Skocz do zawartości

The Cursed Crusade: Krucjata Assasynów


Panda Hippis

Recommended Posts

Uhh... Dawno mnie tu nie było! Warto więc powrócić do pisania recenzji gierek! A co dziś? Proszę bardzo....

The Cursed Crusade

Krucjata Assasynów

Gra francuskiego studia Kylotonn Entertainment (i amerykańskiej firmy Atlus).

Opowiada ona o czwartej wyprawie krzyżowej. Akcja rozgrywa się u schyłku XII wieku. My zaś wcielamy się w templariusza Denza de Bayle. Nasz ojciec nie wrócił z trzeciej krucjaty do Jerozolimy, a my za wszelką cenę musimy go odnaleźć. Towarzyszy nam w tym hiszpański najemnik Esteban. Na obydwu z nich ciąży przerażająca klątwa, której również chcą się pozbyć. Oczywiście nie będę zdradzać fabuły, bo to należy do Was!

Cała gra jest podzielona na 40 etapów zawartych w 5 rozdziałach. Jak na taką grę przystało prawie w każdej będziemy musieli używać broni. Tylko skoro to są czasy średniowiecza, nie będzie tu broni palnej. Tylko broń biała. Nie ma się czym martwić! Twórcy gry zadbali byśmy byli szczęśliwi i oddali w nasze ręce ponad 130 rodzajów broni. Walka polega na kombinacji ciosów, których w grze znajduje się ponad 100 (niektórzy mówią, że jest aż 400 różnorodnych kombosów).

The Cursed Crusade ma dwa tryby rozgrywki. Można zagrywać się solo... Czyli wcielamy się w Denza, natomiast Estebanem kieruje AI. Albo można pograć w trybie kooperacji. Wtedy kontrolę nad najemnikiem przejmuje druga osoba. W tryb współpracy można grać przez Internet lub na podzielonym ekranie.

Twórcy wiernie oddali największe Europejskie miasta średniowiecza, a zwłaszcza ich zabudowania. Grafika... Nie jest jakaś super ekstra, ale jak na taką produkcje jest naprawdę niezła. Co prawda w grze można znaleźć kilka niedoróbek, ale to nie powód by od razu ją hejcić. Bo w końcu każda gra je posiada! Mimo wszystko polecam tą grę, bo można przy niej spędzić wiele godzin!

A tak przy okazji... Gra do instalacji wymaga Steam'a. A kolejny plus jest taki, że "The Cursed Crusade: Krucjata Assasynów" można kupić w Biedronce za 20 złotych. Warto to uczynić, zważywszy, że w Empiku kosztuje 60 zł.

Mój nick na Steam'ie: Hippis19 (hippis19)

Jestem gotowy zagrać z kimś w trybie kooperacji!

Trzymajcie się, cześć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...