Jump to content

cymcyrymcy

Brony
 • Posts

  33
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  3794025

Recent Profile Visitors

2581 profile views

cymcyrymcy's Achievements

Źrebaczek

Źrebaczek (1/17)

0

Reputation

 1. Tak się zapytam skąd żeś wytrząsnął tę Lunę? (sam szukam jej figurki od dłuższego czasu, problem tylko z dostępnością i by coś dobrego znaleźć :/) Wysłane z kraju mlekiem i miodem płynącym za pomocą Tapatalk
 2. Trochę dziwny temat, ale - barszcz czerwony, a także ukraiński - grochowa - grzybowa (ohoho, najlepsza) - pomidorowa - i nieobecna na liście botwinkowa (stanowczo odradzam posiadaczom aparatów ortodontycznych) i pierwszy raz w życiu słyszę o zupie z owoców :o
 3. Nowy rok, nowe postanowienia, nowi ludzie. Nowy wspaniały świat.

  1. Show previous comments  1 more
  2. sloyth 06.0

   sloyth 06.0

   Czyli jestem trzecią osobą na forum, która się wyprowadza...

  3. Mephisto The Undying

   Mephisto The Undying

   A ja tak dla odmiany w tym roku nie przeprowadzam się ani razu

  4. cymcyrymcy

   cymcyrymcy

   Na szczęście nie przeprowadzka - nie wyobrażam sobie takiej sytuacji teraz. Dokładniej z nowym rokiem postanowiłem zmienić podejście do ludzi.

 4. Ostatnio oglądałem najnowszego Hobbita, ale nie o tym będę teraz pisał. Dla mnie szału nie było. Niepotrzebnie rozciągnęli całą fabułę na trzy części. Chociaż złapałem chęć by obejrzeć ponownie "Władcę pierścieni". Wracając, wolę skupić się na: Grand Budapest Hotel Ten film przełamał moje przekonania, że komedie opierają się na jakiejś głupocie. Chociaż nie każdy może się z tym zgodzić. Dla mnie jest tu genialne ironiczne poczucie humoru, któremu towarzyszy barokowy przepych. Wspomnę także o nieustannych, komicznych zwrotach akcji. Cała akcja dzieje się w burzliwym okresie międzywojennym na terenie wyimaginowanego kraju Żubrówki. Film opowiada o przygodach konsjerża słynnego hotelu Gustava H. i boya hotelowego - Zero, który stał się jego przyjacielem. Historia zaczyna się w momencie zamordowania zamożnej hrabiny Madame D.. Konsjerż kradnie odziedziczony po zmarłej obraz i zostaje oskarżony o morderstwo przez jej zachłannego syna. Rozpoczyna się bitwa o rodzinny majątek. Jeden z szczegółów, który mnie urzekł było doskonałe nawiązanie do czasów międzywojennych. Film nawet nakręcono w starym formacie 4:3. Mogę jeszcze powiedzieć, że jest to charakterystyczny humor, jednym przypadku do gustu, a innym nie. Osobiście polecam i daję 8/10.
 5. Ludzie nieustannie mnie zaskakują. O dziwo pozytywnie - 16 lat, 16 kiśli?

 6. Nie ma nic gorszego niż załamanie psychiczne w tle genialnych dni. :/

 7. Witaj! w większości pytań mnie uprzedzono , ale: A) Fantastyka czy science fiction? B) Oglądasz jakieś seriale? C) Star Trek czy Star Wars? (i dlaczego to drugie?)
 8. Osobiście polecam zaintrygować. Jedną osobę tak przekonałem, ale nie przekabacać na siłę.
 9. Wena twórcza Świąteczna atmosfera Chęć do destrukcji
 10. Dzisiejsze spóźnienia sponsorowało zomo

 11. Nie jest to zbyt skomplikowane, ale w kilku punktach objaśnię: Biorę pod uwagę czworościan ABCD 1. Obliczam pole podstawy (niech stanowi ją trójkąt ABC) z wzoru Herona (bo najprościej) Aby obliczyć objętość potrzebuje wysokości ostrosłupa, a żeby ją uzyskać potrzebuję obliczyć wysokość ściany bocznej 2. Wybieram dowolną ścianę boczną (ja wezmę ABD) i obliczamy jej pole za pomocą wzoru Herona (znowu - bo najszybciej) 3. Mając pole obliczam wysokość (nazwijmy ją odcinkiem DK) Następnie biorę pod uwagę trójkąt który składa się z obliczonej przed chwilą wysokości, boku będącego 'naprzeciwko' wysokości (u mnie CD) i odcinka łączącego (u mnie punkt KC) 4. Obliczam pole DKC wzorem Herona 5. Obliczam wysokość czworościanu. No i mając pole podstawy i wysokość, podstawiam pod wzór na objętość i voilà.
×
×
 • Create New...