Skocz do zawartości

Książę Argai


BiP

Recommended Posts

Książę Argai

Książę Argai (ang. Argai: The Prophecy, 2000) – francuski serial animowany dawniej emitowany w Polsce na kanale Tele 5. Serial opowiada o nieszczęśliwej miłości Argai i Angel. Królowa Orial rzuca zaklęcia na młode dziewczęta, które zapadają w głęboki sen. Traf chciał, że padło także na księżniczkę. Zrozpaczony książę udaje się do mnicha, który mówi mu o przepowiedni, że uratuje ukochaną.

Jest to jeden z moich ulubionych seriali z dawnych lat, jednak obecnie znalezienie polskiej wersji językowej, jest praktycznie niemożliwe, nawet napisów nie mogę nigdzie znaleźć. Jednak serial serio jest świetny, ciekawe postaci, podróżowanie w czasie i zwroty akcji. Zdecydowanie polecam każdemu, kto znajdzie polską wersję... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie taka udoskonalona wersja "Śpiącej Królewny" :pinkie:

Nie no... ale tak na serio, to rzeczywiście szkoda, że nie możesz znaleźć nigdzie nawet napisów do tego :rainbowcry:

Taki w sumie motyw baśni i jeszcze... to co wspomniałeś o wplątanym motywie z podróżowaniem w czasie :derp2:  Uwielbiam ten motyw :derp6:

Hmm... może warto spróbować jeszcze poszukać na chomikuj lub ewentualnie w ostateczności popatrzeć za angielską wersją :lyra:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie autorzy zaczerpnęli pomysł z tej opowieści o "Śpiącej Królewnie", bo jest masa podobieństw:

-Zła czarownica, która uzyskuje w ten sam sposób nieśmiertelność. (osobiście powiem, że naprawdę FAJNIE ona wygląda, jako wąż i jeszcze te czerwone oczy :lunaderp: ).

- Czarownica polująca na królewny i właśnie ta narzeczona tego Księcia, też jest Królewną.

-Nawet jest ten sam owoc, jabłko jak u Śnieżki.

Różnice są takie, że ten Książę, udaje się 1000 lat w przyszłość, tam poznaje grupę detektywów, którzy postanawiają mu pomóc. I  przez resztę serialu wspólnie walczą z tą Królową w dwóch epokach, przeskakując z jednej do drugiej... Szukałem polskiej wersji w wielu miejscach, jeśli komuś uda się znaleźć, to chyba tego kogoś ozłocę... Bo po Francusku, czy Angielsku też można, ale nic nie rozumiem, a same obrazki mało mnie interesują, jak fabuły nie rozumiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Widzę, że rzeczywiście fajna sprawa z tym serialem :fluttershy5: Zawsze coś fajnego do oglądania między sezonami MLP :aj5: Dlatego jak chcesz mogę się dołączyć i w wolnych chwilach spróbować coś wyszukać :fluttershy4: Siedzi się często na kompie, a szukanie to jedna z moich specjalności :wrWgR:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...