Skocz do zawartości

H-Shifter DIY


Recommended Posts

Szukam sposobu na zrobienie h-shiftera do gier typu ETS czy NFS. Mam na to dwa sposoby:

1. Zrobić i zaprogramować przez rs232

2. Wybebeszyć jakiegoś pada albo joystick.

Problem jest w obydwu przypadkach. W pierwszym nie umiem programować na rs232 ani tym bardziej zrobić płytki (chociaż tu może i bym sobie poradził, znajomości). Co do drugiego to nie mam takiego pada.

Moje pytanie zatem brzmi: jak mogę skorzystać z metody nr. 1 lub czy macie na zbyciu jakiegoś pada albo joystick z 6-7 przyciskami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalam robienie sobie różnych rzeczy samemu. A co do sugestii, to:

1. Sprawdź w internecie czy ktoś nie robił czegoś podobnego. Nie ważne co robisz, research to podstawa.

2. Poszukaj taniego na allegro i wykorzystaj jako bazę. (Joystick mimo wszystko lepiej.

 

Swoja drogą, czy masz jakąś wizję, rysunek, albo projekt tego jak to ma wyglądać i działać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy widziałeś to: http://forum.benchmark.pl/topic/101548-worklog-z-budowy-kierownicy-do-pc/?hl=kierownica

Tu koleś buduje coś podobnego, więc możesz ewentualnie coś podpatrzeć, albo spytać gościa o jego pomysły. Nie jest to może najświeższy wątek, ale zawsze coś.

Nie wiem ile defacto funkcji potrzeba na H-Shifterze. Jeśli tylko dwie, to możesz wykorzystać mysz na dawcę i zrobić ruch w układzie H tylko na dźwigni (bez konieczności użycia dodatkowej elektroniki). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...