Skocz do zawartości

Niebo teleskopem


ShadowTraitor

Recommended Posts

Ciekawi mnie ile osób oglądało już nocne niebo teleskopem albo chciało by zobaczyć. Ja dopiero zaczynam (dopiero teraz zauważyłem że mam w domu takie coś jak teleskop ( leży już jakieś 4 lata)). Pierwszy raz mam już za sobą i moja opinia jest jedną to jest zajepiórwiaste lepsze niż gołym okiem. Problemem jest ze znalezienie dobrego miejsca bez lamp, budynków i wielkich drzew.

Ale zobaczyć gwiazdę "z bliska" to jest coś nie do opisania. No to ciekawi mnie wasze zdanie o niebie. 

 

Edytowano przez Sosna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ziomek ma teleskop taki średniej wielkości, ale poza księżycem to nic nie zobaczyliśmy ciekawego, może trzeba się nauczyć z niego korzystać. Ja to się fascynuję kosmosem i w ogóle, szkoda że nie ma w moim mieście takiego kierunku jak astronomia, gdyż bym chciał na to pójść. Czy wiecie, że w 2020 ma być nowy teleskop Webba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu dzisiaj jest noc spadających gwiazd :) Wczoraj już było widać dzisiaj też mają być widoczne. Oglądałam w ubiegłym roku było prze bajecznie! w tym roku koniecznie kocyk gorąca herbata w termosie i będę oglądać. Polecam wszystkim wieczorny piknik. W ciągu 2 godzin zobaczyłam kilkanaście spadających gwiazd. Najlepiej się położyć na pleckach aby ogarnąć na raz jak największy kawał nieba. Wszystko widać gołym okiem, nie potrzeba teleskopu.

 

https://www.facebook.com/events/144735959197214/

Edytowano przez Metka04
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...