Skocz do zawartości

Diablo


Emronn Marvelous

Recommended Posts

Dołączona grafika

Diablo to pierwsza część niezwykle popularnego cyklu gier z gatunku action-RPG, rozwijanego przez studio deweloperskie firmy Blizzard Entertainment. Akcja osadzona została w świecie dark-fantasy – Sanktuarium, któremu zagrażają demony na czele z uwięzionym w magicznym kamieniu dusz Diablo. Gracz kieruje poczynaniami bohatera, stającego do walki z hordami potworów.

Kilka screenów dla przypomnienia wspaniałości gry:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Te obrazki są oczywiście własnością matki internetu.

Od czego by tu zacząć? Zapewne niemal każdy zna tytuł, który nie tak dawno temu zalał świat z numerkiem "3" u swego boku. Niestety, spora część graczy "trójki" nie spotkała się z starą, dobrą "jedynką". Przypomnij sobie, drogi graczu tytuł, który podbił Twoje serce i rozbudował wyobraźnię świata grozy...

Wszystko zaczęło się w Tristram, wszystkim znanemu miasteczku. To właśnie pod nim toczy się największa część akcji: zniszczenie hord przeciwników, zbieranie skarbów czy też długie walki z potężnymi przywódcami grup. Do wyboru mamy trzy klasy postaci: Wojownik, Czarownik, Łotrzyca. Każda jest na swój sposób dobra i posiada swoje wady - jak to zwykle bywa. Myślę jednak, że nie muszę aż tak dokładnie opisywać samej gry, z pewnością tytuł was w końcu skusi i sami sięgniecie do/po wspomnień/nowe wrażenia.

Muzyka jest moim zdaniem genialna, tak samo grafika. Jest to jedna z gier, które przez te wszystkie lata tak doskonale wspominam i często do niej wracam. Ile lat by nie minęło - ta gra nigdy mi się nie nudzi (a nawet jeśli już, to po krótkim czasie do niej wracam z ponownie wielkim zapałem). Powiem nawet szczerze, że mimo mojego ostrego oceniania, ta gra jest warta 10/10. To samo lata temu napisało na jej temat CD-Action. Tytuł można też zaliczyć do wiecznie żywych - wiele osób wciąż do niego powraca, tak jak ja sam.

Dosyć jednak tych krótkich i nieskutecznych pokus. Temat założony dla wspomnień, czy też chęci wspólnego grania (Mówiłem - gra jest wiecznie żywa). Wiele osób ma jednak problem z grafiką na nowych systemach operacyjnych... Jeśli taki napotkasz - zapraszam na stronę mojego bardzo starego znajomego, Noktisa - POMOC. Potwierdzam skuteczność podanej metody, bo sam dzisiaj z tego skorzystałem i jestem bardzo zadowolony.

Zapraszam jak najbardziej do wspólnej gry. Być może ktoś z forum ma ochotę ponownie wygnać z Tristram hordy przeciwników? A może jesteś osobą, która tylko udaje towarzysza... widzisz, jak Twój kolega podnosi artefakt po który sam chciałeś sięgnąć, więc postanawiasz zatopić swój topór w jego czaszce by zabrać co Twoje.

Istnieje program Game Ranger, który mogę zainstalować jeśli ktoś by chciał pograć. Oczywiście sam nigdy nie będę hostem, bo mój internet jest dużo gorszy od tych, co nawet w telefonach macie.

Granie zalecane na oficjalnym patchu 1.09.

Jeśli będzie chociaż kilka osób wyrażających chęć gry, to stworzę jakąś listę w tym poście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...