Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Recommended Posts

Rządzące nami alicorny to wzór dla każdego kucyka. Dbające o swych poddanych, kochające każdego kucyka zamieszkującego naszą wspaniałą krainę. Idealne istoty bez żadnych wad? Niestety... coraz częściej, ich zachowanie przeczy obrazowi ideału. Od kilku tygodni mają miejsce tajemnicze wydarzenia w które zamieszane są nie tylko urzędujące w stolicy księżniczki Luna i Celestia, lecz także jedna z najbardziej zasłużonych dla Equestrii postaci. Z początku, zwykła krawcowa z nieznanego wcześniej nikomu miasteczka, następnie Element Hojności, by wreszcie w błyskawicznym tempie  zostać kucykiem wyznaczającym trendy najnowszej mody. Błyskawiczna kariera, kompletnie nieznanego nikomu wcześniej kucyka i tajemnicze kontakty z elitą Canterlotu to tylko początek. W całą sprawę wydaje się zamieszana cała  Alicornia Tetrarchia.

 

Jeden z gwardzistów Dnia:

 

Jestem oficerem tzw "Pierwszego Stada" jak potocznie nazywa się członków pierwszej drużyny, pierwszego kopyta, pierwszego rogu, legionu Pierwszego Słonecznego. Do tej drużyny jest przyjmowana elita królewskiej armii, a nagrodą jest najwyższy zaszczyt trzymania straży przed prywatną komnatą samej Pani Dnia. Księżniczka Celestia ma bardzo napięty program dnia i nie pozwala sobie na żadne z odstępstw. Tymczasem, od kilku tygodni jej plan jest notorycznie zmieniany, a Pani Dnia zamyka się w swej komnacie wraz z swą siostrą, księżniczką Luną, księżniczką Twilight oraz z... klaczą jednorożca zwaną przez nich Rarity. Treść rozmów jest tajemnicą, gwardzistom nie wolno wkroczyć do komnat księżniczek, chyba że któraś z nich nie wyda innego polecenia. Ponadto z królewskiego skarbca dostarczono na miejsce kilka sztab złota.


Księżniczka Celestia zapytana o ta kwestię podczas posiedzenia Dziennego Dworu:

 

Razem z moją siostrą, księżniczką Luną, oraz księżniczką Twilight Sparkle przygotowaliśmy dla Was, moje małe kucyki, coś specjalnego. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w historii Equestrii. Nigdy wcześniej nie zrobiono czegoś podobnego. W kwestii złota nie musicie się martwić. Jak dobrze wiecie, królewski skarbiec jest pełny, a samo szykowane wydarzenie wymaga pewnych nakładów finansowych. Oraz kreatywnego umysłu, znającego najnowsze trendy mody jakie panują w Equestrii. 


Księżniczka odmówiła dalszych wyjaśnień. Zapewniła jednak,  iż szczegóły poznamy już niebawem.

 

Pozostaje więcej pytań niż uzyskaliśmy odpowiedzi. W całości biorą udział najwazniejsze kucyki w naszej krainie.

 

Rarity cały czas unikała spotkania z nami. Posłużyła się nawet Pinkie Pie by odciągnąć naszą uwagę od jej (Rarity) osoby. Po tygodniowej imprezie w pałacowej bibliotece, różowe tornado pozwoliło nam wreszcie opuścić Ponyville.

 

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na oficjalne wystąpienie Księżniczki Celestii.

 

Dnia Następnego:

 

Ja, Celestia Sunniva Laurentia Alicornica, Pani Dnia, księżniczka Equestrii, zgodnie z tym co rzekłam na wczorajszym posiedzeniu Dziennego Dworu, dostąpiłam zaszczytu by móc przedstawić Wam, moje małe kucyki, cóż przygotowałyśmy dla Was. Wiele tygodni przygotowań i zaangażowanie mnóstwa kucyków pozwoliły ukończyć ten projekt. 

 

Twilight Sparkle, niegdyś moja uczennica, teraz księżniczka Equestrii, wielokrotnie opowiadała Wam, w jaki sposób została zmieniona w alicorna. Wiele z Was, moje kucyki, pytało o możliwość dostępu do mojej domeny. Po zasięgnięciu porady u mojej siostry, księżniczki Luny, oraz księżniczki Cadance i uzyskaniu zgody księżniczki Twilight ogłaszam co następuje:

 

My, Alicornia Tetrarchia, po długiej naradzie, stwierdzamy iż obrazy z domeny Pani Dnia, zostaną udostępnione każdemu mieszkańcowi Equestrii. Każdy z Was, moje małe kucyki, będzie miał możliwość oglądania ruchomych zdjęć opowiadających o wszystkim co do tej pory przeżyła księżniczka Twilight, oraz jej przyjaciółki. Wszystkie jej sukcesy i porażki, chwile radosne i te smutne. Chwile zwątpienia i wielkie zwycięstwa. Wszystko to będziecie mogli sami zobaczyć i doświadczyć. Szczegóły wygłosi księżniczka Twilight:

 

Witajcie moi drodzy. Przejdę od razu do rzeczy. Wszystkie ruchome obrazy, które zawierała domena Celestii zostały pogrupowane w odcinki i sezony. Aktualnie utworzyliśmy sześć sezonów i 143 około dwudziestominutowych odcinków. A to wszystko będzie dla Was bardzo łatwo dostępne. Każdy z Was zobaczy całą drogę jaką przebyłam, od mojej pierwszej wizyty w Ponyville, do stanu obecnego. Pozostała jeszcze najważniejsza rzecz, o której opowie księżniczka Luna:

 

Witajcie, poddani! Uzyskacie dostęp do domeny Celestii podczas waszego snu. Ogłaszamy iż spośród tego co zobaczycie, będziecie mogli wybrać najlepsze sceny! Utworzyliśmy siedemnaście kategorii, które podamy zanim opuścimy słońce i wzniesiemy księżyc. 

 

My, Luna Chandrika Laurentia Alicornica ogłaszamy iż najlepszym scenom zostaną przyznane statuetki Złotego Jednorożca!

 

199393__safe_solo_sweetie+belle_plot_grin_older_cake_artist-colon-kp-dash-shadowsquirrel_luster+dust_sweetie+gold.jpeg

 

Musimy nadmienić iż, za powstanie tej wspaniałej nagrody odpowiada Element Hojności, Rarity i to jej zawdzięczamy wspaniałość tej statuetki. 

 

Kategorie, oraz szczegóły poznacie przed zakończeniem dnia dzisiejszego!

 

Post z nominacjami znajduje się pod tym linkiem: 

 

Golden Unicorn Awards

 

Lista kategorii i szczegóły nominacji!

 

Oto przed Wami obiecana przez alicorny lista kategorii w których można nominować obejrzane fragmenty:

 

KATEGORIE

 

1. Najlepsza scena

 

2. Najlepsza scena komediowa z udziałem kucyka/ów  z Mane6

 

3. Najlepsza scena komediowa bez udziału Mane6

 

4. Najlepsza scena picia herbatki

 

5. Najlepsza smutna scena z udziałem kucyka/ów  z Mane6

 

6. Najlepsza smutna scena bez udziału Mane6

 

7. Najbardziej zwariowana scena bez udziału Pinkie Pie

 

8. Najbardziej zwariowana scena Pinkie Pie

 

9. Najlepsza scena z udziałem złego charakteru

 

10. Najlepsza scena z piosenki

 

11. Najlepsza scena z Equestria Girls

 

12. Najlepsza scena bez kucyków (ale nie Equestria Girls)

 

13. Najlepsza scena z przytulaniem

 

14. Najlepsza scena lotu pegaza

 

15. Najlepsza scena rzucania zaklęcia

 

16. Najlepsza scena shippingowa

 

17. Najlepsza scena z alicornem

 

Garść zasad:

 

1. Nominujecie w komentarzach pod tym postem.

2. Jedna osoba może nominować jedną scenę w danej kategorii; łącznie więc, jedna osoba może nominować 17 scen.

3. Przykładowa nominacja: 

Scena z odcinka "Magical Mystery Cure" epizod 13 sezon 3 - Piosenka Celestii przed zmianą Twilight w alicorna

 Scena z odcinka "Lesson Zero" epizod 3 sezon 2 - Twilight wyskakuje z krzaków z dziwacznym uśmieszkiem i gniazdem na głowie.

Ogólnie co musi być: numer odcinka i sezonu wraz z tytułem to podstawa. dalej opis seny, pozwalający na jej namierzenie. Jeśli ten fragment jest dostępny w sieci można wstawić link do komentarza z dopiskiem np: "początek od 4 sekundy, aż do 35" - to też ułatwi identyfikację scen.

 

Nie musicie nominować w każdej kategorii!!!

 

Czasu jeszcze nieco zostało. Potem specjalna komisja zbierze się i z Waszych nominacji wyłoni zwycięzców, i wręczy statuetki podczas Wielkiej Gali Złotego Jednorożca!!!

 

Wszelkie pytania piszcie w komentarzach na FgE lub w tym temacie.

Edited by Kredke
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...