Skocz do zawartości

Informacje i Ogłoszenia


Recommended Posts

Informacja.png.ba67b8941b4a90b142ef70d28eacb538.png

 

Młoda, błękitna klacz stała na piętrze, przeglądając swój notatnik. Raz po raz spoglądała w stronę wejścia, nerwowo przeczesując kopytkiem żółtą grzywę.

Od czasu do czasu wskazywała komuś drogę lub prowadziła krótką rozmowę z zagubionym uczniem. 

Gdy otworzyły się drzwi i do szkoły weszła pierwsza grupa gości, klacz szybko schowała swój notesik do plecaka. Odetchnęła głęboko, rozłożyła skrzydła i poleciała im na spotkanie.

- Witajcie w Szkole Przyjaźni, której założycielką jest Księżniczka Twilight Sparkle. 

- Mam na imię Merry Glow i będę waszą przewodniczką po szkole i okolicach. Ode mnie również usłyszycie najnowsze wiadomości i ogłoszenia. - Powiedziała podekscytowana klacz, lądując przed gośćmi.

- Część z was zapewne pamięta to miejsce jeszcze sprzed remontu, ale są również tacy, dla których jest zupełnie nowe. Pozwólcie więc, że szybko oprowadzę was po szkole. - Mówiła, trzymając kopytko uniesione.
Gdy skończyła, spojrzała w głąb korytarza i ruszyła powoli w stronę dużego holu, po którym chodziły kucyki, podmieńce, yaki i różne inne magiczne stworzenia.

Niektóre szukały swoich sal lekcyjnych lub nauczycieli, a jeszcze inni po prostu przyszli pozwiedzać szkołę.

- Prawe skrzydło budynku to głównie sale lekcyjne i pokoje dyskusyjne. - Wskazała kopytkiem drogę, prowadzącą do prawego skrzydła szkoły.

- W lewym skrzydle natomiast znajduje się nasza biblioteka, pokój gier i zabaw, a także miejsce, w którym uczniowie, nauczyciele oraz odwiedzający organizują różne  konkursy. - Zatrzymała się przed dużymi schodami prowadzącymi na piętro. Marmurowe schody prowadziły najpierw w górę, gdzie zatrzymywały się na półpiętrze, gdzie rozchodziły się w lewo i w prawo prowadząc na piętro. 

- Na piętrze znajdziecie między innymi pokoje nauczycieli, pokój szkolnej pedagog, biuro asystentki i oczywiście biuro naszej pani dyrektor Twilight… - Zamyśliła się Merry przykładając kopytko do pyszczka.

- Wiecie co… Tak sobie myślę, że Dyrektorkę akurat łatwiej będzie wam złapać w jej zamku.

- Więc sprawy szkolne najlepiej będzie kierować do Sparkle lub Starlight. Nasze klacze również chętnie odpowiedzą na wszystkie wasze pytania.

- Oczywiście, jeśli macie jakąś pilną sprawę, a nie wiecie gdzie je złapać, to zawsze możecie przyjść z tym do mnie. - Wyciąga czerwony notes i pokazuje go zebranym.

- Wszystkie wasze wiadomości zostaną tutaj zapisane i niezwłocznie przekazane odpowiedniej osobie. - Schowała notesik i rozejrzała się po holu.

W pewnym momencie wskazała kopytkiem jeszcze jedne schody, które prowadziły w dół.

- O czym to ja zapomniałam… a tak.

- W podziemiach szkoły mamy również nasze archiwum, w którym możecie poczytać o wszystkich przeszłych wydarzeniach. - Zajrzała do swojego notatnika i szybko dodała.

Przekartkowała kilka stron i odnajdując pośpiesznie napisaną informację, schowała notatnik i spojrzała na gości. 

- To już wszystko… życzę wam, abyście miło spędzili czas w naszej szkole i dobrze się tu bawili.

- Gdyby wam coś umknęło z tego, co mówiłam, to tam przy wejściu znajdziecie szkolny regulamin. - Wskazała na duży zwój przyczepiony do drewnianej tablicy obok wejścia.  

- To ja uciekam… terminy gonią i nie zapomnijcie odwiedzić Trixie… jej przedstawienia są świetne. Pa. - Uśmiechnęła się przyjaźnie i szybko pobiegła na piętro.

Edytowano przez Starlight Sparkle
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...