Skocz do zawartości

Minor Sax: Opis OC


Minor

Recommended Posts

Czołem Towarzysze :salut:

Chciałbym wam przedstawić mojego OC, który jednocześnie jest głównym bohaterem mojego fika.

Front

Dołączona grafika

Generator

Dołączona grafika




Imię: Minor Sax, Minor

Wiek:18 lat

Pochodzenie: Öber Celesten

Cutie Mark: Jest odzwierciedleniem talentu muzycznego. Mogłem dać po prostu klucz wiolinowy albo parę ósemek, lecz nie widziałem jeszcze kuca z kluczem C.

Historia:
<tu powinna być historia, ale uznałem że była inwalidą...>

Oczekujący na komentarze, pozytywne jak i te negatywne alias Minor Sax

Link do komentarza
  • 4 weeks later...

To ja tak z ciekawości zapytam... dlaczego jest taki bezbarwny?

Odziedziczył kolory po ojcu (który domyślam się, jako górnik pewnie jest czarno-szary)?

Czy może ma jakieś zebry wśród dalekich przodków? Bo barwa grzywy takie nasunęła mi skojarzenia.

Co do wizerunku, to ogólnie sprawia bardzo sympatyczne wrażenie. Dobrze by było, jakbyś go przedstawił z jakimiś instrumentami czy innymi gadżetami jakie uznasz za stosowne (torba podróżna?). Poza tym może to szczegół, ale wydaje mi się, że przy takim ustawieniu tylnych kopyt, cutie mark powinien być trochę przechylony. Taki idealnie prosty wygląda nienaturalnie.

Sama historia brzmi zaś średnio zachęcająco. Motyw z pieszą wędrówką miałby moim zdaniem więcej sensu, jakby to był świadomy wybór w celu zasmakowania życia podróżnika i barda. Wytłumaczenie z brakiem pieniędzy zdaje się o tyle naciągane, że po pierwsze lepiej by chyba zrobił starając się zarobić na bilet, bo koszty wyżywienia i noclegów podróżowania przez rok pieszo prawdopodobnie sporo by przekroczyły koszty biletu. A po drugie Equestria jest raczej mała - analizując serial i mapę można dojść do wniosku, że piesze przewędrowanie z końca na koniec zajęłoby może 2 dni. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby posłużyć się "licentia poetica" i w Twoim świecie uczynić ją sporo większą i z liczniejszymi miejscowościami, ale pragnę zaznaczyć, że piesze przewędrowanie z jednego końca Polski na drugi (np. pielgrzymki) to kwestia kilku tygodni, no powiedzmy miesiąca. Jeśli przewędrowanie pół Equestrii miałoby zająć rok, to znaczy, że albo Equestria jest gigantyczna, albo w każdej miejscowości zatrzymywał się na kilka dni.

Mam nadzieję, że nie brzmiałem zbyt krytycznie, bo ogólnie koncepcja postaci mi się podoba :)

Link do komentarza

Czołem Towarzysze :salut:

Po primo cieszę się, że ktokolwiek odważył się skomentować mojego Oc'ka :fluttershy4:

To ja tak z ciekawości zapytam... dlaczego jest taki bezbarwny?

Odziedziczył kolory po ojcu (który domyślam się, jako górnik pewnie jest czarno-szary)?

Czy może ma jakieś zebry wśród dalekich przodków? Bo barwa grzywy takie nasunęła mi skojarzenia.

Odnośnie kolorystyki, próbowałem z różnymi kolorami, lecz czerń i biel najbardziej do niego pasowały. Jest to również nawiązanie do moich ulubionych "gorolowych" stereotypów o Silesii jakoby "Powietrze na śląsku można kroić nożem, a potem palić nim w piecu" albo "Cyganie jedzą gruz, a Ślązacy węgiel" itp.

Natomiast "włączenie" się zebr do jego rodu to tylko pogłoski :lie:

Co do wizerunku, to ogólnie sprawia bardzo sympatyczne wrażenie. Dobrze by było, jakbyś go przedstawił z jakimiś instrumentami czy innymi gadżetami jakie uznasz za stosowne (torba podróżna?). Poza tym może to szczegół, ale wydaje mi się, że przy takim ustawieniu tylnych kopyt, cutie mark powinien być trochę przechylony. Taki idealnie prosty wygląda nienaturalnie.

Póki co mam sporo rzeczy do roboty, i nie mam czasu (niezagospodarowanego) na poświęcenie 2-3h na robienie artów.

Obecnie pomagam dla Cloud's Slashera przy korekcie jego fik'a pt. "Nowy Pegaz w Ponyville"

Odnośnie braku nóg i CM, tak to już z tymi moimi autorskimi pracami jest... Zawsze czegoś zapomnę... Tu zapomnę zmienić grubości ścieżki, a tam nie zrobię nóg...

Nie chce mi się już tego fixować, więc chyba tak zostawię :shiarmor:

Sama historia brzmi zaś średnio zachęcająco. Motyw z pieszą wędrówką miałby moim zdaniem więcej sensu, jakby to był świadomy wybór w celu zasmakowania życia podróżnika i barda. Wytłumaczenie z brakiem pieniędzy zdaje się o tyle naciągane, że po pierwsze lepiej by chyba zrobił starając się zarobić na bilet, bo koszty wyżywienia i noclegów podróżowania przez rok pieszo prawdopodobnie sporo by przekroczyły koszty biletu. A po drugie Equestria jest raczej mała - analizując serial i mapę można dojść do wniosku, że piesze przewędrowanie z końca na koniec zajęłoby może 2 dni. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby posłużyć się "licentia poetica" i w Twoim świecie uczynić ją sporo większą i z liczniejszymi miejscowościami, ale pragnę zaznaczyć, że piesze przewędrowanie z jednego końca Polski na drugi (np. pielgrzymki) to kwestia kilku tygodni, no powiedzmy miesiąca. Jeśli przewędrowanie pół Equestrii miałoby zająć rok, to znaczy, że albo Equestria jest gigantyczna, albo w każdej miejscowości zatrzymywał się na kilka dni.

Co do historii postaram się ją w czasie najbliższym jakoś ogarnąć, bo gdy ją czytam i czytam, to mam nieustanne wrażenie, że coś jest nie tak... :rarity5:

Mam nadzieję, że nie brzmiałem zbyt krytycznie, bo ogólnie koncepcja postaci mi się podoba :)

Atam, cieszę się, że ktokolwiek dał znak, że wszedł to tego wątku na więcej niż 1s :fluttershy4:

Zachwycony publiką alias Minor Sax minorpiecz.png

P.S

Jak zobaczyłem ten znaczek, to pomyślałem, że zrobiłeś Espade.

Nie jestem fanem Bleacha, ale to tylko dla tego, że go JESZCZE nie oglądałem :rainderp:

Tak naprawdę to jest Klucz C, którego wygląd to mocno stylizowana litera C (ciocia wikipedia posiada stosowną ilustrację)

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...