Skocz do zawartości

Humor i styl japoński


Lemuur

Recommended Posts

Co sądzicie o charakterystycznym, japońskim humorze w anime, jak i innych typowych dla tego gatunku elementach? Ja osobiście lubię japoński humor, nawet ten zboczony, mnóstwo absurdalnych sytuacji itp, to często bywa świetne. Z drugiej strony jednak wkurza mnie czasem fanserwis w stylu wielkich biustów, zbliżeń na pośladki itp. Zwłaszcza w jakichś produkcjach, które starają się być poważniejsze/ może nawet ambitne. Wtedy jest to totalną głupotą i rozwala klimat... Co o tym sądzicie?

Link do komentarza

Dokładnie, cycki powinny znać swoje miejsce! :D Jak oglądam jakąś komedyjkę, to spoko, ale jeśli oglądam coś poważniejszego, to potrafi to wkurzyć. A co do zestawu szkolna komedia ecchi, gdzie bohater musowo wywali się na bohaterkę łapiąc za "fabułę" tegoż anime, to to było śmieszne na początku, jak mało anime widziałem. Teraz mam już tego tylko bardziej dość i wolę humor produkcji typu Gintama, Danshi Koukousei no Nichijou (praktycznie to samo co gintama), Baka to Test to Shoukanjuu.. Ogólnie, uwielbiam parodiowanie innych rzeczy w japońskim stylu i taki płytki humor na poziomie kiepskich x)

Link do komentarza

Jak zboczony humor jest centrum fabuły lub ważnym jej elementem, to ok, bo ogląda się na własną odpowiedzialność w końcu :D . Przykładem takiego rozwiązania jest Sora no Otoshimono, gdzie sama idea służalczych, cycatych robotów-aniołów i głównego bohatera zboczeńca z ciekawym kodeksem moralno-etycznym(zna pewne granice) jest pięknie i zabawnie zrealizowana. Problem jest, gdy niepasujące elementy się mieszają w mało zabawny sposób. Tutaj niestety muszę umieścić podobające mi się High School of the Dead, gdzie zboczone elementy są wrzucone często na siłę, by zadowolić napalonych fanów. Niszczy to cały obraz anime, które staje się czymś pomiędzy horrorem i komedią, nie będąc ani tym, ani tym.

Link do komentarza
  • 3 weeks later...
Gość Piter Wan Kenobi

Red.. Co to było? Mój mózg jest zniszczony :ming: xD. A teraz tak na serio, osobiście lubię ten dziwny japoński humor. Naprawdę mają oni w tym kraju dość ciekawe pomysły. Ale prawdą jest że przesadzają czasami z piersiami itp, nie dla każdego jest zboczony humor :rainderp: Tyle z mej strony :P.

Link do komentarza

Nooo i straciłem mózg, ah ta odwrotna psychologia. Jak napiszesz "nie oglądać" to wszyscy to obejrzą.

A co do tematu, to uwielbiam japoński humor, w pewnych granicach oczywiści. Tylko wszystko musi być rozdzielone, poważne rzeczy do poważnych scen, a komedie do mniej poważnych. Niestety nie zawsze tak jest. Hehe teraz tak gadam, a każdy lubi cycki

Link do komentarza

@BlackHawk - no chyba że ktoś ma legołącze i komputer z marmuru to nie obejrzy.

Mózgu mi brak, więc bezpiecznym :3

Cóż...Humor JAPOŃSKI to humor JAPOŃSKI. Spodziewacie się czegoś innego?

Japończycy sami z siebie są dziwni, a kiedy jeszcze robią w anime żarty, to zwykle niszczą one całą powagę sytuacji i atmosferę. Dat Japan.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...