Aretra

Brony
 • Content count

  375
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Aretra

 1. Tak więc, jak ja zostałam pegasis? Całkiem przypadkowo zobaczyłam mój pierwszy odc. w programie, zwanym 'mini mini'. Serial mi się spodobał, więc zapisałam w jakich godzinach leci, popcorn, cola i oglądam. Z każdym kolejnym odcinkiem, przychodziła kucykowa inspiracja. Wtedy jeszcze nie byłam pegasis, stało się to, kiedy dołączyłam do fandomu. Kiedy to było? Bodajże rok temu. Z kucykami od dwóch lat. Cóż, nie mogę znaleźć poprzedniego tematu, więc zostawiam i przypinam ten. Może jeszcze ktoś się wypowie. Proszę też pamiętać, że temat jest przeznaczony do opisywania historii jak zostało się brony/pegasis. ~Draques
 2. Nie jestem specjalnym fanem pinkie pie, ale co z tego Za co ją lubicie? Ja ją lubię za imprezki i tą gadatliwość XD
 3. Czy tylko ja podczas całego odcinka strzelałam facepalm'y?
 4. Hejka! tym razem coś lepszego! Tutaj, możecie się wykazać waszą wyobraźnią, twórczością i umiejętnością pisania ciekawej prozy. Waszym zadaniem jest wymyślenie wybranego członka rodziny np. tatę, mamę, wujka itp.. i opisaniem go w wybrany sposób (opisując/rysując/jak chcecie byleby to miało ręce i nogi) Szablon pomocniczy: Oczywiście ten sposób powyżej(w spoilerze) będzie mniej ceniony. Zaczynajcie! Wymyślajcie najfajniejsze opisy! Powodzenia!
 5. Dlaczego nie widzę rozmów innych graczy? Piszę na wykrzykniku na chacie i nikt nie odpowiada (a jest jakieś 7 osób) i nie działają mi żadne komendy (spawn, tpa itd.).
 6. (chodzi tu o wersje windows) Jak klikam pierwszy link - "połączenie zostało zresetowane", drugi - error 404, heh...
 7. Czy dobrze zrozumiałam.. Powrót FC? Co prawda nie zdążyłam zagrać na żadnym z nich (albowiem gdy o nim usłyszałam, serwer padł). Czekam więc na dalsze info.
 8. Czołem! Jako, że mała aktywność jest w dziale zabaw, postanowiłam założyć taką o to nie wiele wymagającą zabawę do której każdy się może przyłączyć. Otóż będzie to coś na typ "Dokończ opowiadanie" ale nie do końca. Będzie to trochę utrudnione, albowiem nie będzie to zwykła siekanka bezsensownych historyjek z dupy wziętych takich jak w off-topie, lecz coś innego. Tym razem, to wy będziecie musieli kontynuować wpis próbując wcielić się w pegazicę i tak jakbyście pisali wpis do pamiętnika, tyle że słowami RD.. Nic prostszego. Patrzycie na osobę do góry i kontynuujecie wpis na podany temat! Zasady: 1. Nie używamy kolorków 2. Piszemy TYLKO DWA ZDANIA! 3. Próbujemy pisać tak, aby wszystko miało wspólną całość i sens. 5. Należy pisać poprawną polszczyzną, piszemy w formie PRZESZŁEJ jako, że to jest pamiętnik. 6. NIE TRZEBA trzymać się kanonu serialu, macie więc pole do popisu. Zobaczymy, jak nam to wyjdzie, a więc zaczynamy! Temat wpisu: Wielki pokaz na powitanie zimy Zbliżała się zima, a mnie zaproszono na przyjęcie, gdzie miałam wziąć udział w pokazie lotniczym w Cloudsdale na powitanie zimy! Były tam dosłownie wszystkie sławne kucyki m.in Celestia, Luna, Wonderbolts.. I teraz wkraczacie Wy! Patrzycie na osobę powyżej (w tym wypadku na mnie)i dokańczacie dwoma zdaniami, aż powstanie taka jakby historyjka. Zanim weźmiecie udział w zabawie, należy sprawdzić jaki jest temat! Czy opiszecie przygotowania do pokazu, czy sam pokaz, to już w rękach was wszystkich!
 9. Siemka! Najprostsza zabawa, w której krótko opisujemy wymyślone sztuczki, mogą być bardziej skomplikowane, i mniej.. Liczy się każda sztuczka! Zapraszam do zabawy!
 10. tytuł: Games Ponies Play Data emisji: 09-02-2013 Krótkie info: Princess Cadance invites twilight and her friends to welcome the important equestria games inspector. PL: Księżniczka Cadance prosi Twilight oraz jej przyjaciółki, aby przywitać ważnego inspektora Equestriańskich Igrzysk.
 11. Hejka, Jest dyskusja o tym dlaczego ją lubimy, ale gdzie dyskusja, jakie pierwsze wrażenie zrobiła na nas RD w pierwszym sezonie? No więc tak.. Dyskutujemy o początkach mlp, kiedy ją poznałeś, tak naprawdę polubiłeś, jakie były twoje wrażenia, kiedy w pierwszych odcinkach MLP zobaczyłeś RD, co poczułeś? Może RD coś zmieniła w twoim życiu, coś, co naprawdę teraz ma znaczenie. Zobaczyłeś postać pewnej pegazicy, jaka była twoja pierwsza myśl na jej temat. No więc może ja zacznę. Mój pierwszy odcinek w którym postać Rainbow Dash mnie zainspirowała, zobaczyłam w telewizji pt. "Sonic Rainboom" - Gdy zobaczyłam Rainbow Dash i usłyszałam jej imię, wydawało mi się wielce skomplikowane.. Poznałam jej osobę, jej postać, jej charakter. Gdy zobaczyłam Sonic Rainboom, byłam tak podniecona i ta sztuczka, zmotywowała mnie do większej wiary w siebie, i wystarczy, że się chce, a się uda. Jej wspaniałość mi się tak spodobała, i od teraz, kiedy idę drogą RD, jestem fajniejsza i bardziej odlotowa, ale to tylko dzięki RD.
 12. Witajcie w tej zacnej dyskusji! Postanowiłam poruszyć temat o Cutie Mark'u naszej szarawej koleżanki.. Tak więc, co on może oznaczać? Co może być największym talentem Derpy? Znana jest z bycia listonoszką, ale czy to na pewno zamyka jej umiejętności? Niestety, jak chce komuś pomóc, wychodzi na niepowodzenie dla niej i dla drugiej osoby. Więc, co mogą oznaczać bańki, prócz ich puszczania? Ma ktoś jakiś ciekawy pomysł co do znaczka naszej kochanej listonoszki? Czekamy na Wasze sugestie!
 13. Witajcie! Spoilery, spoilerami. Jak wiecie, na początku roku 2015 ma wystartować już V sezon MLP:FIM. Zapewne każdy z Was ma jakieś oczekiwanie, bądź chciałby ujrzeć w serialu coś, na co czekał od pierwszego sezonu. Czy powrót jakiejś antagonistycznej postaci, bądź pojawienie się skaczącej kozy w worku. A więc, to jest temat dla Was. Mówcie na co czekaliście, czego jeszcze nie było, piszcie co chcecie ujrzeć w następnym sezonie! Ja osobiście wyczekuję powrotu Lightning Dust i najbardziej epickiego lotniczego pojedynku między nią a Dashie. A może się z powrotem polubią? W każdym razie, chcę dowiedzieć się o tej postaci nieco więcej. Co jeszcze? Chciałabym, aby poświęcili chociaż jeden odcinek na Cloudsdale i na pegazach. Ciekawi mnie, dlaczego nie ukazują ich rodzin. Może jest to z czymś związane? Mam nadzieję, że to się w końcu wyjaśni. A jakie są wasze oczekiwania? Pochwalcie się swoimi pragnieniami C:
 14. Zauważ też, że napompował tylko jednego balona z którego zrobił cały most. I gdzie tu logika?
 15. Odcinek nawet niezły, przyjemnie się go oglądało ale mimo wszystko spodziewałam się większego "bum" w tych pierwszych dwóch odcinkach. Zdecydowanie różnił się od wszystkich pozostałych premierowych i finałowych, chociaż skojarzył mi się odrobinkę z finałem 3 sezonu (nie chodzi tu o piosenki, tylko o przebieg fabuły). Nie było w nim jakiejś niesamowitej akcji, walki itd, chociaż czego można było się spodziewać od zapowiedzi? Jednak cała akcja momentami bywała przewidywalna. Ciekawa jestem jednak do czego tak naprawdę dążyła Glimmer. Czy rzeczywiście tak bardzo chciała szerzyć SWĄ ideologię, czy po prostu zależało jej na cudzych znaczkach? A może chciała mieć swoich poddanych? Nie zostało wyjaśnione do czego tak naprawdę dążyła.. Przynajmniej ja tego nie zauważyłam. Mam nadzieję, że resztę odcinków nie będzie się zaczynać od tego samego - "przyjaciółki zbierają się przy mapie a następnie wyruszają w nowe miejsce" A co do samego odcinka znalazłam kilka dziwnych i bezsensownych momentów. Przykładowo zrobienie mostu z balonów.. No dobra, lornetkę da się przetrawić, ale most? Już się nawet nie spytam skąd on brał te wszystkie balony. A Twalot niby taki spec od magii a tak łatwo dała się pokonać jakiemuś jednorożcowi; no nie powiem, to było słabe. Już dla samego motywu powinna być złapana, cokolwiek, a wtedy Glimmer rzuciła by czar. Moim zdaniem to całe odebranie im znaczków wydarzyło się po prostu za szybko i zbyt łatwo. To zdecydowanie najgorszy moment odcinka. Nawet RD żałośnie patrzyła się jak jej kochana przyjaciółka jest unieruchomiona czarem i właśnie traci cutie mark. Naprawdę mogliby to zamieć jakąś akcją. Wyszło badziewnie. I nie pojmuję jak można tak po prostu wszystko rzucić; swój talent, swoją osobowość, swój dom, tylko po to by być równym z innymi? Żadna logika. Chyba, że Glimmer potrafiła porządnie wyprać innym mózgi.. A więc, + Dość ciekawa fabuła (nie wzięta z kosmosu) + W końcu antagonista pod postacią kucyka + https://derpicdn.net/img/view/2015/4/4/864907__safe_vector_faic_male_svg_spoiler-colon-s05e02_party+favor_artist-colon-thorinair.png + Pinkie wciąż jest Pinkie + "Say what" + Morał - Most z balonów -.- - Mało rozwinięta akcja przy odbieraniu znaczków mane6 (serio, mogłoby się tam więcej dziać..) - Zero reakcji na odbieranie znaczków - brak ciekawej akcji Daje odcinkowi 7/10, ponieważ były tam elementy które rzeczywiście były ciekawe, ale mimo wszystko moim zdaniem Glimmer zbyt łatwo pokonała Księżniczkę magii przyjaźni - co moim zdaniem jest niestety dużym minusem..
 16. Tak więc, postanowiłam założyć tą oto dyskusję... Nic nie wiemy o tym latającym mieście - dokładnie, nic. Tylko znamy konkrety i nic poza tym. Zastanawia was, dlaczego znane nam pegazy z serialu, nie mają rodziców? Może to jest właśnie związane ze zwyczajami Cloudsdale. Wydaje mi się, że dużo różnią się zwyczaje pegazów, od zwyczajów innych typów kucyków. Myślę, że mogą być surowe.. Po osiągnięciu pewnego wieku, młode pegazy, są wysyłane do różnych uczelni, akademii lotniczych, na różne dziwne testy itd., itd. Oczywiście, to są moje przypuszczenia. Idą coraz wyżej i wyżej, aż stają się już całkiem dorosłe, a wtedy idą w tym kierunku, w jakim chcą. Myślę, że ich kultura i zwyczeje dużo się różnią od zwyczajów innych kycyków. Dlaczego? A wy co o tym myślicie?
 17. Hejka! Dużo wiemy o rodzinie Applejack i trochę mniej o Pinkie pie i Rarity i ciut o twilight..A.. o Rainbow Dash? - ani trochę, ani ciut.. Tu możecie rozmawiać i dyskutować o rodzinie RD.., może wyciągniemy z tego jakieś ..wnioski?
 18. Witajcie drodzy miłośnicy i anty-miłośnicy(O ile tacy istnieją.. Oj wstydźcie się.. No dobra, nie sprzeczam się z gustami) Tęczowej Klaczy! Początkowo, miała to być dyskusja, ale zabawa chyba jest lepszym rozwiązaniem.. A z resztą.. Do rzeczy! Wiele z was się zastanawiało.. Jak naprawdę wyglądała ta jej młodość? No dobra.. Była na obozie lotniczym, na którym poznała żółtą klacz i zdobyła swój Cutie Mark i coś tam jeszcze. Seriously? That's it? -.- No właśnie, to nie może być wszystko! Zanim jednak ukażą to w serialu(o ile w ogóle to ukażą), to my, bronies, spróbujmy to jakoś sobie wyobrazić i razem wspólnie połączyć w ładną historię. Tak więc jak wyglądają zasady? Nie są trudne. W tej zabawię, będziecie opisywać, wszystko, co mogło się dziać przed premierą 1 sezonu. Szczegóły: Podaję jakiś przypadek, np. "Akademia Lotnicza Źrebiąt" A waszym zadaniem, jest opisanie słowami RD(oczywiście, nie możecie używać kolorku, to zadanie opiekuna), co tam się działo, co tam robiła i jakie tam były kucyki(przyjaciele, wrogowie, nauczyciele), jej drobne wypadki, przeżycia z tamtych dni - Czyli najdokładniejszy opis z tego miejsca. Tak jakbyście opowiadali o swoich wspomnieniach z dzieciństwa, jednak tu macie określone miejsce. Właściciel najfajniejszego, oryginalnego i najciekawszego opisu, zostanie pogłaskany po główce. Dzięki temu, Rainbow Dash, będzie coraz starsza i starsza, aż dojdziemy do wydarzeń, już ukazanych w serialu. A z tej okazji, na koniec powstanie mini pamiętniczek, z młodości, w którym będą zawieszone, wszystkie te najciekawsze opisy. Skoro jest już wyjaśniony główny sens zabawy, czas przejść do regulaminu, który też jest bardzo ważny! 1. Zbyt krótkie opisy, będą zwyczajnie olewane. Mam nadzieję, ze napiszecie więcej niż 3-4 linijki. 2. Aby mieć chociaż minimalne szanse na wygranie, Twój opis powinien zawierać: a). Zaciekawienie, wprowadzenie/wstęp i zakończenie podsumowujące całość. b). Przynajmniej 5-6 linijek. c). Poprawność pisma(gramatyka, ortografia, interpunkcja - PAMIĘTAJCIE!). d). Sens zdania. e). Ogólna całość tekstu(kolejność, porządek). 3. W postach, obowiązuje regulamin forum, jak również wewnętrzny regulamin działu. Z zasad, to by było na tyle. A teraz czeka was miejsce, w którym pobyt Rainbow Dash, przyjdzie wam opisać. A tym miejscem jest.. PEGAZIE PRZEDSZKOLE! Pegazie przedszkole.. Jest to miejsce, do którego na początek trafiają wszystkie młode pegazy, by nauczyć się podstaw latania. To pierwszy ich stopień szkolenia. Tu jeszcze nie starają się o swoją przyszłość.. Akurat do tego, jeszcze mi daleko. No, a teraz wcielcie się w małą Rainbow Dash i jak najdokładniej i najciekawiej, opiszcie jej pobyt w Pegazim Przedszkolu!
 19. Spears ucieszyła się na samą myśl, że czas na trening - wręcz uwielbiała wykańczające treningi, a na końcu relaksowała się na puszystej, mięciutkiej chmurce. Zdała sobie sprawę, że tutaj tak nie będzie. Trudno się mówi, tu wygód nie ma. Westchnęła, po czym podleciała i stanęła przed akademią ustawiając się obok Shine i Speeding. Przybrała poważny i zdeterminowany wyraz twarzy wyczekując na zadania.
 20. Spears tylko przytaknęła i na jej twarzy rozbłysł uśmiech, a cała powaga zniknęła. - To co, myślę, że możemy się jeszcze przelecieć nad akademią skoro już tu jesteśmy? - zwróciła się do Shine, kiedy Soarin odszedł.
 21. No to mamy zwiedzanie - pomysłała Spears. Energicznie wyleciała okrążając całą akademię, szybując na wietrze. Jak skończyła, dotarła i wylądowała z gracją zaraz po Shine. - Obiecujemy, że to już nigdy się nie powtórzy - zwróciła się do Wicekapitana z powagą w głosie. Za chwilę jej uwagę zwróciło jednak niebo; obłoki, pegazy szybujące na wietrze.. Ten widok zawsze był w stanie wytrącić ją z równowagi.
 22. Spears usłyszała niezadowolony głos.. Był to Wicekapitan Soarin, nakazał im zlot. Ale dlaczego? - pomyślała. Pośpiesznie spojrzała na swoje koleżanki i po chwili zaczęła zlatywać ku ziemi. W normalnych okolicznościach zapewnie by dyskutowała - no niestety.. Jednakże w tym wypadku stawianie i dyskusja nie wchodzi w grę. Wylądowała i stanowczo stanęła.
 23. Spears Power również wyleciała przymykając za sobą okno. - Ok. - westchnęła zamyślona - a co wy na to, by na końcu poszybować sobie wysoko nad akademią? - spytała z lekkim entuzjazmem, delikatnie wylatując na przód. Uwielbiała szybować i robić szybkie skręty. Jej ulubionym miejscem był wielki wąwóz nieopodal Cloudsdale - często tam trenowała, robiła nagłe skręty, zwroty, wlatywała wysoko w górę i szybując w dół rozpędzała się by móc pokonać wąwóz na nowo.
 24. Myślę, że raczej będę na rozpoczęciu.. Coś czuję, że świetnie się zapowiada :\/
 25. - Wiesz co.. - odparła Spee, delikatnie podlatując do góry - Chętnie przelecę się z Tobą.. Ostatnio jakoś nie miałam okazji bliżej rozglądnąć się po akademii - westchnęła, ale za chwilę dodała - Speedy, może poleciałabyś z nami? - po czym rzuciła jej przyjazne spojrzenie.