Skocz do zawartości

Piłkarski Skandal czyli Mistrzostwa Świata w Katarze 2022


Gość Ziemowit

MŚ KATAR 2022  

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za przeprowadzeniem Mundialu 2022 w Katarze?

    • Tak
      0
    • Nie
      8
    • Nie mam zdania
      3


Recommended Posts

Niedawno obejrzałem ciekawy film dokumentalny pt. Katar i inne choroby futbolu. Opowiadał on o wyborze Kataru na gospodarza Mistrzostw Świata w 2022 roku. Za wyborem Kataru kryje się wiele skandali. Potwierdza to chociażby jeden mały fakt - Gdy wybierano gospodarza, Prezydentem FIFY był jeszcze Sepp Blatter. Za skandalem kryją się osoby bardzo zasłużone dla światowego futbolu. Chociażby Zinedine Zidane czy Michael Platini.

 

Pierwszą rzeczą o, której mowa to napoje alkoholowe. Według zakatarzonej kultury nie można pić żadnego alkoholu. Nie zmieni się to nawet na czas rozgrywania Mistrzostw Świata. Już widzę tą ogromną frekwencje...

 

Sprawa nr. 2 czyli poparcie organizacji MŚ w Katarze przez Zinedine Zidane'a. Wystąpił on w spocie reklamującym Katar jako "dobry wybór na gospodarza MŚ". Początkowo Zidane promujący Katar nie miał dostać pieniędzy, ale po pewnym czasie okazało się, iż Francuzowi zostały przelane miliony za udział w reklamie, które on przeznaczył na swoją fundację. Zidane nie chce opowiadać o tym dziennikarzom i ignoruje ich pytania. Niektóre gazety donoszą, iż Zidane wcale nie dostał obiecanych pieniędzy, lecz Trener Realu Madryt milczy na ten temat.

 

W styczniu 2013 roku doszło France Football (Francuska Gazeta) opublikowała wyniki śledztwa, w którym ujawniono kulisy wyboru Kataru na gospodarza Mistrzostw Świata 2022. Dziennikarze France Football stwierdzili, iż Katarscy Szejkowie kupili Mistrzostwa Świata w zamian za obietnice zainwestowania w piłkarski klub PSG. Kolejna historia mówi o przekupieniu Wiceprezydenta FIFY Jacka Warnera. Po wybraniu Kataru na gospodarzy MŚ na jego konto wpłynęła suma 2 Milionów Dolarów - tak podaje The Telegrpah. Po licznych aferach Warner zrezygnował ze stanowiska Wiceprezydenta FIFY. Jeszcze inna teza mówi o przekupieniu prezesów piłkarskich związków do głosowania na Katar jako gospodarza Mistrzostw Świata. W to wszystko wmieszany jest Michael Platini. Mówi się, również o układzie pomiędzy Federacją Azjatycką a Europejską. Jeśli Mistrzostwa Świata w 2018 roku odbędą się w kraju Europejskim, następne Mistrzostwa mają odbyć się w kraju Azjatyckim. Platini, jednak zaprzeczył - "Nie zawarłem żadnego układu z Bin Mohamadem". Za Mundialem w Katarze był również Nicola Sarkozi, poprzedni Prezydent Francji. 

 

Głosowanie

 

Spośród Afrykańskich delegatów, (WYMAGANA WIĘKSZOŚĆ: 12 GŁOSÓW) trzech poparło Mundial w Katarze, Katarczycy mogli przekonać i czterech delegatów z Azji (7 wymaganych głosów/12), a 14 poparło Katar (według danych FIFY). Jeden delegat przyznał się do głosowania, ale osiem głosów to wciąż za mało na wymagane 12 i podane 14. Co się podziało z resztą głosów? Nie wiadomo...

 

Listopad 2022

 

Datę rozpoczęcia turnieju MŚ przesunięto na Listopad 2022 roku, ze względu na panujące tam letnie upały. Nie jest to najlepszy pomysł, gdyż Mistrzostwa zleją się z rozgrywkami ligowymi czy Ligą Mistrzów. Utrudni to rozegranie sezonu 22/2023, a zakończenia lig, zostaną przesunięte.

 

Jak dla mnie przyznanie organizacji Mundialu dla Kataru to żenada. Właśnie w ten sposób futbol traci swój urok - przez j*banych Katarczyków szejków, którzy mogą sobie nielegalnie kupić Mistrzostwa Świata od FIFY, pogrążonej w korupcjach, skandalach i układach. W Polsce, również mamy pełno przykładów z korupcją. Kandydatury na organizacje MŚ wystawiła też Korea Południowa, Stany Zjednoczone oraz Australia, która odpadła po pierwszej turze. Jak dla mnie najlepszym typem byłaby Korea Południowa, ale zakatarzone gówno zostało wybrane na gospodarze. Będziemy świadkami fermentu piłki nożnej.

 

I czekam na wasze opinie co do przyznania Katarowi, Mundialu. Czy jesteście za przeprowadzeniem Mistrzostw w Korei, czy uważacie, iż głosowanie odbyło się prawidłowo, a nikt nie dostał żadnych pieniędzy za głos na Katar? Zapraszam do dyskusji :)  

Edytowano przez SpeedwaYZiemovit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywistym, że bardzo dużo trzeba było posmarować, żeby to Katar dostał MŚ. Za tym krajem nie przemawiało nic poza najważniejszym - kasą. Zero tradycji sportowej, zero odpowiedniej infrastruktury, położenie geograficzne w punkcie zapalnym świata, a na domiar wszystkiego nieprzyjazna "kultura". Tylko właśnie, kasa wszystko rozwiązuje w oczach leśnych dziadków z FIFA. W każdym razie, te wszystkie problemy to pikuś przy tym, co odwalają właśnie przy budowie infrastruktury, bo naściągali całą masę tanich robotników, których zmienili w nowoczesnych niewolników. Już samo to powinno wystarczyć, żeby odebrać im organizację, ale to najwyraźniej nie powód dla działaczy. 

 

Tylko co do tego alkoholu to przesada, i to mocna, bo w hotelach jak najbardziej da się dostać alkohol, i to bez problemu. Gorzej będą mieli idioci, którzy dadzą się złapać kompletnie pijani poza hotelami, bo arabusy się z nimi nie będą patyczkować.

 

No, ale ogólnie, to tak, nie trzeba być geniuszem, żeby się domyślić, że przyznanie MŚ Katarowi to przekręt na skalę kosmiczną.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też trochę o tym czytałem. chciałem napisać coś mądrego, ale... w sumie nie mam wiele do dodania. :derp3: Kupczenie głównie głosami maluczkich, obietnice inwestowania we francuską piłkę (czyli głównie w PSG), skandaliczne warunki pracy, zwłoki wywożone całymi taczkami, do tego całkowity zakaz fotografowania miejsca budowy... No ale grunt, że się hajs zgadza. :spike: 

 

Raczej się z tego pomysłu już nie wycofają i w sumie ciekawi mnie, jak to będzie wyglądało. Kluby pogroziły, że nie puszczą zawodników na turniej i prędzej czy później wojna wybuchnie. UEFA pogroziła odłączeniem się od FIFA - jako że to bardziej FIFA potrzebuje europejskiej piłki niż na odwrót.

Co z kibicami? Frekwencja może i nie dopisać (w razie czego można sypnąć hajsem albo wysłać ludzi siłą na trybuny, Jedyna Słuszna Korea w 2014 wysłała siłą ludzi do kibicowania swoim), ale ktoś się jednak wybierze na bank - zwłaszcza mam na myśli jakieś bojówki z Chorwacji czy Rosji. Co, będą robić masowe egzekucje na ulicach? :spike: 

 

QxcDniK.png

 

33 minuty temu Selenium napisał:

Chyba wszyscy dobrze pamiętają jak wyglądały Mistrzostwa Piłki Ręcznej w Katarze.

Fajnie by było w Australii, bo Korea akurat będzie mieć Igrzyska.

 Z całym szacunkiem do innych sportów, ale jeśli chodzi o skalę to jednak jest piłka nożna>>>>letnie igrzyska>>>>długo, długo nic>>>cała reszta. Nie wiem, jakie wałki szły na Mistrzostwach Piłki Ręcznej (poza tymi sędziowskimi), to tu będzie tylko gorzej :spike: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu Dabrowski napisał:

Znowu reprezentacja kataru kupi zawodnikówi sędziów jak w ręcznej

 

Nie kupi, bo w piłce nożnej są dość surowe reguły naturalizacji zawodników. Wystarczy, że raz zagrasz w dorosłej reprezentacji i już do końca życia nie możesz zagrać w innej. W ręcznej były wałki, bo reprezentacje można dość swobodnie zmieniać. Zawodników innych drużyn też raczej nie kupią, bo dla tych, którzy mają szanse coś osiągnąć na MŚ, ważniejszy i na dłuższą metę bardziej dochodowy jest prestiż, który mogą zdobyć na mistrzostwach, niż kasa, którą mogliby sypnąć arabusy. Bo taki Lewandowski, który z samego kontraktu w klubie zarabia te 15 milionów rocznie, jeśli zaliczy dobry występ na MŚ, to z reklam, umów sponsorskich itd. zarobi więcej, niż kozotentam byliby mu w stanie zapłacić - a pamiętajmy, że to tylko jeden gracz, chociaż z najwyższej półki. Ewentualnie mogą przekupić piłkarzy biedniejszych reprezentacji. No i oczywiście sędziów. Wałki na MŚ widzieliśmy już ostatnio w Korei/Japonii w 2002 roku, gdzie Koreę ciągnęli za uszy, i to naprawdę ewidentnie, aż do półfinału. Na szczęście Brazylia dała precedens, że gospodarz nie musi grać w półfinale, a wcześniej Polsza z Ukrainą udowodniły, że gospodarze nie muszą nawet wyjść z grupy, więc nie będzie parcia, żeby Katar przepchnąć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Airlick napisał:

 

Nie kupi, bo w piłce nożnej są dość surowe reguły naturalizacji zawodników. Wystarczy, że raz zagrasz w dorosłej reprezentacji i już do końca życia nie możesz zagrać w innej. W ręcznej były wałki, bo reprezentacje można dość swobodnie zmieniać. Zawodników innych drużyn też raczej nie kupią, bo dla tych, którzy mają szanse coś osiągnąć na MŚ, ważniejszy i na dłuższą metę bardziej dochodowy jest prestiż, który mogą zdobyć na mistrzostwach, niż kasa, którą mogliby sypnąć arabusy. Bo taki Lewandowski, który z samego kontraktu w klubie zarabia te 15 milionów rocznie, jeśli zaliczy dobry występ na MŚ, to z reklam, umów sponsorskich itd. zarobi więcej, niż kozotentam byliby mu w stanie zapłacić - a pamiętajmy, że to tylko jeden gracz, chociaż z najwyższej półki. Ewentualnie mogą przekupić piłkarzy biedniejszych reprezentacji. No i oczywiście sędziów. Wałki na MŚ widzieliśmy już ostatnio w Korei/Japonii w 2002 roku, gdzie Koreę ciągnęli za uszy, i to naprawdę ewidentnie, aż do półfinału. Na szczęście Brazylia dała precedens, że gospodarz nie musi grać w półfinale, a wcześniej Polsza z Ukrainą udowodniły, że gospodarze nie muszą nawet wyjść z grupy, więc nie będzie parcia, żeby Katar przepchnąć. 

Człowieku ja za młody na Mundial 2002

Ziemowita to chyba na świecie jeszcze nie było :P

Ale miło że mówisz, pewnie masz racje skoro pamiętasz tyle mistrzostw, ja oglądać na serio zacząłem od tych w RPA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...