Skocz do zawartości

Rysunki Kotka :)


DMKociarz

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów i forumowiczki ! :) pewnego wieczoru nudziło mi się i zacząłem rysować kucyki a oto moje dwie prace powiedźcie mi co poprawić,co jest źle,nad czym mam popracować i dajcie kilka porad :) ps:Nie oceniajcie za surowo gdyż to moje pierwsze dwa kuce :)

 

Pierwszy rysunek (lepiej się do niego nie przyznawać)

 

Indy Cat

kucykmua.png

No i przyszedł czas na mojego drugiego kuca jestem z niego bardzo zadowolony ..;) kuc miał wyglądać jak ja.. i jest bardzo podobny no ale nie będę zbędnego spamu robił tutaj zdjęcie :)

 

kucykja.png

PS:Nie to że nie dorysowałem tego kopytka ale po prostu źle zeskanowałem ^^ przepraszam bardzo :)

 

Proszę o ocenianie i krytykę ! :)

Edytowano przez DMKociarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost-Jak na pierwsze rysunki jest naprawdę dobrze. Popracuj jeszcze troszeczkę nad anatomią i oddzielaj kreską tylne nogi od brzucha, bo wyglada to dość ,,weirdowo". Na początek postaraj sie przerysowywać lub wzorować się na rysunkach osób bardziej uzdolnionych, nauczysz się w ten sposób obserwować otoczenie. Jak juz wbierzesz wprawy zacznij rysować z głowy. Radzę tez nauczyć się uzywać tzw. szkieletów. Pomogą ci w rysowaniu całokrztału.:4OQ11:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażone kucyki :D

Jeśli to twoje pierwsze rysy to idzie Ci lepiej niż osobie piszącej ten komentarz.

Propozycja ode mnie: Rozczochraj im włosy i spróbuj ołówkiem 6B

 

Powodzenia :)

 

 

Pozdrawiam, M.S.

Wezmę sobię waszą krytykę do serca i popracuje nad tym wszystkim :)

Ps:Panie Pegasis o co ci chodzi z przerysowywaniem szkiców/kucyków ? mam sobie je druknąć wsadzić pod kartkę i przerysować ? czy raczej mieć przed sobą i próbować narysować identycznie ?:)

 

Prosiłbym o poradniki jak rysować głowę i pyszczek bo mam z tym bardzo duże trudności ! :flutterblush:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Więc.. jak na początki to tragedii nie ma. Wiadomo że nie od razu rysuje się jakieś arcydzieło i trening czyni mistrza jak to mówią. Jak mówili poprzednicy anatomia do poprawy jest. Jeśli można wiedzieć.. Długo się zajmujesz rysunkami? I jeszcze jakim ołówkiem rysujesz? 

Powodzenia dalej :pinkiesmile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam skorzystać z jakiś tutoriali, jest tego sporo w internecie, gdzie krok po kroku pokazują jak narysować kucyka^^ Na początek dobra rzecz, pomoże Ci ogarnąć miej wiecej anatomię i proporcję i później wyrobi Ci się Twój własny styl^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps:Panie Pegasis o co ci chodzi z przerysowywaniem szkiców/kucyków ? mam sobie je druknąć wsadzić pod kartkę i przerysować ? czy raczej mieć przed sobą i próbować narysować identycznie ?:)

Kartka pod kartkę niczego cię nie nauczy, kładź rysunek przed sobą i staraj się przerysować. To pomaga, ja nauczyłam się właśnie tak rysować. :lyra2:

Polecam też zrobić tak jak polecił Turoń, skorzystaj z tutoriali. Ja zbieram wlaśnie takie poradniki i mam teraz spory folder- Klik!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIERWSZY RYSUNEK

 

Grzywa jest jakaś dziwna. W oku brak tęczówki. Pyszczek jest zbyt długi. Ucho... zaraz,  gdzie jest ucho? :twilight3:  Ogólnie proporcje jeszcze nie takie, jakie być powinny.

DRUGI RYSUNEK

 

Pyszczek za ostry. Ucho za małe i jest za nisko posadzone. Oczy za małe.

 

Tyle ode mnie. Czekam na kolejne prace. Wiem że to twoje pierwsze rysunki, ale po prostu napisałam Ci twoje błędy żebyś mógł poprawić :twilight7:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż jak na pierwsze rysunki to nawet nie najgorsze popracuj tylko trochę nad pyszczkami i nogami. Radzę zacząć od rysowania kucyków stojących bokiem łatwiej wtedy dopracować szczegóły. Możesz skorzystać z różnorakich poradników (ja właśnie w ten sposób nauczyłam się rysować kuce) i sprawdzić, który sposób rysowania ci najbardziej pasuje. Czekam na następne prace :lyrahug:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, uszka i oczy za małe, ogon wystaje z.... połówki zadka(?) no i czemu znów jest przestraszony? :<

I jeszcze jedno, czemu ma tylko grzywę z przodu?

czyli teraz muszę popracować tylko nad ogonem,oczami (oczyma) ?

 

co do tej buźi....łatwiej mi jest ją narysować :)

co do grzywy....Sam nie wiem :D rysując zapomniałem o grzywie.

 

a teraz pyszczek mi dobrze wyszedł ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy są za małe, brak rzęs.

Ucho jest za małe.

Grzywa tylko z jednej strony, chyba że jest wpół ogolona.

To klacz, nie? Załóżmy że tak, ponieważ ma charakterystyczny nos.

Ogon dziwnie jest narysowany.

Tylna noga jest jakoś tak...dziwnie narysowana, tak przechwalająca się.

Co to są te dwie kreski na przedniej nodze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy są za małe, brak rzęs.

Ucho jest za małe.

Grzywa tylko z jednej strony, chyba że jest wpół ogolona.

To klacz, nie? Załóżmy że tak, ponieważ ma charakterystyczny nos.

Ogon dziwnie jest narysowany.

Tylna noga jest jakoś tak...dziwnie narysowana, tak przechwalająca się.

Co to są te dwie kreski na przedniej nodze?

 

To na przedniej nodze to bransoletka (taka gumowa :P)

Niestety to nie klacz tylko ogier a o grzywie zapomniałem i za to przepraszam

dzięki za krytykę na pewną w następnej pracy spróbuję to poprawić

 

mam problem z prawym okiem bo ono jakoś tak dziwnie wygląda..;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostanę warna za post pod postem ale co tam :spitfire2:

--------------------------------------------------------------------------------

kucykja.png

Oto mój Ogier :pinkie2:

Po dwu godzinnym wzorowaniu się z kartki przed sobą z moimi małymi dodatkami narysowałem takiego oto kuca :)

Napiszcie mi co źle zrobiłem

jak narazie sam wypatrzyłem dwa błedy

Mianowicie:

 

Noogi :pinkie2:

I źle pociagnąłem linie pod pyszczkiem :flutterblush:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...