Skocz do zawartości

Charon the Draconequus


Recommended Posts

sfA3K9L.png

 

Imię: Charon

 

Rasa: Draconequus

 

Wiek: Chaos wieku nie ustala

 

Charakter: Nieprzewidywalny.

 

Hobby: Stroić nieszkodliwe dowcipy swym przyjaciołom. 

 

Opis: Gdy w kopyta Wielkiej i Potężnej Trixie wpadł Tom Chaosu, jednorożec postanowiła, że jeszcze raz spróbuje stanąć przeciw Twilight Sparkle, ale tym razem, w uczciwym pokazie swoich magicznych zdolności. Sama Trixie nie wiedziała, co tak naprawdę trzyma w swych kopytach. Księga, którą odnalazła zawierała w sobie wszystkie sekrety magii Chaosu, niezrozumiałe dla młodej adeptki magii. Tylko jedno zaklęcie, udało jej się rozszyfrować. 

 

Wykorzystując całą swą(niewielką) moc, Trixie stworzyła manifestację ducha nieporządku, którym stał się Charon. Przerażona jednorożec była w szoku, nie mając sposobu, by znów się go pozbyć, aby nie narobił większych szkód w Equestrii. Ale Charon, choć chaosem pałał, okazał się być przyjacielskim, zabawnym osobnikiem. Wielka i Potężna Trixie dała mu szansę, by jej pomógł w kolejnym magicznym przedstawieniu, o którym cała Equestria miała wspominać przez wiele lat. Wdzięczny za danie mu życia draconequus, przyjął propozycję młodej klaczy i po wielu przygotowaniach, dali swój popis w samym centrum Ponyville, gdzie jednak nikt się nie spodziewał, skąd Trixie posiada takie potężne, majestatyczne umiejętności magiczne, godne samej księżniczki Celestii. 

 

Zainteresowało to Twilight Sparkle, samego Pana Chaosu, ale także Księżniczkę Lunę i Księżniczkę Celestię. Szczególnie, że Charon cały czas znajdował się w jej cieniu, chciał się nieco zabawić. Przed obliczem władczyń kucyków, Trixie obrosła w piórka(znaczy dostała skrzydeł) sama z siebie. Discord jednak wyczuł, że ktoś tu maczał swoje łapska. 

 

Nim się ktokolwiek zorientował, że w cieniu Trixie skrywa się kolejny Pan Chaosu, Charon pozabierał alicornom zarówno skrzydła jak i rogi. Pozbawione mocy księżniczki, spanikowały, przewidując największy kataklizm od tysiąca lat. Discord także wybuchł śmiechem, widząc jak Charon zaczyna się droczyć z Celestią i Luną, podmieniając im ciała, kolory, zmniejszać, zwiększać, odmładzać i nawet... postarzeć do postaci godnej Babci Smith. 

 

Ale to były tylko żarty. Biały draconequus łaskawie oddał skrzydła i rogi, oznajmiając, że nie ma zamiaru niczego niszczyć. Wtedy, pomimo podejrzeń księżniczek, Charon i Trixie powrócili do swoich spraw, zamieszkawszy w Ponyville tuż pod nosem Twilight Sparkle, by doprowadzać ją do nerwicy z powodu wszędobylskich żartów Charona. Pomimo, że wciąż był manifestacją chaosu, Charon zaczął pomagać mieszkańcom Ponyville jak i Canterlot swoją mocą. Oczywiście, nie podarował sobie, by potem nie zrobić komuś soczysty, śmieszny dowcip. 

 

Discord poczuł się zazdrosny o popularność młodego draconequusa. Najbardziej go ubodło to, że nawet księżniczka Celestia, pochwaliła Charona i jego chęć wykorzystywania Chaosu dla dobra kucyków. A wtedy... Discord postanowił się go pozbyć w taki sposób, by nikt go nie podejrzewał...

 

Ale to już opowieść na inny czas :3

 

Mała Galeria

 

http://i.imgur.com/WTbFKd9.jpg (To gdzie ten stos? :P)

http://i.imgur.com/RERhv4Q.jpg

 

Podziękowania dla Ailish za stworzenie tych zacnych fanartów ;3

 

Może kiedyś, stworzę fanfik z nim w roli głównej. Tak, chciałem się tylko pochwalić swoją kreacją. Ta historia została wymyślona, by nie dawać wrażenia, że postać jest epicka, nieco w moim stylu oraz taka, żeby ją najchętniej zlinczować. Cóż, każdy tworzy OC i to nawet czarno-czerwone alicorny ze złamanymi rogami z wielką mocą. Postanowiłem zmienić ten stereotyp - Stworzyłem jeszcze gorszy motyw niż Kolejny-Książę/Księżniczka- Alicorn o mocy, co by skrzydłem powstrzymała zarówno wszystkie princessy i Mane6 na RAinbow Power wspomagane Sombrą;3 

 

To tyle ode mnie! 

(Aż jestem ciekaw, ile hejtu tu zbiorę, HIHIHIHI!)

Edytowano przez Vercio
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Aż jestem ciekaw, ile hejtu tu zbiorę, HIHIHIHI!)

 

Hejtu? Paaaanie, przecie to perełka jest.

Rzadko tutaj zaglądam, ale kiedy już to robię, trafiam na OC które są definicją zła w czystej postaci. Tym razem miałem więcej szczęścia, bo trafiłem na coś pomysłowego i innego od całej reszty - chwali się.

 

I historia ciekawa i arty bardzo ładne, właśnie takich rzeczy tutaj może brakować. Ponadto, Charon? Trafiłem gdzieś na podobne imię w jednym z FF. Nie wiem czy akurat dobrze kojarzę, ale było w opowiadaniu Pillstera. Kwestia, że czytałem to dawno temu i mogłem przemieszać z innymi FF. Nie ważne z resztą.

 

Starczy słodzenia - mało. Zawsze można więcej dopisać, zwłaszcza, że historię czyta się bardzo fajnie. Cały FF na tej podstawie byłby świetnym pomysłem. Pozostaje czekać.

To chyba tyle ode mnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, Charon? Trafiłem gdzieś na podobne imię w jednym z FF. Nie wiem czy akurat dobrze kojarzę, ale było w opowiadaniu Pillstera.

Charon to przewoźnik zmarłych przez rzekę Styks w mitologii greckiej. Nie dziw się, że spotykasz się po raz kolejny z tym imieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejty? Twojego niedoczekanie, Verciu ^^

 

Chociaż nazwa kojarzy się dość... mrocznie (Generalek wyjaśnił) to Draconequus jest całkiem słodki. 

Wyglądem oczywiście wyróżnia się spośród kucyków (Amerykę chyba odkryłem), ale dużo bardziej wolę Draconequusa niż kolejnego słabo zrobionego alicorna shipowanego z całą rodziną królewską i Mane 6, tudzież z traumą na psychice, bo autor nie mógł wysilić się na wymyślenie czegoś bardziej oryginalnego.

Bardzo spodobały mi się arty, szczególnie ten z Celestią.

Więcej takich OC! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...