Skocz do zawartości

Coś mojego...


Recommended Posts

Więc tak. Rysuję sobie i rysuję, aż tu nagle taka myśl. Czemu to nie wygląda jak w bajce? :octcry: Potem ogarnąłem, że tu potrzebny jest komputer. Ale, że od nowa nie będę rysował, bo nie mam tabletu, to musiałem coś wymyślić. I mnie olśniło. Mogę skanować swoje rysunki i je przerabiać. Niestety jestem leniwy i nie chciało mi się iść po skaner, więc znalazłem pierwszy lepszy (z naciskiem na lepszy) szkic i do Gimpa. Po godzinie miałem kontury (dzięki Ci ścieżko, że dałaś się okiełznać). I już nie chciało mi się zagłębiać w kolorystykę (znaczy włosy mi się podobają, ale nie mam pomysłu co do koloru oczu i ciała). Nie zrobiłem oczu. Proszę o wyrażenie swojego zdania na temat mojej pierwszej, jeszcze niedokończonej pracy takiego typu. Dziękuję.

P.S.: Zauważyłem, że wgrałem nie to zdjęcie. W tej wersji ciało czasem jest "przed" włosami. Niestety, jak pisałem wyżej, jestem leniwy (dzisiaj szczególnie, więc proszę, nie miejcie mi za złe :OTE2F:)

Przed: (dzięki Ci nieznany mi Autorze)

24fk27a.png

I po:

246pauv.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Pierwsza rzęsa od góry po prawej stronie) ...nie :)

Wyczytałem, że robisz w gimpie,

rysunek jest schludny i nie kanciasty- to dobrze.

Spróbuj narysować grubszą linią kontury ciała,

a na końcach linii zcinaj je trochę gumką.

(to da filmowy efekt)

Kolor możesz rozjaśnić,

kontury muszą być ciemniejsze od koloru ciała, ale nie czarne.

Jeszcze coś- nogi z drugiego planu przyciemnij troszkę.

Spróbuj :cheese:

Myślę, że trochę pomogłem- idziesz w dobrym kierunku, rysuj dalej.

Jakby co, zawszę służę pomocą. Trochę w tym siedzę :squee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady. Wiedziałem, że te oczy będą przyciągać uwagę. W najbliższych dniach postaram się doszlifować te oczy i chyba zamiast tego marka zrobię coś osobno i wkleję. Jeszcze się spytam o dwie rzeczy. Jaka kolorystyka? Dobra, czy nie? Czekam na propozycje. A co do drugiego... Nie mam pewności, czy dobrze Cię zrozumiałem Pisklozaurze. Wszystkie rady są ok, w późniejszym terminie spróbuję pocieniować, ale nie do końca ogarniam z tą gumką. Bo podejrzewam coś, ale nie mam pewności, czy rozumiem xd Jeśli możesz mi to jakoś "dotłumaczyć" zwięźlej, to poproszę. Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update. Więc tak. Zrobiłem lewe oko, ale wyszło pod dziwnym kątem. Musiałbym to narysować jeszcze raz, więc zostawię to tak jak jest. następny będzie lepszy. Kontynuując ten, to teraz, mimo wszystko wygląda lepiej.

ridb3d.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej mówiąc każda linia w MLP jest zakończona ostro, a nie owalnie. :)

Obrazek:

post-3225-13662250266144_thumb.jpg

Porównaj sobie z dowolnym obrazkiem z My Little Pony :fluttershy5:

Spróbuj narysować grubszą linią i zabarwij ją na ciemny odcień błękitnego- zobaczysz efekt będzie bardzo dobry,

Z resztą z obrazka wyżej, widzę, że dobrze ci idzie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dobra. Temat zdążył zardzewieć, ale co tam. Rose z poprzednich prac została porzucona, niestety coś się stało z plikami... No, ale koleżanka dała mi rysunek do przerobienia, i czemu nie miałbym go tu opublikować? Tak więc moje małe coś, ale jestem z tego dumny, bo już dawno nie wyszło mi tak "w miarę".

 

30wtfkm.jpg

 

fykimd.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie przerobiłeś na digital. Przerysowywałeś od początku, czy coloring robiłeś "na" rysunku? Można się przyczepić do zmniejszenia efektu cieniowania, ale ja lubię ten styl (TWEWY :3). Ja sam nie mam siły do takiego coloringu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...