trybem "double driver" - gracz A kieruje, gracz B odpowiada za gaz/hamulec

- Na konsolach multi wymaga opłat. Tryb wyzwań nie zastąpi walki "w realu".   

 

Na dzień dzisiejszy będę testował Uplay w The Crew. Jeśli nie będzie sprawiać problemów, kupię pełniaka. A samą grę oceniam bardzo pozytywnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam pełniaka. Wcześniej grałem w betę i demo. Być może oślepłem i słoń nadepnął mi na ucho, ale tory na stadionie nie świecą już jak psu cojones na mrozie, a dynamiczna muzyka działa tak, jak powinna.

 

Niestety, ale tory z kampanii póki co wyglądają tak, jakby stworzyli je kompletni amatorzy (nie widziałem wszystkich). Ewentualnie zrobione, a raczej wygenerowane automatycznie w edytorze (nowość - kilka kliknięć, minuta i mamy tor). Testowałem różne w trybie "gorącego krzesła", w którym zablokowana jest jedynie najtrudniejsza "czarna seria". Bez względu na to, czy jechałem na 10 czy 110 torze, coś było nie tak. I nie, nie mam na myśli fajnych utrudnień znanych z poprzedniczek (słup na środku trasy), a projekty. 

 

Na szczęście dzięki edytorowi można pobrać setki innych tras stworzonych przez graczy, zagrać w trybie wyzwań (darmowy) czy samemu zrobić trasę (to bardzo proste). Ogólnie jest bardzo, ale to bardzo dobrze. Na Steam opinie są "mieszane", ale wiele negatywnych opinii napisali gracze dla których "Turbo" jest pierwszym spotkaniem z serią. Brak tuningu? Jeden tryb gry? (wyścigi na czas) Wysoki poziom trudności? Tylko cztery auta? NFS lepszy... :twilight6: To tak, jakby narzekać na wysoki poziom trudności w Dark Souls. Ta gra tak ma. Inni biadolą, ponieważ jest nieco inna, a nie po prostu ładniejsza. Zgodzę się tylko z jedną rzeczą - Uplay. Nie masz dostępu do sieci, nie pograsz. Ba, menu głównego nie zobaczysz. 

 

EDIT. Jakiś gość narzeka, że nie ma klaksonów :facehoof: Serio? Ma czas na trąbienie w walce o (dosłownie) milisekundy? Brak skórek. No tak, też mi wada. "Nie mogę pograć "Lambo", które i tak zachowuje się dokładnie tak samo jak "Ursus". (Nie da się wpłynąć na zachowanie auta). Brak "customizacji" nicków. Tja... każdego obchodzi to, że w np. moim "djsound1985" każda litera ma inny kolor. Podsumowując, drama godna Rarity (czyli o nic) :'( 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Trackmania Turbo - pacjent w stanie agonalnym, rodzina nie zgadza się na odpięcie od respiratora. Gra ma kilka filtrów dzięki czemu można pograć online na ulubionych zasadach. Moje to: walka na czas, zero udziwnień (nitro, podskoki), środowisko - stadion. Po ich ustawieniu nie znalazłem ani jednego "pokoju"! (namiastka serwerów). Po wyłączeniu wszelkich filtrów było ich 40 w porywach do 70. Na cały świat! Nawet jeśli dziś jest lepiej, to wątpię aby było ich tyle co w poprzednich częściach. Taka "popularność" mnie nie dziwi. Wiadomo, na konsolach jest mniej popularna, ale nie aż tak. To chore pomysły Nadeo zabiły tą grę. 

 

Nowy edytor jest znakomity, ale sposób pobierania / wysyłania tras... :facehoof: Nie dość, że nie da się nadać własnej nazwy (są numerowane z automatu) to nie można ich pobrać z poziomu gry. Należy wejść na swój profil na stronie www i dodać je do pobrania. Po powrocie do gry zostaną ściągnięte. Kto to wymyślił i ile zioła wypalił? Szkoda edytora, bo jest na prawdę fajny. Mam nadzieję, że pojawi się następna część, a Nadeo wyciągnie odpowiednie wnioski. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Trackmania Turbo - stwierdzono zgon  oraz pobrano organy do przeszczepu. A tak po ludzku.

 

Trackmania 2 przeszła "małą" rewolucję. Darmowy klient gry, czyli Maniaplanet został zaktualizowany do wersji 4.0. Pozwala na darmową grę we wszystkich środowiskach (stadion, kanion, aleja, i nowość - laguna). Oczywiście jest to bardzo ograniczony. Za darmo można brać udział jedynie w tzw. eventach. Tryb gry oraz środowisko jest narzucone z góry, a całość zmienia się co godzinę (w menu jest kalendarz z rozpiską "co i kiedy"). Nie zdobywa się też punktów do rankingu. Zablokowano też chat.

 

Odblokowanie "laguny" kosztowało mnie 20€, ale nie żałuję :) Dostałem to, na co czekałem - trasy magnetyczne i dobry model jazdy. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...