Jump to content

Czym jest Sekcja Epic/Zasady


Guest
 Share

Recommended Posts

Witajcie w sekcji Epic, która różni się całkowicie od Casual i poprzedniej wersji pojedynków. Dlaczego? Doczytajcie ten post do końca.

Niektórzy byli spragnieni pojedynków w stylu podobnym do naszych forumowych sesji RPG. Dzięki pomysłowi Poulsena sekcja z takimi pojedynkami właśnie powstała. O co chodzi?

1. Poza tym, że pojedynkować się będą postacie stworzone przez użytkowników, jak w zapisach do sesji RPG tworzymy karty postaci. Jednak będą one nieco inne, wzór bardziej będzie dostosowany do magicznego pojedynku, niż do sesji.

2. Jak ma wyglądać karta postaci? Poniżej przedstawiam typowy wzór, co na takowej karcie mamy napisać.

 

 

Cytuj
- Imię: (Aby było wiadomo, która postać do kogo należy)
- Opis wyglądu: (może być obrazek z PonyCreatora, byle w spoilerze)
- Magiczne umiejętności/Doświadczenie: (co potrafi, w jakich zaklęciach się specjalizuje)
-Krótka historia postaci: (skąd pochodzi, wiek, ogólna historia)
- Początkowa moc: (czyli pewna umiejętność, z którą postacie rozpoczynają pojedynek np. Hipnoza, Telekineza, Mroczna Magia)

 

Tak to mniej więcej ma wyglądać. Pamiętajcie, że jeżeli chcecie wygrać ten pojedynek, to porządnie wypełnijcie tą kartę. Historia postaci nie musi być aż tak długa, większą uwagę przykładajcie do magicznych umiejętności, bo w pojedynkach przyda się to bardziej, niż długa historia.

3. Zakazy i zasady są praktycznie takie same jak w sekcji Casual, różnią się nieco zasady kończenia pojedynków:

A) Limit postów przypadających na jednego uczestnika wynosi tu 20 postów. Po tym jak każdy z uczestników osiągnie ten limit pojedynek zostanie zakończony, a wynik założonej wtenczas ankiety zdecyduje o zwycięzcy.

B) Limit czasowy wynosi tu trzy tygodnie. Przez trzy tygodnie postacie pojedynkują się i wymieniają postami, a po tym czasie pojedynek zostaje zakończony i o zwycięzcy decyduje wynik założonej ankiety. Znów, jeśli Avatar/ Regent z jakiegoś powodu nie zdołają zakończyć pojedynku o czasie uczestników prosi się o nie pisanie nowych postów po terminie (analogicznie jak w sekcji Casual).

C) Umowa między uczestnikami walki. Poprzez PW uczestnicy informują Avatara/ Regenta o warunkach jakie ustalili, bądź też o zakończeniu pojedynku, dzięki czemu zostanie założona ankieta której wynik wyłoni zwycięzcę.

 

 

Jeżeli przez dwa tygodnie pojedynek będzie stał w miejscu, wówczas organizator kontaktuje się z jego uczestnikami, celem dowiedzenia się, czy starcie będzie kontynuowane. W przypadku braku odpowiedzi, lub też powtórzenia się sytuacji, organizator kończy pojedynek. Może to nastąpić w dwojaki sposób:

 

  •  założenie ankiety i przeprowadzenie głosowania

Jeżeli w pojedynku pojawiło się przynajmniej po 10 odpowiedzi od każdego z uczestników.

 

  •  ogłoszenie walkoweru, zwycięża ten, czyj post był w temacie ostatni

Jeżeli w pojedynku pojawiło się poniżej dziesięciu odpowiedzi od każdego z uczestników.

 

4. W przypadku braku głosów, lub też remisu, ankieta zostaje jednorazowo przedłużona. Jeżeli w dalszym ciągu publiczność nie wybierze swego zwycięzcy, wówczas starcie kończy się remisem.

 

5. Komentarze innych użytkowników - w tym przypadku nie są one za bardzo wskazane. Psułyby tylko klimat mini sesji RPG, więc niech użytkownicy nie wypowiadają się na temat zaklęć lub postaci. O wszystkim zadecyduje końcowa ankieta. A pojedynek jak zwykle rozpoczyna Avatar lub Regent.

6. Postać, która zwycięży w pojedynku zostanie zapisana na specjalnej tablicy, tak samo jak nick jej autora. Tablica powstanie niedługo jak i temat z zapisami, bo dodatkowe sekcje dopiero się rozkręcają.

7. W sekcji Epic tym bardziej naciskamy na jakość postów, ortografię, gramatykę, oraz na poziom graczy. W dziale sesji RPG/PBF macie doskonały wzór na postacie (możecie się inspirować, aby wymyślić coś dobrego) oczywiście nie chodzi o kopiuj - wklej historię, ale macie skąd brać inspiracje.

8. Postać będzie posiadała pewną umiejętność (którą wybieracie wy) z którą będzie zaczynać od swojego pierwszego pojedynku. Z każdą wygraną (tak, jedna postać będzie mogła stoczyć kilka walk) będzie nabywać doświadczenie i ją ulepszać, zwiększając swą szansę na zwycięstwo w kolejnym magicznym boju.


Pozdrawiam, Tric, Avatar Twilight Sparkle


Ostatnia aktualizacja regulaminu - 13.04.13.

Edited by Hoffman
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...