Skocz do zawartości

Recommended Posts

Uznawany za jednego z najlepszych dramatopisarzy w historii... no i cóż nie bez powodu. Ostatnio niezwykle wciągnąłem się w jego dzieła, niestety przez lokacje mojego zamieszkania nie byłem w stanie przeczytać więcej niż trzy jego najbardziej popularne dramaty, ale mam zamiar nadrobić zaległości wkrótce. Moim ulubionym jak dotąd jest Macbeth (Z Hamletem na drugim miejscu), jest coś w  motywie czarnego charakteru jako głównego bohatera co uwielbiam, a profil psychologiczny głównego bohatera jest niezwykle ciekawy. Zaś jaka jest wasza opinia o tym twórcy, jeśli zaś go lubicie, jakie jest wasze ulubione dzieło spod jego ręki?

Link do komentarza
  • 3 months later...

Szekspir jest świetny, aczkolwiek miałabym o nim ogólnie jeszcze lepsze zdanie, gdybym przeczytała jednak trochę mniej jego dzieł - nie wszystkie trzymają moim zdaniem najwyższy poziom, do którego przyzwyczajają szkolne lektury (a niektórzy pewnie powiedzieliby, że to właśnie uczynienie ich lekturami bardzo je skrzywdziło xD). Twórcza nie będę - uważam, że najlepszy jest "Hamlet". Bardzo często oglądam pełnotekstową ekranizację Branaghta - sztuki chyba najlepiej właśnie oglądać, samo czytanie nie robi aż takiego wrażenia, choćby nie wiem jaką dysponować wyobraźnią. Poza wspomnianym "Makbetem" ciekawy jest "Ottelo", polecam gdyby ktoś jeszcze nie znał. Niezbyt trafiają do mnie natomiast utwory o charakterze komicznym, najbardziej żałuję bodajże sięgnięcia po "Burzę".

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...