Skocz do zawartości

Szukamy testerów


Nawias

Recommended Posts

Przed przeczytaniem tego tematu skonsultuj się z lekarzem psychiatrą, gdyż każda linijka tego tekstu naraża cię na utratę zdrowego rozsądku.

 

Spoiler


WITAJCIE W PIERWSZYM DNIU RESZTY WASZEGO ŻYCIA!
Zapraszamy do testów naszej mapki nafaszerowanej zagadkami, łamigłówkami i innymi!
 

pinkie_holding_a_check_mark_by_felix_kot
 
PINKACZ APPROVED!
 
Jeśli myślisz, że grałeś w podobne mapki, to
JESTEŚ W SPORYM BŁĘDZIE, KOLEGO!

 
Mapka nazywa się RW-1 i znajdziecie i tam i mydło, i powidło - od wpisywania cholernie niemożliwego kodu, przez niewidzialny labirynt po wipeout, który zmusi was do wymiany klawiatury!
 
CZUJESZ TO, SYNEK?
 
Autorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest niejaki Downdraught, znany głównie z jego strony i tematu "MLP Gdzie Mieszkamy".
 
Dzięki niemu, z moją drobną pomocą [ ], spełnią się koszmary każdego gracza Minecraft!
 
Dlatego też prosimy WAS o pomoc, bo jak nie wy, to kto?
 
Testy przeprowadzamy w ramach usunięcia błędów OSTATECZNIE, będziecie mieli więc jako jedyni dostęp do ostatniej wersji dev mapki :3
Test zostanie przeprowadzony w... *UGH* teminie, o... *UGH* godzinie, na moim serwerze.
Wymagany TeamSpeak3, mikrofon, Minecraft 1.7.9 lub wyżej oraz (huehue) minimalna kultura osobista (ale to już ocenimy na TS).
 
Jeżeli zbierze się odpowiednia ilość chętnych, możliwe będą testy drużynowe.
 
Przygotujcie się na budyń w czaszkach! (Wiem co mówię, byłem pierwszym testerem.)

 

explosion-iStock_410_tcm18-206848.jpg

 

UWAGA! TERAZ DO 20% WIĘCEJ EPICKICH WYBUCHÓW

 

O TAK!
 


WIELKIE LITERY ORAZ SPAM CAPS LOCKIEM BYŁY UŻYTE SPECJALNIE I NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ANI NARUSZYĆ ZASAD NETYKIETY
AUTOR POSTA NIE ODPOWIADA ZA EWENTUALNE NAPADY ŚMIECHU, OCZOPLĄSU, OSTREJ BIEGUNKI, BÓLU DUPY LUB WYBUCHÓW KOMPUTERA.
PROSZĘ NIE CZYTAĆ TEGO TEKSTU BO CI SIĘ POPSUJĄ OCZY I BĘDZIESZ MUSIAŁ WYDAWAĆ KROCIE NA OKULISTĘ, A ZA TO TEŻ AUTOR POSTA NIE ODPOWIADA.
POST MOŻE ZAWIERAĆ ŚLADOWE ILOŚCI SENSOWNEGO TEKSTU

Edytowano przez Nawias
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totylkoja, jestem pewien, że zachęcił cię napis
 

UWAGA! TERAZ DO 20% WIĘCEJ EPICKICH WYBUCHÓW

 

Nie żebym pamiętał wydarzenia z mojego ulubionego serwera, zniszczonego przez niejakiego B.W.

Edytowano przez Nawias
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dla potwierdzenia, że to nie żarty wstawiam tego oto screena:

2014-07-07_23.00.15.png

Niestety na testy musimy poczekać, nie posiadamy jeszcze zgody na użycie tekstur...

Update:

Mamy już pozwolenie na jedną paczkę tekstur, czekamy jeszcze na drugą... Poza tym wakacje: Nawiasa już wyjechał, a ja jadę na początku sierpnia, prawdopodobnie testy trzeba będzie przełożyć na trzeci tydzień :(
Plusem jest natomiast przełożenie mapki na snapshot 14w28b, przez co staje się jeszcze bardziej pokręcona :)

Edytowano przez Downdraught
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgłaszam


Plusem jest natomiast przełożenie mapki na snapshot 14w28b, przez co staje się jeszcze bardziej pokręcona

PLUSEM??? naprawde każesz mi sukać lepszego procesora w domu? mi ten snapshot chodzi na 5 fps'ach maks, a normalnie chodzi na 2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgłaszam

 

 

PLUSEM??? naprawdę każesz mi szukać lepszego procesora w domu? mi ten snapshot chodzi na 5 fps'ach maks, a normalnie chodzi na 2. 

 

A na jakich ustawieniach grasz? W 14w29b wprowadzają bardzo dużo opcji graficznych (nie powiem, że jeszcze bardziej tnie) xD

A tekstury będą w dwóch rozdzielczościach: 16x16 i 64x64 :)

Edytowano przez Downdraught
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę w domu dopiero koło środy...

I od tej środy do końca wakacji jestem wolny, więc teraz wasza kolej na podanie terminów, w których jesteście dostępni. W ten sposób dopasujemy datę, która przypadnie większości do gustu.

Od razu mogę też ustalić porę dnia. Mnie najlepiej pasuje od 18:00 do 23:00.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOPSZ

Zatem termin ustalam na dziś 20:00, do tego czasu podeślę dalsze dane (serwer teamspeak, pokój, IP mojego serwera itp.), a Downdraught powinien wam podesłać tekstury.

Jeśli tego nie zrobi, ustawię serwerowego resourcepacka i pobierze się on podczas dołączania do gry.

Od Downdraughta bedę też musiał wyciągnąć takie informacje jak na przykład wersja gry, ale to - jak już mówiłem - w swoim czasie :fluttershy4:

 

Narazie i miłego popołudnia życzę  :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do testów pozostała około godzina, wypadało by coś więcej napisać:

- Mapka jest na wersję 14w30c (snapshot)

- Potrzebne tekstury (~4MB)

Pozostaje czekać na dalsze informacje od kolegi powyżej.

Edytowano przez Downdraught
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra, zupa z bobra.

Mamy IP: 178.235.123.23:25565

Zaraz uzgodnię sprawę TeamSpeaka.

 

@EDIT

Okay, lecimy na KUCYKOWYTEAMSPREAK.PL, przewijamy na sam dół do kanałów tymczasowych i szukamy nazwy RW-1.

Hasło: testujemymape

 

Prosiłbym wchodzić jak najprędzej :)

Edytowano przez Nawias
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to powiedzieć, mechanika jest oparta w głównej mierze na komendach, a z redstone też sobie nieźle radzę. Chociaż jak byś miał pomysł na zablokowanie domyślnych craftingów bez ingerencji w pliki gry, z chęcią wysłucham :)

Co do testów, może coś dzisiaj będzie ale nie gwarantuję (prawdopodobnie koło 6-7 wieczorem). Wszystko zależy od Nawiasa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli serwer stoi prywatnie to uruchomić go na CraftBukkicie a na serwerze dedykowanym już jest. Wystarczy wgrać Essentials i Permissions albo nawet Permissions+, ustawić wszystko i gotowe. Z chęcią mogę się tym zająć. Rozważyłem też tryb przygody (adventure mode) ale on nie zadziała bo crafting wciąż działa a niszczenie bloków jedynie przy pomocy narzędzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Raczej nie da się zablokować domyślnych craftingów w vanilla, jednak można wykorzystać dispensery/droppery/cokolwiek co ma ekwipunek 3x3 do stworzenia własnych craftów :v

Wystarczy za pomocą komend porównać nasz dispenser z szablonem (dokładniej zawartość, od którejś tam wersji jest możliwe sprawdzenie określonego slotu) i gdy ten się zgadza zespawnować dany item gdziekolwiek (czy to na środku ekwipunku dispensera, czy tez bezposrednio w ekwipunku gracza) po czym podmienić dispenser na pusty :v

 

~~

quick edit

W snapshocie przy okazji można tą metodą wycraftować item który może niszczyć tylko określony blok np.

Ex: /give @p minecraft:iron_shovel 1 0 {CanDestroy:["minecraft:dirt","minecraft:grass"]}
albo coś co można postawić tylko na określonym bloku

/give @p minecraft:stone 1 0 {CanPlaceOn:["minecraft:grass"]}
Daje to ciekawe możliwości do map tego typu :rainderp: Edytowano przez JimJoy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga, jeżeli dobrze się orientuję, jutro powinny być przeprowadzone testy.
Zbiórka planowana będzie wieczorem (20-21) na TS, ale jeszcze nie wszystko wiadomo.

Potwierdzenie pojawi się jutro, najpóźniej popołudniu. Proszę o chętnych o napisanie postu w tym temacie.

A... przejście mapki planowane jest na około 1-1.5 godz. gry, jeżeli będą jakieś nieścisłości chętnie pomożemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...