Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Uszatka

Opiekun Stygiana
 • Content Count

  4,450
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  83

Posts posted by Uszatka


 1. No i właśnie do tej pory sądziłam, że tego nie da się w żaden sposób wyjaśnić. Ot, twórcy zrobili taką postać, która nie ma sensu, ale jest zabawna i to działało. 
  Ale teraz pojawiło się wyjaśnienie, które nie dość, że trzyma się kupy to jeszcze widać tę jedną subtelną możliwą wskazówkę od twórców, że Pinkie jednak taka niewytłumaczalna nie jest. Jest kucykiem ziemskim posiadającym nietypową magię, a magia chaosu pasuje tutaj idealnie :D 
  To by też tłumaczyło dlaczego Pinkie potrafiła nad mocami Discorda zapanować, a taka Cozy Glow już nie. 


 2. Spoiler

   

   

  Obejrzałam ten filmik i muszę przyznać, że teoria w nim przedstawiona naprawdę ma sens! I tak bardzo mnie to uderzyło, że postanowiłam stworzyć ten właśnie wątek co by o tym podyskutować :pinkieawesome:

  Dla tych, którzy nie znają języka angielskiego. 
  W momencie, w którym Pinkie wchłonęła moce Discorda podczas ostatniej walki finałowego sezonu nastąpiła jakaś reakcja dzięki, której Chaos odcisnął piętno na nie tylko teraźniejszej Pinkie, ale również przyszłej i przeszłej. Takie czasoprzestrzenne zawiłości nie są niczym niemożliwym dla magii chaosu, czyż nie? 
  Dlatego Pinkie Pie potrafi załamywać fizykę, przewidywać przyszłość i tak dalej. 

  I wygląda na to, że nawet sami twórcy chcieli wyjaśnić dziwność Pinkie pokazując, że i ona posiada w sobie magię bliższą tej od jednorożców czy właśnie Discorda. 2:10, w tej minucie pokazane jest, że Pinkie odzyskuje jakąś magię po tym jak za sprawą Cozy Glow magia zaczęła znikać z Equestrii. Owa magia wraca do Rarity - jednorożna, Twillight - alikorna; i tu nie ma nic dziwnego. Ale wraca też do Pinkie, podczas gdy do Applejack czy pegazów nie.

  No nie mówcie mi, że coś tu nie jest na rzeczy. :stare:

  • Upvote 1
  • Like 2
  • Fow de Swowm 1

 3. 9 godzin temu, Rapony napisał:

  Trochę spokojniejszy. 

  Zasada jest taka: im mniejsza rasa królika tym królik jest bardziej żywiołowy. Dlatego króliczki "miniaturki" sprzedawane w sklepach zoologicznych są prawie zawsze hiperaktywne zaś te hodowlane olbrzymy spokojnie mogą siedzieć w ciasnych klatkach bo puszczone luzem często i tak tylko by leżały. 
  Dodatkowo, czytałam, króliki ze zwieszonymi uszkami są często spokojniejsze niż te ze stojącymi. 
   

  Angel jest małym rodzajem królika ze stojącymi uszami. Wniosek nasuwa się sam. 

  • Thanks 2

 4. Sombra to temat otwarty moim zdaniem. Twórcy nie raczyli wyjaśnić jak to z nim dokładnie jest :grumpytwi:

  Wedle serialu Sombra to po prostu jednorożec, który zapragnął władzy, bo tak właśnie przedstawiła go Celestia. Powrócił jako cień, ponieważ Celestia i Luna pokonały go zamieniając w cień właśnie. No i niby wszystko w porządku, ale nie...bo nadal można teoretyzować co dalej. W końcu jakby nie patrzeć Spike go zabił, a jednak Discord dał radę Sombrę przywrócić do życia. Discord wiele potrafi, ale nie chce mi się wierzyć, że zna nekromancję lol 

   

  No i są komiksy. Wedle komiksów Sombra jest umbrumem i to było dla mnie kanonem...dopóki nie wyszedł dziewiąty sezon :T Niestety historia przedstawiona w komiksie kłóci się z obecną fabułą serialu. Z racji tego jak historia się kończy Sombra musiałby powrócić po tym jak został po raz drugi pokonany przez mane6, ale to niemożliwe, ponieważ w komiksie Sombra współpracował z Chrysalis, posiadającą nadal swój rój, a Cadence i Shining Armor nie mieli dziecka. Niestety. 

  • Upvote 1

 5. Pinkie jest hiperaktywna, ot po prostu. Są tacy ludzie na świecie.

  Wiadomo, że przy okazji postać Pinkie została mocno sparabolizowana dla dobra serialu, bo przecież dzieci lubią takie głośne, trochę głupkowate i zabawne postacie. Jednak trzeba twórcom przyznać, że mimo takiego zabiegu dobrze zaprojektowali Pinkie. Jest głośna, jest bardzo naiwna i niemal cały czas rozbawiona, ale potrafi zachować powagę czy też przeżywać smutki i roznczarowania w "nauralny" sposób. 

  • Upvote 1
  • Like 1

 6. Tak, jest normalnym królikiem. 
  Ciężko żeby Angel nie wiedział kim jest Discord skoro swego czasu Discord zrobił z jego kochanej Fluttershy wredotę gorszą niż on sam, oraz odwrócił Ponyville do góry nogami. 

  Króliki są bardzo charakterne. Często bywają wredne i psotliwe, a nawet agresywne. Dlatego, przy okazji, nie poleca się królików jako pierwszego zwierzątka dla małego dziecka. 

  • Upvote 1
  • Like 2
×
×
 • Create New...