Sun

Brony
 • Dodanych treści

  978
 • Dołączono

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  2

Sun last won the day on December 20 2016

Sun had the most liked content!

Informacje o Sun

 • Ranga
  Mam plan
 • Data urodzenia 26.10.1993

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Miejsce zamieszkania
  Novigrad
 • Zainteresowania
  - Modelarstwo
  - Broń pancerna II wojny
  - Majsterkowanie
  - Sprzęt PC
  - Książki i fanfiki
  - Jak se przypomnę, dopiszę
 • Ulubiona postać
  Służę jedynej, słusznej królowej

Ostatnie wyświetlenia profilu

6886 wyświetleń profilu
 1. Pasmatrim, uwiżym. Mam na razie dość sporo roboty, nie mówiąc o pomyśle na clop konkurs, który miałem zamiar zrealizować (i też mało czasu, bo końcówka sesji i parę innych pierdół).
 2. Miałem się uczyć, a zastanawiam się, co można zrobić z uniwersum kucykowych dziewczynek w kusych spódniczkach i z niewielkimi atutami. I mówiąc szczerze, większość ogólnych pomysłów wypada dość sztampowo (co nie znaczy, że nie da się tego ładnie wykonać) W zasadzie, już Anthro ma nieco większy potencjał. Wszystko jednak zależy w dużej mierze od autora. Bo są ludzie, którzy nawet z takiego tematu wykrzeszą coś ciekawego. Niemniej, rzeczywiście nie będą mieli specjalnie ułatwionego zadania.
 3. Fakt, a na imprezie były skrzydła itepe. Większość jednak zdawała się mieć to gdzieś. Może dyrka wygłosiła jakieś przemówienie, że lepiej to zachować w tajemnicy. Poza tym, w 3 części, dyrka grzyb chciała z tym iść do TV, ale nikt jej nie poparł.
 4. Nuie widze powodu by takie nagranie nie powstało, ale... Przychodzi ci do telewizji dzieciak (uwaga, bo go wpuszczą), pokazuje jakieś, dziwne nagnie z kolorowymi fajerwerkami i mówi, że to magia. Myślisz, że w dobie komputerów i fotomontażu mu uwierzą? Przecież to tak łatwo obalić. A najlepiej, nazwać to teorią spiskową. A co do YT, to też powiedzą, że fotomontaż, albo coś. No i pozostaje konfiskata nagrań przez dyrekcję, albo wizyta smutnych panów w czarnych garniturach (w zasadzie to tylko ich tam brakuje)
 5. Widzę, że zdecydowana większość patrzy na anthro przez pryzmat wielkich zderzaków. W sumie się nie dziwię, patrząc na większość artów i ich zdecydowane ukazanie pewnych części ciała. Nie można jednak zapomnieć, że figura Anthro to coś więcej. Anthro daje ogrom możliwości konstrukcji samej istoty (od kuca łażącego na tylnych nogach, do człowieka z długimi włosami i ogonem). Kwestia tego, co nam potrzeba i co umiemy z tym zrobić. Dlatego, moim zdaniem anthro jest zdatne do wykorzystania i gdybym miał wiaderko czasu, to bym je wykorzystał, albo przeczytał. EG z kolei nieco inny potencjał, który również da się wykorzystać, uzyskując coś ekstra, albo po prostu podmieniając kuce na coś ludzkiego. Wszystko kwestia mienia, lub niemienia pomysłu.
 6. Nie byłbym tego aż tak pewien. Dlatego zadam pytanie zarówno tobie, jak i całej reszcie pisarskiej społeczności: Ile razy myśleliście o napisaniu fanfika z Anthro? Moim zdaniem, brak anthro wynika najczęściej z tego, że są w pewnym sensie poza nasza perspektywą. Jak siadamy do pisania fanfika o kucach, to w zasadzie od razu bierzemy kuce, nie zastanawiając się nad ich bryłą, tylko raczej nad paletą kolorów i gatunkami. A konstruując pomysł tak, by odbiegał od innych, szukamy raczej metod fabularnych, związanych z opisami, charakterami postaci czy samą kreacją świata, pomijając często fakt, że kuce można zastąpić właśnie Anthro, albo EG.
 7. dyskusja w stowarzyszeniu żyjących i piszących przypomniała mi, że dawno temu (i w odległej galaktyce) napisałem podobno całkiem fajny fanfik w świecie EG, dla nieco starszego odbiorcy (który jednak nie jest clopem). Postanowiłem go tu wrzucić, w nadziei, że ktoś może przeczyta (i tak nikt tego nie zrobi) Szklanka, podsłuch i dwie rakiety
 8. Cóż, nie zdziwię się, jeśli to jedyny fanfik w świecie EG na tym forum. Albo jeden z niewielu: Drugim jest w zasadzie moje tłumaczenie wariant 2: Mutacje (znajduje się w temacie o Past Sins) Być może powinienem był go gdzieś wrzucić, ale najwyraźniej mi to umknęło. Poprawię to i zaraz wrzucę do tematu z moimi dziełami konkursowymi. Zaś w kwestii samego EG, to motyw z jednej strony ma strasznie niewykorzystany potencjał (i nie mówię tylko o clopach), ale ma też zasadniczy problem, który może spowodować szybkie zmasakrowanie tego tematu (jak to się stało z TCB). Otóż, EG i sam fakt łączenia światów pozostawia olbrzymie pole do popisu i jednocześnie zachęca do wstawiania naprawdę słabych i kiczowatych motywów wykorzystujących portal i magię w świecie ludzi. Niemniej, we wprawnych łapkach, można z tego wykrzesać prawdziwe cuda. Swoją drogą, można by pomyśleć o drobnym crosoverze elementów z EG oraz z TCB. wystarczyłoby poczynić kilka założeń Tak samo mam wrażenie, że motyw Anthro również nie jest w żadnym stopniu wykorzystywany na naszej scenie (poza clopami). jest to też o tyle ciekawe, ze pozwala zachować takie rzeczy jak magię czy skrzydła, a jednocześnie dodaje możliwość zabawy ubiorem postaci, oraz zupełnie inną budową ciała (patrz chociażby palce).
 9. Przeczytane, więc wypadałoby skomentować. Jest to tekst który wielokrotnie polecano. Tekst, który wychwalano za każdym razem. Czasem nawet za bardzo moim zdaniem, ale to inna sprawa. Mamy tu do czynienia z dobrym pomysłem Całkiem przyjemną realizacją, która długo trzyma w niepewności (jak na tak krótki tekst) i nie pozwala za bardzo dostrzec, co za tym wszystkim stoi (możliwe jest kilak wyjaśnień takiego obrotu spraw). ponadto, czytelnikowi towarzyszy napięcie skłaniające do nieprzerwanej lektury by wyjaśnić wszystko to, co się da. Strona techniczna tekstu jest nienaganna, moim zdaniem. Osobiście, co prawda, w niektórych miejscach prowadziłbym narrację polegającą na krótkich zdaniach, ale obecna forma też może być. Podobała mi się tez kwestia zakończenia, które niby wszystko wyjaśnia, lecz na miejscu każdej odpowiedzi rodzą się nowe pytania. Mistrzowskie zwieńczenie porządnego kawałka fanfika. Podsumowując tą, niezbyt długą wypowiedź, mamy tu do czynienia z bardzo solidnym kawałkiem teksu, który nie jest moim zdaniem tak wybitny jak zegary, ale nadal wart lektury i głosu przynajmniej na Epic.
 10. 2 godziny, ale naprawiłem te nieszczęsne głośniki. poszłoby mi szybciej, gdybym szybciej skapnął się, gdzie popełniłem błąd po drodze

  Ale grunt, ze chodzą i może jeszcze pochodzą.

   

 11. i znów przespałem fascynująca dyskusję. Pomysł z bibliotekarzami dość ciekawy, ale po pierwsze, trzeba by zrobić to w systemie kadencyjnym (choć i tak pewnie zostaną ci sami ludzie), a po drugie, ktoś tu słusznie zauważył, że taka grupa może być stronnicza (powtarzam, może). Stworzenie tego grona dobrze wcale nie będzie proste. Poza tym, takie grono, początkowo miałoby sporo roboty, gdyż nie wszyscy znają te same teksty, więc rozmowa o niektórych byłaby utrudniona. I po raz kolejny dyskusja wraca do konkretnego fanfika. Tego, konkretnego, jednego, który dzieli tu grono i ma status czegoś w rodzaju mody na sukces (ciągnie się wraz z dyskusją i nie chce się skończyć). Odniosę się tylko do wypowiedzi @Verlax, bo czemu by nie (skoro ten temat wrócił). Otóż, z tą wypowiedzią się w dużej mierze zgadzam. W zasadzie, nie zgadzam się tylko z 1 kwestią, ale to trochę też wina może mojego braku wiedzy. Mianowicie z kwestią Researchu wspomnianego fanfika (którego tytułu nie wolno wymawiać). Nawet relacje społeczne są moim zdaniem dość dobrze oddane. O sprzęcie i formacjach, to nawet nie ma co mówić, bo tu jestem na 99% pewien wiedzy autora. Co do pozostałych, trzech kwestii, to owszem, są problemy, ale moim zdaniem nie na tyle duże, by nie móc powiedzieć, że to przyzwoite dzieło, dające się czytać. Nie wymagam od niego, by mi przedstawiło poziom władcy pierścieni, czy metro 2033 (które kocham za klimat, mimo, że bohater jest z****m). Wystarczy mi, by lektura sprawiała przyjemność i odskocznię od rzeczywistości. Nie wiem, jak jest z korektą, ale mam wrażenie, że po prostu wstawione rozdziały nie zostały zastąpione rozdziałami z drugą korektą (a trochę tego było na potrzeby książki). I w 100% zgadzam się, że autor powinien bronić się sam. Niestety ten twierdzi, że ma już dość takiej obrony, bo ona nic nie zmienia. Na swoją obronę dodam, że pojawiłem się w dość zaawansowanym miejscu dyskusji i mogę polegać głównie na relacjach tego (i na tym, co zapisano w dziale), co działo się, zanim zacząłem czytać wiadomy fanfik. A jak wiemy, relacje nie zawsze muszą być dokładne i zgodne z prawdą. @Accurate Accu Memory, Nekromancja owszem, jest dziedziną czarnej magii, ale tylko w uniwersum, w którym nekromancja jest dziedziną czarnej magii. Na ten przykład, Wiedźmin nie ma w zasadzie rozróżnienia na czarną i białą magię. Tam nekromancja to gałąź zakazana edyktem (kapituły bodajże). Zatem w kucach może nekromancji nie być i tyle. Bo obecność czarnej magii nie warunkuje nekromancji (swoją drogą, pojęcie czarnej i białej magii to też pewien bezsens, ale to materiał na inną dyskusję).
 12. Poczekasz jeszcze trochę czasu, zwłaszcza, że przeszkadza mi trochę plastyk challenge, który mam w pracy (kupiliśmy modele firmy ZTS Plastyk i staramy się z nich zrobić coś, co przypomina samolot). A wracając do stanu prac nad Panzer IV,, to po pomalowaniu i zamontowaniu amunicji będzie można złożyć wannę z górą i potem tylko kamuflaż, zawieszenie wieża i dodatki (niekoniecznie w tej kolejności). Wbrew pozorom, to sporo roboty.
 13. Widzę całkiem ciekawy temat. To i ja się pochwalę ostatnimi zakupami. Co prawda zrobiłem je na przestrzeni pół roku, ale co tam. Jak się chwalić, to na całego No i prezent na święta, od siebie, dla siebie
 14. Człowiek chodzi wcześnie spać (by wczesnie wstać) i omija go tak wspaniała dyskusja, którą trzeba nadrobić. Co zmusza mnie, by po kolei odnieść się do przynajmniej połowy tego, co mnie ominęło. Najsampierw wrócę szybko do motywu HiE, gdzie właśnie twórcy pomijają kwestie niezgodności językowej. Powiem więcej, kultura i przyzwyczajenia nasze mają tyle różnic, że aż można na nich samych oprzeć fanfik. O samej różnicy charakteerów, to w zasadzie zgodzę się, że prawdziwa rasa musi mieć wady. Tylko pytanie, czy kuce muszą miec nasze wady. Pamiętajmy, że często wysokie elfy (te dostojne, czy jak je zwać) nie tłuką żon, nie posyłają ich do garów, nie chleją z krasnoludami w zadymionych karczmach i nie tłuką się po ryjach. Nie czyni to z nich jednak ras nierealnych (znaczy czyni, jeśli zapomni się o tym, co zaraz napiszę). Wystarczy dać im takie wady jak przesadna wyniosłość, mniemanie o własnej nieomylności, denerwującą manierę językową i parę innych cech, które wnerwiałyby ludzkiego bohatera dlatego, że nie są ludzkie. No i to by wystarczyło. Idea Blackjack i Littlepip miała być taka (jeśli dobrze myślę), że one chciały naprawić ten zryty świat. Że chciały uczynić go lepszym dla innych i przywrócić ideały Equestrii z dawnych opowieści. Z resztą, w pewnym sensie tak się dało robić w Falloutach. Prawda jest jednak taka, taki bohater szybko przestaje być lubiany przez czytelnika, a poza tym, jego wysiłki są skazane an porażkę, z tej prostej przyczyny, że taka zmiana mentalności wymaga zmiany pokoleniowej, podczas której trzeba uzyskać warunki do zmiany. Najszybciej mentalność zmieniłby dyktator (Red Eye też miał szansę). A jeszcze wracając do BJ (nie mylić z Blaskowitzem), to ona była przez autora świadomie kreowana i prowadzona tak, by obrywać jak najwięcej. Początkowo było to nawet fajne, ale potem robi się nudne (ech, trzeba to w końcu przeczytać w całości, bo pewnie sporo mnie ominęło i ta postać zyskuje coś więcej niż kolejne rany)
 15. W zasadzie zgadzam się z @FirstChoice. Meet został zapowiedziany zdecydowanie za późno. Zrozumiałbym jeszcze, że plan może się pojawić na tydzień przed meetem. Ale sam Meet, moim zdaniem, powinien być zapowiedziany z miesięcznym wyprzedzeniem (dobra 3 tygodnie starczą). Człowiek musi mieć czas się zastanowić, zdecydować, kupic bilety, przygotować atrakcje (no chyba, że specjalna grupa prelegentów wiedziała o meecie już wcześniej). Powiem tak, gdybym miał wiecej czasu do namysłu i ogarniecia tematu, to może bym pojechał, ale nie tym razem.