Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Vetch del Puf

Brony
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutral

About Vetch del Puf

 • Rank
  Trochę oświecony
 • Birthday 03/19/1998

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier

Recent Profile Visitors

563 profile views
 1. Vetch del Puf

  Puf! Mam wam do przekazania dwie dosyć ważne informacje: 1. Prace nad podręcznikiem trwają. Idą mi bardzo topornie (prokastynacja jest we mnie silna, a studia nie ułatwiają sprawy), bo nie mam jeszcze nawet skończonych mechanik. Chciałbym was jednak zapewnić, że nie rozpatruje kompletnego porzucenia projektu. 2. Zmieniłem podejście do projektu - wcześniej chciałem, aby podręcznik tylko trochę czerpał z D&D. Z pewnym rozczarowaniem samym sobą (zwłaszcza że wcześniej zarzekałem się, że to zrobię) stwierdziłem, że stworzenie nawet nie do końca oryginalnego systemu RPG na razie mnie przerasta. Gra, chociaż raczej nie będzie kopią 1:1, to prawdopodobnie będzie mogła być uznana za swoistą nakładkę do D&D. Mam jednak nadzieję, że nie zraziłem was do tego projektu i że kiedy przyjdzie czas prezentacji ostatecznych materiałów, chociaż to odległa przyszłość, to osoby, które wcześniej wyraziły zainteresowanie, sięgną po ten produkt.
 2. Vetch del Puf

  Primo(najpierwsze): Dzięki wielkie za komentarze i udział w ankiecie. Jestem wdzięczny za odzew. Secundo (dla mnie drugie primo): @Starlight Sparkle @ByczekPazerny Jestem świadom istnienia gry wypuszczonej przez Hasbro. Nie widziałem zbyt wiele powiązanych z nią materiałów, poza filmem promocyjnym na YT, ale (moim zdaniem oczywiście) gra ta nie prezentuje się jakoś wspaniale i chyba jest dosyć ograniczona. Już czekam na komentarze miażdżące mnie za to stwierdzenie. Tercio (trzecie primo to byłaby już przesada): @Bleflar Niby można by w taki sposób pozmieniać podręcznik D&D, ale czy to nie nazbyt proste? pewnie by Ci powiedział, że bez schodów nie ma zabawy.
 3. Witajcie! Od paru dni chodzi za mną pomysł stworzenia „papierowej" (cudzysłów użyty ze względu na to, że materiały będą dostępne online) gry o kucykach. W zamyśle byłaby trochę podobna do kultowych „Lochów i smoków" (ang. „Dungeons and Dragons"), tyle że z własnym systemem walki, podręcznikiem długim na co najmniej kilkanaście stron , systemem rozwoju postaci itd. Nie jestem jednak pewien, czy ktoś poza mną chciałby takową grę i dlatego wstawiam tutaj ankietę. Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście wzięli w niej udział i się wypowiedzieli na ten temat w sekcji komentarzy. PS.: Ostrzegam, od momentu rozpoczęcia prac nad projektem do ich zakończenia pewnie upłynie kilka miesięcy albo (co jest bardzo prawdopodobne) jeszcze więcej czasu.
 4. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się takiego wyniku. Poczytałem trochę "Grave Plate`a" i "Sucz", przez co wyobrażałem sobie, że trafię na ostatnie lub przedostatnie miejsce... A tu proszę. Do tego bardzo przyjemna recenzja. Jestem mile zaskoczony.
 5. Vetch del Puf

  Zgadam się, że sytuacja jest bardzo poważna, bo ten przepis może pozbawić strony tematyczne prawa bytu. Dyrektywa w obecnym kształcie jest zabójstwem wolności i stłamszeniem wielu np. artystów, którzy często zaczynają tworzyć lub tworzą regularnie w tematyce wymyślonej przez innych (niestety dotyczy to też fików). Trochę rozumiem to prawo, bo nadmierne korzystanie z dorobku umysłowego innej osoby i czerpanie z tego korzyści finansowych bez dzielenia się zyskami z oryginalnym twórcą nie wydaje mi się najlepszą opcją. Można by wprowadzić inne, o ile takie właśnie nie panuje, prawo (nie mój pomysł, a znajomej mi osoby), które polegałoby na dzieleniu się zyskami z właścicielem/ami marki/ek. Oczywiście, jeśli osoba nie czerpie zysków pieniężnych z danego tworu, nie musiałaby uiszczać opłat. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
 6. Uff... Zdążyłem. Miało być trochę wcześniej, ale ważne, że przed końcem czasu. Oto moje wypociny: Flutterbad [Alternate Universe], [Komedia]
 7. Vetch del Puf

  Tak czy siak, dzięki za odzew.
 8. Vetch del Puf

  Może jakiś komentarzyk? Dobre? Słabe? Średnie? Mocne dwa na dziesięć? Ujdzie w tłoku?
 9. W Equestrii pojawia się złoczyńca chcący zapanować nad krainą za pomocą magii kontroli umysłów. Jedynym sposobem na pokonanie go wydaje się użycie medalionu niewidzianego od trzystu lat. Odnalezienie go nie zapowiada się na proste, ale przecież ktoś musi spróbować. A kto inny lepiej się do tego nadaje niż mane 6? Fic alert!!! Podczas pisania tego fika nie starałem się być szczególnie oryginalny. Bardziej zależało mi na tym, żeby stworzyć powieść, którą można przeczytać z przyjemnością. Mam nadzieję, że się udało. Miłej Lektury Wstęp Rozdział 1 Rozdział 2 Rozdział 3 Rozdział 4 Rozdział 5 Rozdział 6 Rozdział 7 Rozdział 8 Rozdział 9 Rozdział 10 Rozdział 11
×
×
 • Create New...