Sun

Brony
 • Zawartość

  1094
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

542 Legenda Forum

O Sun

 • Ranga
  Mam plan
 • Urodziny 26.10.1993

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Miejsce zamieszkania
  Novigrad
 • Zainteresowania
  - Modelarstwo
  - Broń pancerna II wojny
  - Majsterkowanie
  - Sprzęt PC
  - Książki i fanfiki
  - Jak se przypomnę, dopiszę
 • Ulubiona postać
  Służę jedynej, słusznej królowej

Ostatnio na profilu byli

10600 wyświetleń profilu
 1. Mogę z dumą zameldować, że w piątek wysłałem w zasadzie wszystkie książki i teraz wszystko w rękach poczty. Wiele osób już dostało, ostatnia piątka dostanie do wtorku. Mam nadzieję, ze się podoba i że przy następnym wydaniu rówież tłumnie się pozapisujecie. Cokolwiek by to nie było
 2. śledzenie ssie. Według tego, co aj widzę w menadżerze paczek (~50gr droższa wysyłka z etykietą, ale warto), to w paczkomacie leży tylko 1 paczka i została ona nadana dziś. Istnieje pewna szansa, że etykieta była generowana wczoraj, bo wczoraj wygenerowałem 3 etykiety więcej niż byłem w stanie paczek zatargać. Tak czy siak, są spore szanse, że jutro będzie. Najpóźniej w poniedziałek.
 3. Prawie wszystkie książki już wysłane. Ostatnie 6 paczek wyjdzie pocztą jutro wieczorem, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Z tego co wiem, część z was już książki otrzymała i słyszę, że się podobają. Cieszy mnie to niezmiernie. Mam też andzieję, ze wszyscy dostaną ksiażki przed świętami i będą mieli fajny prezent pod choinkę.
 4. Kurtka na wacie. Ktoś mnie uprzedził. Właśnie miałem z pracy opublikować info, że wysyłki się zaczęły i połowa paczek już jest w drodze. Reszta wyruszy najpewniej jutro
 5. Witajcie bracia i siostry. Pewnie zastanawia was, czym tak naprawdę jest Jedność. Pozwólcie więc, że wam opowiem Tak, tym właśnie jest jedność. Ci, któzy postanowili się do mnie przyłączyć, już w przyszłym tygodniu będą mogli jej doświadczyć. Od siebie dodam tylko tyle, że prezentuje się naprawdę bosko.
 6. Gratulacje dla wszystkich, a zwłaszcza dla zwycięzców. Może moja lampa nie zaświeciła zbyt mocno, ale jak na inspirację filmikiem z YT i koniecznością posiekania fanfika o kilka zdań (głupi google docs liczy półpauzy jako słowo, a word 2013 nie) to uważam, że było przyzwoicie. Może następnym razem coś więcej ugram.
 7. Stwierdzenie, że Cadance i Twilight zostałty z pomocą księżniczki, to było uproszczenie, mające na celu pokazać różnice między nimi a ceśką. Przemiana kredensa była opisana w którymś komiksie (była pegazem) i podobno miała tam udział ceśka Czo czyni cadance i Twilight innymi też w serialu: Rozmiar (choć to moze być kwestia wieku) Ruszanie ciałami niebieskimi (Mimo silnej magii, Twilight nie ruszała słońcem. Odcinek z Tirekiem się nie liczy, bo miała magię księżniczek) Moc jako taka (Mimo braku ajsnego dowodu są przesłanki, że Ceśka i Luna są znacznie potężniejsze od OP Twalota) W opowiadaniach nie było rozróżnienia, bo nie było ono w żadnym miejscu potrzebne. Ani kontekst nie wymagał wspomnienia tego, ani fabuła. Nowa wersja Sinsów tego nie poprawia, bo nie ma za bardzo po co. Stara wspomina o mniejszych księżniczkach, wywodzących się ze starszych rodów (co w sumie wyjaśnia czemu Cadance jest księżniczką, a nie jest równa we władzy celestii), oraz o tym, że długowieczność (czy w sumie nieśmiertelność) wynikają z ilości magii w alikornach, któą to magię mają po to, by władać słońcem i księżycem (bo wcześniej potrzeba było do tego całej bandy jednorogów). A skoro wróciłeś do tamtej dyskusji @Lyokoheros, to byłem kiedyś, bodajże na VII albo na VIII wrocławskim, na panelu Adalbertusa, dotyczącym OCków, na którym omawiał on masę postaci z fanfików i dogłębnie pokazał dlaczego Nyx jest bardzo Mary Sue. Nie ejst może w każdej literze ją opisującej (choć pewnie ktoś by się kłócił), to ma dostatecznie wiele, dostatecznie często pojawiających się cech Mary sue. Czy to źle? To już kwestia zależna od czytelnika. Czy Past Sins jest najlepszym dziełem fandomu? Wątpię, ale to kwestia gustu. Jak chcesz tłumaczyć V2.0 to masz błogosławieństwo moje i fandomu. Baw się dobrze.
 8. Wybacz, @Lyokoheros, zapomniałem. Widzę jednak, że znalazłeś. I fakt, nie powinienem był nawet w żartach mówić, że nikogo to nie interere. Same zmiany to tło i jak mówiłem, jak ktoś by ich nie szukał i nie znał wersjki wcześniejszej, to by pewnie połowy nie zauważył, albo by nie zwrócił uwagi. Co do śmiertelnych alikornów, to jak wspomniał już @Shadow Spire, nie jest to niepopularna kwestia. Wynika ona Z tego, że zarówno kredens jak i twalot zostały alikornami z magiczną pomocą księżniczki. I dalej się z @Król Etirenus nie zgodzę. Choć w sumie się zgodzę, ale nie do końca. W sinsach (i kilku innych dziełach), Ceśka i Luna są traktowane jako nieśmiertelne, ale tylko pod względem: nie umrą ze starości. Nadal może je dotknąć choroba, albo ostrze zabójcy. Nieśmiertelne wzięło się od tłumaczenia immortal, które w sumie znaczy nieśmiertelne, ale w pewnym kontekście, innym niż nasz współczesny. W kwestii tłumaczenia, to zachęcam, bo ja w bliskich planach nie mam zamiaru się za to brać. Mogę jednak robić za jakieś konsultacje i być może korektę, ale drobną, bo moje zdolności są marne. Wydać też bym mógł po skończeniu wydać. Myślę, że ktoś by się na to skusił. Co do Fallouta, to ja tego nie ruszę, bo bym musiał robić wszystko od początku (nie podrobię stylu Poulsena, bo nie umiem). Poza tym, jest wiele innych dzieł wartych tłumaczenia.
 9. Kopu, kop. Odkopuję ten stary fik, by przekazać tu w komentarzu małą ciekawostkę. Przeczytałem Sinsy 2.0 (dla niezorientowanych, Past Sinsy dostosowane do kanonu 2 sezonu kucy) i wynotowałem wszystkie zmiany, jakie udało mi się zaobserwować. Zanim je przedstawię, w spoilerze, powiem 2 rzeczy. 1. Zmiany są w zasadzie w tle i nie wpływają na fabułę. Gdyby ktokolwiek przeczytał sinsy 2.0 bez pilnowania kanonu i dobrej znajomości tego, co mamy, pewnie wielu zmian mógłby nie zauważyć. Ja sam wątpię żebym wyłapał 100% 2. Nie da się wydać ,,papierowej wkładki", która dostosowałaby książki do stanu 2.0, ani dodać fragmentów do tłumaczenia (znaczy to się da, ale lepiej przetłumaczyć od zera, zwłaszcza, ze to tłumaczenie ma swoje wady). A teraz przejdźmy do tego, na co wszyscy czekali. Dobra, nikt.
 10. W domyśle miałem akurat kucowy fandom, bo i książek nie promuje poza nim. Zatem chodziło mi, że jak na fanfik znany całemu, polskiemu fandomowi kuców i mimo standardowej w sumie reklamy, popyt był raczej niewielki (co wynikało prawdopodobnie z tego, że jest po angielsku). Przyznaję, spodziewałem się, że będzie circa 100 kompletów, ale z drugiej strony, to nawet lepiej. Ja mam mniej roboty z pakowaniem tego.
 11. Dzięki wielkie U nas też można byłoby mieć tłoczy komplet w twardej oprawie, za rozsądne pieniądze (poniżej 200zł), ale przeszkodził rozmiar naszego fandomu, oraz fakt, że wydanie jest po angielsku. Jakbym tak spodziewał się 10 razy większej frekwencji byłoby w twardej. A tak, mamy miękką ze skrzydełkami. Ale za to mamy własne, niepowtarzalne grafiki. Może za to następny projekt, za circa pół roku, cię zainteresuje. Cokolwiek to będzie Tłumaczenie czytałem lat temu 5 i w sumie średnio je pamiętam. A moja wiedza o tłumaczeniu (jako procesie) i tak dalej też się poszerzyła, wiec musiałbym przeczytać raz jeszcze. Tak czy siak, przyznaję, ze jak na fanfik wydawany po angielsku, to całkiem zacny wynik jak na nasz fandom. Ale jak an fallouta, o którym każde dziecko słyszało, to w sumie wynik marny.
 12. Dzisiaj udałem się do drukarni i zamówiłem 56 kompletów Fallouta. Powinny do mnie dotrzeć w przeciągu 1,5-2 tygodni. Wtedy zacznie następować wysyłka. O jej kolejności zadecyduje kolejność zgłoszeń,bo prawdopodobnie nie dam rady wszystkiego posłać od razu. Bądź co bądź trochę tego będzie.
 13. I weź tu człowieku bądź złośliwy na forum. Znów nie wyszło. Ale może to kwestia internetowego pisania, gdzie brak mowy ciała. Będzie trzeba się bardziej wysilić przy sarkaźmie pisanym w przyszłości
 14. To może ja zgłoszę wniosek formalny, ażeby w prtzyszłych konkursach regulamin przewidywał czas jakim jury będzie dysponować podczas oceny. Byłaby to interesująca innowacja
 15. Jako, że od upłynięcia terminu zgłaszania prac minęło dni trzynaście, zgłaszam zapytanie odnośnie postępów w procesie wyłaniania zwycięzcy, oraz miejsc pozostałych.