Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cóż, muszę przyznać, że jestem zaskoczony, ze to właśnie mój FF wybrałeś na rozpoczęcie przygody z czytaniem opowiadań. Miło mi.

 

Nie znam się niestety na tego typu sprawach jak nagrywanie dźwięku czy byciu lektorem. Mi się podobało. Może momentami nieco za szybko czytałeś i nie tak zinterpretowałeś jedno zdanie, ale było jak najbardziej OK. Tutaj musiałbyś się zgłosić o opinię do miśka, nasz fandomowy niedźwiadek zna się na rzeczy i może podpowiedziałby co nieco.

 

Niemniej, dobra robota, cieszy fakt, że twórczość wszelaka w naszym rodzimym fandomie się rozwija :fluttershy5:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, muszę przyznać, że jestem zaskoczony, ze to właśnie mój FF wybrałeś na rozpoczęcie przygody z czytaniem opowiadań. Miło mi.

 

Nie znam się niestety na tego typu sprawach jak nagrywanie dźwięku czy byciu lektorem. Mi się podobało. Może momentami nieco za szybko czytałeś i nie tak zinterpretowałeś jedno zdanie, ale było jak najbardziej OK. Tutaj musiałbyś się zgłosić o opinię do miśka, nasz fandomowy niedźwiadek zna się na rzeczy i może podpowiedziałby co nieco.

 

Niemniej, dobra robota, cieszy fakt, że twórczość wszelaka w naszym rodzimym fandomie się rozwija :fluttershy5:

Tak Mi się spodobał Twój fanfik że musiałem go przeczytać, czego też dokonam. Co będzie potem, to się pomyśli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nie rozbijałbym krótkich one-shotów na trzyminutowe części. Dłuższy film byłby lepszy na początek - pozwoliłby dokonać dokładniejszej oceny Twoich możliwości lektora.

 

No i tą kwadratową przestrzeń w tle powinieneś zastąpić jakimś adekwatnym do tematyki opowiadania obrazkiem - chociażby tym, który zamieścił autor na MLPFiction. Poza tym głos masz odpowiedni, dykcja również jest w porządku, jedynie pod koniec słuchania miałem wrażenie, że przyśpieszasz. Ale finalnie idzie Ci całkiem dobrze, powodzenia w nadchodzących nagraniach.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nie rozbijałbym krótkich one-shotów na trzyminutowe części. Dłuższy film byłby lepszy na początek - pozwoliłby dokonać dokładniejszej oceny Twoich możliwości lektora.

 

No i tą kwadratową przestrzeń w tle powinieneś zastąpić jakimś adekwatnym do tematyki opowiadania obrazkiem - chociażby tym, który zamieścił autor na MLPFiction. Poza tym głos masz odpowiedni, dykcja również jest w porządku, jedynie pod koniec słuchania miałem wrażenie, że przyśpieszasz. Ale finalnie idzie Ci całkiem dobrze, powodzenia w nadchodzących nagraniach.

Nie dziele na '3-minutówki' tylko na 'rozdziały', Mam na głowie szkolę i sporo obowiązków, tak też pomyślałem ze zanim przeczytam całość i wrzucę to trochę potrwa. Ogólnie byłem ciekawy jak to się przyjmie, dlatego też wrzuciłem taki kawałeczek.

 

Już teraz kończę sklejać drugą cześć i za niedługo (2-3h) powinna być na internetach.

 

Dzięki za rady i motywacje :)

Kolejna część, Miłego słuchania :fluttershy4:

 

Edytowano przez FlutterFan
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Cię za zapał i chęci przy nagrywaniu i montowaniu całego materiału. Podoba mi się Twoja interpretacja mojego tekstu. Najbardziej byłem ciekaw jak uda Ci się przeczytać imię papugi xD. Ale widzę, a raczej słyszę, że ładnie sobie z tym poradziłeś  :yay: 

Powiem tylko, że momentami nieco za szybko czytasz, a zwiększenie tempa akcji nie jest ukazane w tekście, zatem marudzę na to. Staraj się jakoś unormować takie rzeczy, a będzie pro :D

 

Według mnie masz potencjał i to spory. Jednak jak sam widzisz, moje opowiadania nie są specjalnie lubiane i rozpoznawane w fandomie. Na rozgrzewkę powinny się nadać, jednak później, będziesz musiał wybrać coś szerzej akceptowalnego i znanego, by zostać zauważonym. Mówię tak, ponieważ wiem, że niektórzy widząc mój nick, przy sekcji "Autor" omijają te posty i FF szerokim łukiem. Podobny los może spotkać Twoje filmy. Potencjalny widz oleje go, widząc czyj FF jest czytany. Taka prawda...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Cię za zapał i chęci przy nagrywaniu i montowaniu całego materiału. Podoba mi się Twoja interpretacja mojego tekstu. Najbardziej byłem ciekaw jak uda Ci się przeczytać imię papugi xD. Ale widzę, a raczej słyszę, że ładnie sobie z tym poradziłeś  :yay:

 

To imię... Miałem chęć Ci coś zrobić za to pogratulować Ci za świetnie dobrane imię :fluttershy4:

 

 

Powiem tylko, że momentami nieco za szybko czytasz, a zwiększenie tempa akcji nie jest ukazane w tekście, zatem marudzę na to. Staraj się jakoś unormować takie rzeczy, a będzie pro :D

 

Marudź więcej, i wytykaj palcem. Wiem co poprawić dzięki temu :)

 

 

Według mnie masz potencjał i to spory. Jednak jak sam widzisz, moje opowiadania nie są specjalnie lubiane i rozpoznawane w fandomie. Na rozgrzewkę powinny się nadać, jednak później, będziesz musiał wybrać coś szerzej akceptowalnego i znanego, by zostać zauważonym. Mówię tak, ponieważ wiem, że niektórzy widząc mój nick, przy sekcji "Autor" omijają te posty i FF szerokim łukiem. Podobny los może spotkać Twoje filmy. Potencjalny widz oleje go, widząc czyj FF jest czytany. Taka prawda...

 

Co mnie urzeknie to przeczytam. :fluttershy5:

 

 

Następne części myślę że mogą być wydawane rzadziej, np. co dwa dni. Wracam do żywych po chorobie i czas z powrotem kuć i nadrabiać zaległości.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudź więcej, i wytykaj palcem. Wiem co poprawić dzięki temu

Zatem będę się czepiał tego co uznam za zgrzytające :suspicious:

 

Następne części myślę że mogą być wydawane rzadziej, np. co dwa dni. Wracam do żywych po chorobie i czas z powrotem kuć i nadrabiać zaległości.

Znam ten ból, zatem zdrowiej :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Głos masz bardzo spoko Ci powiem jak na swój wiek, dykcję również, ogólnie będę obserwowal w wolnej chwili Twój kanał, gdyż potencjał jest wysokich lotów. Jeśli dalej będzie tak pozytywnie, to myślę, że zdobędziesz uwagę większej ilości bronies i nie tylko nas zresztą bez problemu. Ale jak poprzednicy napisali momentami zbyt szybko mówisz dlatego ciężko zrozumieć jest, lecz to jedyny minusik jaki zauważylem.

 

Co tu dodać.. zdrowiej szybko i powodzenia  :pinkie4:

Edytowano przez Piter Wan Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja kolej:

Dialog z negowaniem wszystkiego przez MB, albo jedzenie kanapki było genialne! :D

 

Jak na start, jakościowo jest bardzo fajnie. Słychać nieco pomieszczenie i małe przestery, ale nie ma się czym przejmować w tym wypadku. Już w tym momencie masz poprawnie ustawiony głos, jeśli poświęcisz na to trochę pracy, to będzie tylko lepiej. Dykcję ocenię jako poprawną, momentami były zgrzyty z akcentowaniem czy intonacją, ale niewiele. Wyłapałem też przesadna hiperpoprawność miejscami (np. czytanie "ę" z akcentem w wyrazie "się", czytamy "sie" lub bardzo delikatnie to "ę" ;p), więc to też musisz mieć na uwadze. Interpretacja tekstu prawidłowa, warto przed czytaniem zastanowić się nad niektórymi zdaniami, bo zawsze możemy je odczytać na kilka sposobów. :)

 

Słyszę, że masz małą wadę wymowy (tzw. francuskie r), moim zdaniem nie przeszkadza, ale zdarza Ci się przez to nie do końca czytać niektóre wyrazy.

 

Podsumowując, już na starcie jest ok, a jeśli poświęcisz trochę czasu (nieco więcej ze względu na wadę wymowy) na kształtowanie głosu, to będzie naprawdę dobrze. Ja sam się obijam i nie mogę zmusić do ćwiczeń, ale one mogą wiele zdziałać.  :fluttershy5:

 

Na początek polecam najpopularniejsze ćwiczonko:

Bierzemy korek od wina, szampana lub długopis. Zagryzamy go lekko zębami i bierzemy w ręce dowolny tekst. Przez pięć minut z korkiem w ustach staramy się czytać na głos jak najdokładniej potrafimy (możemy wręcz przesadnie artykułować i intonować :yay:). Później wyjmujemy korek i czytamy tekst jeszcze raz (już słychać zmianę). Jako drugą rundkę, warto sięgnąć po łamańce językowe, ale czytać je początkowo powoli, bo z korkiem w ustach to niezłe wyzwanie. :D

Edytowano przez miskof
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodni chyba wiele nie zdziałam, Sporo na głowie, a czytanie kiedy mam na głowie inne rzeczy i nie mogę się zrelaksować kompletnie Mi nie wychodzi. Tak więc dopiero na Weekendzie można się czegoś spodziewać

 

######

 

No to moja kolej:

Dialog z negowaniem wszystkiego przez MB, albo jedzenie kanapki było genialne! :D

 

Podziękował :fluttershy4:

 

 


Jak na start, jakościowo jest bardzo fajnie. Słychać nieco pomieszczenie i małe przestery, ale nie ma się czym przejmować w tym wypadku. Już w tym momencie masz poprawnie ustawiony głos, jeśli poświęcisz na to trochę pracy, to będzie tylko lepiej. Dykcję ocenię jako poprawną, momentami były zgrzyty z akcentowaniem czy intonacją, ale niewiele. Wyłapałem też przesadna hiperpoprawność miejscami (np. czytanie "ę" z akcentem w wyrazie "się", czytamy "sie" lub bardzo delikatnie to "ę" ;p), więc to też musisz mieć na uwadze. Interpretacja tekstu prawidłowa, warto przed czytaniem zastanowić się nad niektórymi zdaniami, bo zawsze możemy je odczytać na kilka sposobów. :)

 

Nie mam jakiegoś super mikrofonu, tak samo prawie wcale nie znam się na obróbce dźwięku, ale myślę że jest całkiem przyzwoicie :)

 

 


Słyszę, że masz małą wadę wymowy (tzw. francuskie r), moim zdaniem nie przeszkadza, ale zdarza Ci się przez to nie do końca czytać niektóre wyrazy.

Tak mam wadę.  Ahh... Jaką zabawę miałem z przeczytaniem imienia papugi :squee:

 

 


Podsumowując, już na starcie jest ok, a jeśli poświęcisz trochę czasu (nieco więcej ze względu na wadę wymowy) na kształtowanie głosu, to będzie naprawdę dobrze. Ja sam się obijam i nie mogę zmusić do ćwiczeń, ale one mogą wiele zdziałać.  :fluttershy5:

 

Na początek polecam najpopularniejsze ćwiczonko:

Bierzemy korek od wina, szampana lub długopis. Zagryzamy go lekko zębami i bierzemy w ręce dowolny tekst. Przez pięć minut z korkiem w ustach staramy się czytać na głos jak najdokładniej potrafimy (możemy wręcz przesadnie artykułować i intonować :yay:). Później wyjmujemy korek i czytamy tekst jeszcze raz (już słychać zmianę). Jako drugą rundkę, warto sięgnąć po łamańce językowe, ale czytać je początkowo powoli, bo z korkiem w ustach to niezłe wyzwanie. :D

 

Dziękuję za rady i ćwiczonko, dołącza do mojej skromnej kolekcji :fluttershy5:

Edytowano przez FlutterFan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już resztę w stanie surowym :3

Tak więc teraz tylko ładnie to obrobić, ew. poprawić i wrzucać w internety :)

Przewiduje że jutro wstawię część 4#

w niedziele 5#, a jeżeli część 5 nie okaże się ostatnią, to na tygodniu zawita #6[ finał ]

Edytowano przez FlutterFan
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fajny głos. Masz francuskie "R". Też tak miałam, ale gdy zaczęłam chodzć na teatr pozbyłam się. Lekcja: najlepiej duzo i często czytać. Masz małe rodzeństwo? Świetnie! Można dzieciakom często czytać. Tak czy inaczej fajne, że czytasz fanficki. Ja czekam na kolejne :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa podczas nagrywania. To na co zwróciłem uwagę, to nie stosowanie się momentami do przecinków, albo za szybkie odczytanie kolejnej części zdania co trochę zaburzało dynamikę.

Nie wiem jak jest w Twoim przypadku, ale jeśli zmuszasz się do nagrywania, bo chcesz to jak najszybciej skończyć, to może jednak warto zrobić sobie z dwa, trzy dni przerwy? Nic na siłę. Początkowy zapał dobrze jest rozłożyć sobie w czasie, żeby za bardzo się nie męczyć z pracą przy materiale.

 

Ale i tak jest dobrze. Praktyka czyni mistrza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa podczas nagrywania. To na co zwróciłem uwagę, to nie stosowanie się momentami do przecinków, albo za szybkie odczytanie kolejnej części zdania co trochę zaburzało dynamikę.

Nie wiem jak jest w Twoim przypadku, ale jeśli zmuszasz się do nagrywania, bo chcesz to jak najszybciej skończyć, to może jednak warto zrobić sobie z dwa, trzy dni przerwy? Nic na siłę. Początkowy zapał dobrze jest rozłożyć sobie w czasie, żeby za bardzo się nie męczyć z pracą przy materiale.

 

Ale i tak jest dobrze. Praktyka czyni mistrza.

 

Problemem jest teraz brak czasu, o ile chęci Mam to nie mam kiedy tego realizować i robię to w stresie... Wtedy siedziałem w domu, miałem wolne(chory byłem) co pozwalało Mi na spokojnie nagrywanie w godzinach kiedy nikogo w domu nie miałem. Mam 2 młodszych braci którym wiecznie brykanie w głowie i kiedy we dwóch wrócą do domu to nie ma co mówić o nagrywaniu. O weekendzie nie ma mowy, mogę co najwyżej edytować to co mam,  Muszę coś wymyślić...

Edytowano przez FlutterFan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak da się zauważyć, tymczasowo jest zastój. Aktualnie nie mam czasu, warunków żeby nagrać materiał w spokoju. :fluttersad:

Najpewniejszy termin kiedy coś tu wrzucę to ferie wiosenne, aczkolwiek kiedy tylko nadarzy się okazja, a i siłę będę mieć, to chwytam za mikrofon i czytam. :fluttershy4:
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeżeli ktoś jeszcze czeka...  :flutterblush: 

To projekt jest na ukończeniu, myślałem że dziś się wyrobię ale nie wyszło, muszę tylko dograć parę kwestii i sklecić to do kupy.

Ferie wiosenne jednak spędziłem inaczej i nie było jak nagrać.

 

I jak sobie pomyślałem to na tym nie zakończę i już niedługo ruszam z kolejnym fikiem :) Do usłyszenia za 2, góra 3 dni.

 

Yay! :yay:

Edytowano przez FlutterFan
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu! W końcu! :D

Te parę kwestii musiało poczekać na swój dzień i oto nastał. Oficjalnie zakończona 'Spadająca Gwiazda' :pbft:

Połowę materiału nagrałem tak dawno że nie aprobuje już, aczkolwiek nie jest tak źle :) Niestety nie miałem czasu na nagranie go na nowo.

Oczywiście jestem otwarty na opinie zarówno te dobre jak i złe :) Zrobiłem mały eksperyment pod koniec, albo się uda albo nie. Zobaczymy

 

UWAGA! *le fanfara*

 

 

Co do nagrywania, nagrywać będę dalej, aczkolwiek bez obiecania żadnych terminów. Nie znam dnia ani godziny kiedy zostanę sam w domu :fluttershy4:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada pogratulować ukończenia pierwszego lektorskiego projektu. Mi, wykonanie bardzo się podobało. Faktem jest, że nie znam się na niuansach narywania, ale jak dla mnie masz potencjał. Jak to już jest, trening czyni mistrza, zatem czytaj dalej :yay:! Jestem pewien, ze z każdym kolejnym FF będzie coraz lepiej. Ustawiłeś sobie wysoko poprzeczkę, mam nadzieję, że dalej będziesz ją sukcesywnie podnosił. Technikalia widzę, nie są problemem, szumów nie ma głośność nie skacze, nic nie straszy. Nie mam do czego się przyczepić. No podobało się, no.

 

A pomysł użyty w pewnym miejscu opowiadania jest zaje... genialny :yay: Sam to zrobiłeś, czy użyłeś gotowca?

 

Zatem, życzę dużo samozaparcia w realizowaniu kolejnych projektów i cóż, pozostaje mi mieć nadzieje, iż jeszcze kiedyś usłyszę jakiś swój FF czytany przez Ciebie :fluttershy5:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...