Jump to content

Lisowaty

Brony
 • Posts

  3
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Lisowaty

 • Birthday November 25

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Zadupowcimowice gorno-dolne
 • Zainteresowania
  Nie pytaj >:3
  Głównie technika, nauka, psychologia no i kuce
 • Ulubiona postać
  Twilight, Velvet Remedy, Luna

Recent Profile Visitors

357 profile views

Lisowaty's Achievements

Źrebaczek

Źrebaczek (1/17)

8

Reputation

 1. Akurat nad szkodami z postrzału wiatrówką mocno bym polemizował. Jasne, zwykła, szeroko dostępna wiatrówka o energii pocisku do 16J raczej nie przebiła by poszycia cudu technologi, jakim są androidy. Nie zapominaj jednak, że istnieją również wiatrówki o większej mocy. Używa się ich np. do polowań na ptaki. Sądzę, że obecność takiego sprzętu w sadzie, oraz kucyka - czy w tym przypadku ponydroida (Vistrel) do jego obsługi jest w pełni uzasadniona. W końcu ptaki to szkodniki w sadach. Maszyny buduje się oszczędnie, choćby z uwagi na miejsce w środku czy cenę, poszycie nie może być zbyt drogie. W takich maszynach elektronika jest naprawdę gęsto upakowana, dodatkowo, androidy w DBP są maszynami bionicznymi - mają odpowiedniki serca, mięśni itp. Raczej sprawą wiadomą jest, jak kończy się postrzał dla człowieka. Dla androida sprawa mogła by być jeszcze gorsza, gdyż zbłąkana kula mogła by uszkodzić np. jeden z obwodów, czy wręcz podsystemów zasilania, powodując fatalne w skutkach uszkodzenia. Co do samego utworu, powiem tyle. Czytanie go to prawdziwa przyjemność. Mamy tu wyraziste postacie, dylematy moralne, ciekawie pokazaną przyszłość equestrii, a jakoby na deser, wszystko okraszone jest barwnymi opisami i wspaniałym stylem piśmienniczym Wilczkowej. Czekam na kolejny roździał.
 2. Pierwszym pomysłem było, aby klacz zastała narratora w bieliźnie, jednak później stwierdziłem, że to nie najlepszy pomysł. Starałem się po prostu oddać reakcje klaczki, do której dotarło, że przychodzi nie w porę. Co do długości tekstu, starałem się, aby nie rozciągać go sztucznie. Jeżeli chodzi o opisy, cóż mogę powiedzieć - starałem się. Sam jestem niedokońca zadowolony z opisu tytułowego rytuału, więc pewnie kiedyś zrobię rewriting.
 3. Rytuał Fik trzyma się luźno klimatów TCB, choć znajdziecie w nim nawiązania do uniwersów Fallouta, Wiedźmina i Doctora Who. Opisana tu historia, tyczy się pewnej młodej klaczy, która pewnego pięknego dnia, otrzymała tajemniczy list, na widok którego przeszły ją ciarki. Jak było dalej? Dowiecie się sami. Jest to mój pierwszy, opublikowany fik, więc liczę ka konstruktywną krytykę i szczerzę oceny. Życzę miłej lektury. Link do doksów: https://docs.google.com/document/d/1qw83YLZ1uvsc7ELkUJtaQBs6E-etMxZ2UzrT78S32mE/edit?usp=sharing P.S. Jako, że jest to moja pierwsza publikacja na forum, proszę administrację o wyrozumiałość i powiadomienie mnie, jeżeli tagi się nie zgadzają, bądź wystąpiły inne publikacyjne pomyłki .
×
×
 • Create New...