Skocz do zawartości

[Dyskusja] [zabawa] Lotnia czy paralotnia?


Gość Nie sądzę

Recommended Posts

Gość Nie sądzę
Hajo. Nowa ni dyskusja, ni zabawa zawitała do działu. Już widzę te okrzyki radości, więc tłumaczę. Jest to temat na zasadzie wybierania pomiędzy dwoma rzeczami. Wybieramy z dostępnych i - uwaga, ostrzeżenie dla spamerów - uzasadniamy wybór. Wysilcie się na chociaż 3 zdania, wytłumaczcie, czemu wybieracie to, a nie co innego. Osoba odpowiadająca może: tylko wyrazić swoją opinię (wtedy następny użytkownik wybiera pomiędzy tymi samymi propozycjami co poprzednik) lub wyrazić opinię i podać kolejne dwa wybory, związane ze sportem/lotnictwem. Nic trudnego. Temat chyba wyjaśnia, jakie to ja mogę mieć pytanie :D. Żeby nie było też przedstawię swoją decyzję... czyli lotnia. O wiele mniej skomplikowana. Ze sterowaniem wyłącznie własnym ciałem, gdzie nie trzeba zaciągać żadnych sterówek. Może jest mniej wygodna czy bardziej niebezpieczna, jednak od małego elfa podobała mi się jej prostota. Tak też nadal zostaje. Spróbowanie czegoś takiego kiedykolwiek mogłoby być ciekawe. Edytowano przez Elfka z Amanu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także wybieram lotnię. Uwielbiam czuć wiatr na twarzy, słyszeć jak szumi wokół mnie - huk silnika nie ułatwia czerpania z tego przyjemności. Do tego lekkość - jestem tylko ja, moje skrzydła (czyli lotnia) i wiatr, nic więcej, nic dodatkowego. Do tego lotnia jest tańsza i bardziej ekologiczna :3

Skrzydła: pierzaste czy "skórzaste"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórzaste. Te są bardziej mroczne i zazwyczaj są silniejsze, a to dużo dla lotnika znaczy. Są też przydatne w walce, jako broń. A po za tym takie skrzydła mają między innymi smoki ^^

Sport: piłka nożna czy piłka ręczna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

Nożna. Sport znany, całkiem ciekawy. W przeciwieństwie do wielu innych dyscyplin, tu trzeba się popisać zwinnością nóg, nie rąk. Dodatkowo nie jest tak brutalna jak piłka ręczna. Owszem, zdarzają się wypadki. Tylko raczej nie na ''każdym'' meczu trzeba stracić oko czy palec, jak to bywa w drugim sporcie.

Samolot czy helikoper?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Samolot.
Może wyżej się wznieść, ponad chmury. Helikopter (z tego, co mi wiadomo...) nie posiada takich możliwości. Samoloty są też bardziej uniwersalne: są zarówno malutkie awionetki, jak i wielkie jumbo jety, można nimi zarówno gasić pożary, jak i przewozić duże ilości ludzi na duże odległości. Mogą one także osiągnąć większe prędkości.
Sterowiec czy balon?

Edytowano przez Kacpi01_PL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balon.

Można go traktować jako hobby. Sterowce są duże, w domu ich trzymać nie możemy. Są też drogie i bardziej niebezpieczne. Do obsługi balonu nie jest potrzebne wiele osób, jest cichy.

Szybowiec czy samolot silnikowy?

Edytowano przez Leah
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...