Skocz do zawartości

Kiedy mówimy o przyszłości [NZ], [Romans], [Violence]


Recommended Posts

Witam!

 

Niedawno skończyłem czytać całą trylogię opowiadania Disney Fanatic 2364 i niestety uderzyła mnie jedna rzecz. Brak kontynuacji losów Zan'iego i Twinkle. Czyli dzieci, dzieci bohaterów z Bride Of Discord. Tak więc z optymistycznym nastawieniem, nieco pozmienianym uniwersum BoD oraz ciekawym pomysłem, postanowiłem napisać ten fic. Czy on wam się spodoba? Możecie to wykazać ocenami w komentarzach. Rozdziały postaram się wrzucać w odstępie tydzień, góra dwa jeśli szczęście dopisze. Wszelkie pomyłki lub niedociągnięcia jakie znaleźliście, napiszcie w komentarzach. Dodam, że to mój pierwszy fanfic, jednak o wyrozumiałość nie proszę. :)

 

 

57bc5c4ed6723_Zdjcie.thumb.png.7ff2abc00

 

 

PROLOG

Rozdział I

Rozdział II

Rozdział III

Rozdział IV

Edytowano przez Prowokator
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Prowokator napisał:

jednak o wyrozumiałość nie proszę.

I bardzo dobrze. Zresztą najprawdopodobniej byś jej nie doświadczył.

Więc od początku: Brak justowania i zbyt duża czcionka. Krótko mówiąc jeśli chodzi o część wizualną to tekst wygląda słabo.

Treść... trudno tu cokolwiek oceniać bo prolog jest wyjątkowo krótki. Z opisu wnioskuje, że jest to jakiś crossover, ale za cholere nie wiem z czym. O Birde of Discord słyszę pierwszy raz i pod tym względem ciężko mi się wypowiedzieć. Natomiast wypowiem się na temat niebezpiecznie dużego stężenia alicornów na stronę. Nie jest najlepszym pomysłem pisać fanfika o rodzince OP kucyków mieszkających w pałacu. Już pomijam ich pochodzenie, ale tego typu bochaterowie są z regóły nudni, a zwłaszcza w podobnej kreacji. I wybacz ale całość niemiłosiernie zajeżdża  tanim romansem. On jej nie lubi, ona nie lubi jego, ale i tak wiadomo jak to się skończy. No i sama przyszłość Equestrii, bo zakładam że wszystko dzieje się właśni w przyszłości, jest odstręczająca. Screwball i Flurry Heart... trochę przypominają mi się arty z Derpy jako alicornem... Może gdyby dodać tag comedy to jeszcze dało by się na to spojrzeć.

Jeśli miałby opisać swoje odczucia po przeczytaniu tego prologu to powiedziałbym, że mnie nie zaciekawił. Powiedziałbym też, że jest przewidywalny i naiwny. 

Tyle po prologu, jeśli pojawi się jakaś kontynuacja to najprawdopodobniej zweryfikuje swoje przypuszczenia. Więc strzesz się...

A jeśli liczysz na ocene punktową to niestety, ale fanfikom takowej nie daję. Powiem tylko, że 21/37 to byś nie dostał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... Już się balem, że ktoś zauważył błąd interpunkcyjny lub gramatyczny... xd Jeśli chodzi o treść to byłem przygotowany na tego typu opinie. Sam fic jest w większości dla czytelników Bride of Discord, jednak może znajdzie się ktoś inny, kogo to zainteresuje. Jesli ktoś spodziewał się, że będzie inaczej niż się zaczyna, to ewidentnie nie ma tu czego szukać. Tagi już nawet mówią o czym to będzie, więc... No chyba co do tego wszystko objasnilem. Poza tym hej! Nie każdy rodzi się świetnym pisarzem. Co do rodziny królewskiej to tylko cztery Alicorny na całą Equestrie. Nie zbyt wiele... Moim skromnym i dla innych nic nie znaczącym zdaniem. Jednak dzięki, że ktoś się nieco wysilil i postanowił ocenić ten fanfic: krytycznie czy nie, obie wersje opinii lubię :crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...