Skocz do zawartości

Rekomandacje


Recommended Posts

Jak ta to ja szukam czegoś podobnego do Bleacha.

Byłoby łatwiej gdybyś wykluczył pewne tytuły na "dzień dobry" :twilight4:

Podobne do Bleacha to są inne "tasiemce" czyli Naruto czy Fairy Tale (mniej lub bardziej). Masz jeszcze Fullmetal Alchemist i Soul Eater, chociaż te pewno już oglądałeś. Jest niby jeszcze mniej znane InuYasha, ale tutaj się nie wypowiem, bo nie oglądałem jeszcze.

Ja też się zapytam ludu o jakieś dobre anime :twilight2: . A więc szukam rozbudowanego horroru, najlepiej z elementami kryminału paranormalnego i/lub dramatu. Jako przykłady tego o co mi chodzi wymienię Another, Umineko no naku koro ni, Higurashi, Death Note i Shiki. Chodzi o coś dającego do myślenia, coś co zostanie na dłużej w pamięci. Dobrze też, żeby budziło emocje (jak to dramat lub horror powinien).

Rzuciłem wymaganiami jak Zeus piorunem, ale mam nadzieję poznać chociaż dwa tytuły mi nie znane :fluttershy4:

Link do komentarza

Cóż, z tą miłością do brata, to to jest jedyne Anime, w jakim zrobili to dosyć nietypowo - inaczej bym nie polecał, bo zwykle przedstawiony motyw byłby nie wart polecenia.

Widziałem pełno takich Anime, ale żadnego za specjalnie nie przypiszę do chociażby tak oryginalnego Ourana.

Jeśli miałbym zarzucić z innej beczki, to zauważyłem, że idealnie pasowało by Ci Panty & Stocking with Garterbelt (przy tym nie da się nie śmiać xD).

Wracając do poprzednich, to może Toradora!? Karin?

Link do komentarza
Dużo łatwiej by było' date=' gdybyś podał MAL'a, czy coś podobnego, żeby zobaczyć co widziałeś.[/quote']

Racja! Nie pomyślałem o tym.

Hmm, MALa musiałbym wpierw uporządkować i uaktualnić, by go udostępnić. AnimePlanet prowadzi podobną usługę i tam mam na bieżąco (chyba...).

Lista AP

A Mnemosyne chętnie zobaczę :)

Link do komentarza

Hayate możesz spróbować:

Full Metal Panic!

Mayo Chiki!

Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai

Paniponi Dash!

Upotte!!

Ben-To

Ano Natsu de Matteru

Ao no Exorcist

Accel World

Z tych któreś powinno ci się spodobać :)

Swoją drogą to też bym sobie obejrzał jakieś fajne anime z dobre kreską, poczuciem humoru, akcją i odrobiną fanserwisu :P

Link do komentarza
A ja bym obejrzała jakieś w stylu 'higurashi no naku koro ni'.

No to mogę polecić wspomniane przeze mnie wcześniej tytuły: "Shiki" i "Umineko no naku koro ni".

To pierwsze może odrzucać na początku, bo tu akcja i dramatyzm rośnie w miarę oglądania. Fabuła oparta jest o wampiry i pytanie "kto tu jest naprawdę potworem/złym?". Bardzo wzruszają ostatnie odcinki i wielu zmienia swoje początkowe nastawienie w stosunku do bohaterów.

Umineko z kolei ma syndrom nieudanej i niedokończonej ekranizacji. Jako manga czy oryginalna Visual Novel jest genialne (tyle zagadnień filozoficznych i metafizycznych w tak prostej formie nigdy nie widziałem!), ale anime jest zbyt okrojone, by mogło każdego zadowolić. Umineko polecam więc jako duchowego następcę Higurashi i przede wszystkim w wersji manga i VN. Anime dla fanów lub fanatyków-masochistów.

Link do komentarza
Gość zukori

poszukuję naprawdę dobrego anime...hm to zbyt szerokie pojęcie.

chciałabym aby seria była kompletna ( bez uzupełnień mangą czy coś .. )

fajnie by było aby to anime było w klimatach Kara no Kyoukai czy Fate/Zero ..

i proszę, tylko nie school life ;.;

Link do komentarza
Gość Piter Wan Kenobi

Nie wiem czy ktoś pomoże, ale się przekonamy.. Ja poszukuję jakiegoś dobrego anime związanego z sportem, zacząłem oglądać Kuroko no Basuke i naprawdę mnie wkręciło, dlatego pytam się od wypadku. Bo takich anime o sporcie praktycznie nie znam D:

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...