Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Trollejbus

I Ogólnopolski Ponymeet Kolejowy – Sochaczew 2014

Recommended Posts

large.jpg

Jak historia fandomu długa i szeroka (przynajmniej tego polskiego), nie kojarzę, żeby odbył się ponymeet, gdzie głównym celem było spotkanie się Bronies i Pegasis, będących jednocześnie MK, czy MKM….. A może było, no ale jak wiadomo, Derpy jest w stanie zgubić Internety, tak jak posty na forum czy Facebooku… ślad po nich zanika…… ale nie to jest ważne…

A wszystko zaczęło się tylko od rozkminy, ile osób by przybyło na taki ponymeet…. A skończyło się na stworzeniu jakiegoś planu, który wystarczy trochę dopracować i otrzymujemy niemalże „Checklist by Twilight Sparkle”.

 

Dlatego chciałbym zaprosić wszystkich MK albo MKM będących jednocześnie Bronies / Pegasister, na I Ogólnopolski Ponymeet Kolejowy – Sochaczew 2014.

 

 

Główne założenia ponymeeta kolejowego:

 

- meet 2-dniowy

- W planie przejazd wąskotorówką i zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie ,

- „Warszawski Węzeł Kolejowy” (czyli „szwending” pociągami po okolicy Warszawy, robienie zdjęć na szlaku), a jak wystarczy czasu – Komunikacja Miejska w Warszawie – „szwending” zbiorkomem.

 - Dzień II: Szlaki \ miejsca w pobliżu Warszawy, które chcemy odwiedzić, a nie zdążyliśmy I dnia, oraz minimeet z warszawskim fandomem.

 

 

 

Ogólny plan jest taki:

 

27 sierpnia (środa), około godziny 9:00, spotykamy się w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, zwiedzimy je, po czym pojedziemy wąskotorowym (750mm) Pociągiem Retro.

Po powrocie do Sochaczewa (około 15-tej) pojedziemy pociągiem w stronę Warszawy. Tu mamy kilka  opcji: np. zwiedzanie MuzKolu, Izby Tradycji WKD w Grodz. Maz, ustawienie się „na szlaku” w polowaniu na „Siódemki” czy „Kibelka” (trochę sztampowo, ale podaje jako przykład). Tu, plan można traktować na zasadzie „Wsiąść do pociągu byle jakiego, w kierunek: stacja końcowa” (oczywiście to przenośnia, ale wiecie o co chodzi).

Mamy czas od po 17 (bo w tych godzinach dotrzemy w okolice Warszawy), do momentu gdy uczestnicy będą musieli wracać do domu \ poczują się zmęczeni. Osoby nie mające gwarantowanego noclegu, proponuję wynajęcie pokoju \ pokoi w Hostelu (w tej sprawie niestety nie dzwoniłem; wiadomo, że ceny wachają się od 35zł do 70zł za noc za osobę).

 

28 sierpnia (czwartek): miejsca / trasy których nie odwiedziliśmy I dnia. Po południu (dokładna godzina: do ustalenia), minimeet z warszawskim fandomem – zapewne będzie to najzwyklejszy warszawski minimeet, z tą różnicą, że w środku tygodnia i z delegacjami z innych miast.

Od godziny ~17 oficjalna część będzie się kończyć, ze względu na powroty do swoich miast.

Miejsce zakończenia: Centrum Warszawy.

 

Bilety – Komunikacja miejska i kolejowa:

- na KM – z Sochaczewa do Warszawy

- dobówka – (czy na 1, czy na 1 i 2 strefę – kwestia którą trzeba ustalić, zależna m.in. od tego, cz będziemy chcieli wyjeżdżać na trasy poza Warszawę… a pewnie byśmy chcieli… czyli N:26zł, U:13zł)

 

Wąskotorówka w Sochaczewie – bilety:

Dzwoniłem i dowiedziałem się, że w te wakacje nie zdarzyła się sytuacja, żeby zabrakło miejsc dla chętnych, więc bez problemu można by kupić bilety bezpośrednio w kasie. Jednakże wolę, by wszyscy którzy się wybierają zakupili bilet wcześniej, co możliwe jest tylko przez Internet (zapłata przelewem, równoznaczna z rezerwacją miejsca, odbiór biletu bezpośrednio w kasie), lub w kasie MuzKolu w Warszawie.

Zwiedzanie muzeum w Sochaczewie w środy jest darmowe.

 

Nogleg - Hostele:

<w tej sprawie niestety nie dzwoniłem; wiadomo, że ceny wachają się od 35zł do 70zł za noc za osobę>

 

Szczegółowy plan:

<będzie podany wkrótce >

 

Masz pomysł – napisz:

Jeżeli masz pomysł, gdzie możemy pojechać (jak również co do innych aspektów tego ponymeeta), napisz!

 

W planie na tą chwilę są szlaki jak:

- linia otwocka;

- linia skierniewicka

- WKD

- metro

 

 

Wszystkie informację będą na bieżąco aktualizowane. Ostateczna wersja meeta powinna być podana najpóźniej w następną niedzielę.

 

Niezmienne zostaje data, miejsce i godzina zbiórki, wersja 2-dniowa meeta.

(Zmienne tylko w przypadku np. braku miejsc noclegowych w Hostelach, lub braku miejsc na pociąg Retro.).
W razie potrzeby (np. późniejsze dołączenie, problem ze znalezieniem),
numer do mnie: +48886113995

 

 

DO ZOBACZENIA NA SZLAKU!

Edited by Trollejbus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypomnienie:
Jutro (27.08), między 8:30 a 9:00 zbieramy się na dworcu w Sochaczewie, idziemy do Muzeum Kolei Wąskotorowej. Po przejeździe, udajemy się do Warszawy i od ~16:30 mamy czas na "objazd po szaklach", do godzin wieczornych.
Następnego dnia spotykamy się gdzieś w Centrum (miejsce i dokładną godzinę ustalimy jutro). O 14 mini-meet z warszawskim fandomem, który może trwać do ~23 (godzina mojego powrotu do Trójmiasta).

(Link do wydarzenia na Facebooku: http://www.facebook.com/events/1487283401511958/ )

Do zobaczenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Informacja!

Jeżeli ktoś chciałby jutro dołączyć do "objazdówki" po szlakach kolejowych w stolicy, proszę o przybycie na Patelnię (wejście do metra Centrum od strony ronda Dmowskiego) o 10. Wymagany oczywiście bilet na 2 strefy ZTM oraz jakaś ilość pieniążków w razie czego. Meet z warszawskim fandomem bez zmian.

Pysy. W razie niepogody zabierzcie ze sobą kurtkę i parasol!

Poszło w świat przez GT-I9001

Edited by Kuracyja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...