Sun

Brony
 • Dodanych treści

  992
 • Dołączono

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  2

Sun last won the day on December 20 2016

Sun had the most liked content!

Reputacja społeczności

590 Legenda Forum

Informacje o Sun

 • Ranga
  Mam plan
 • Data urodzenia 26.10.1993

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Miejsce zamieszkania
  Novigrad
 • Zainteresowania
  - Modelarstwo
  - Broń pancerna II wojny
  - Majsterkowanie
  - Sprzęt PC
  - Książki i fanfiki
  - Jak se przypomnę, dopiszę
 • Ulubiona postać
  Służę jedynej, słusznej królowej

Ostatnie wyświetlenia profilu

7523 wyświetleń profilu
 1. Witajcie. Jak się pewnie domyślacie, szykuje kolejne wydanie czegoś. Tylko jeszcze nie wiem czego. Dlatego podpytałbym swoich, kochanych czytelników i potencjalnych czytelników, co by ich interesowało. A przy okazji, żeby nie zaśmiecać forum, wydanie zostanie ogłoszone w tym wątku i tu też pojawią się informacje. Pierw jednak chciałbym zachęcić do udziału w ankiecie. Prosiłbym też o niedublowanie odpowiedzi. Jesli ktoś już dostał ankietę mailem, to anturalnie prosiłbym o nie wypełnianie po raz drugi. ANKIETA Ankieta nie jest wiążąca i stanowi tylko badanie rynku. Otwarta jest do 30 kwietnia 2017 roku. Zaraz potem, 1 maja (w święto pracy), ogłoszę tytuł, który zostanie wydany i otworzę zapisy. Plan jest taki, by jedna pozycję wydać tak by wysyłka nastąpiła na początku czerwca, a drugie dzieło, tak by wysyłka nastąpiła na początku grudnia (kolejny prezent gwiazdkowy). Ale dokładne informacje co i kiedy, pojawią się w swoim czasie. Zachęcam do wypełniania ankiety i dyskusji o wydaniach, zarówno przeszłych, jak i przyszłych.
 2. Obawiam się, że po klapie PCG 2016, sz6sty właśnie będzie szalał, by zrekompensować sobie straty. Cieszę się, że ci się podobało, ale niestety pod względem organizacji i efektu, meet raczej należy uznać za klapę. około 200 ze spodziewanych 800 osób, słaba lokalizacja, beznadziejny termin, olanie wszystkiego, poza koncertami i goście z Ameryki, którzy jakoś nie przyciągneli na swoje koncerty (które odbyły się na sali gimnastycznej, zamiast w wyremontowanej i dostępnej auli szkoły muzycznej). Wybacz, ale to raczej były kardynalne błędy,. moim zdaniem. Zwłaszcza ten, z szacowaniem rozmiaru. Wszystko fajnie, tylko jest jeden, niewielki szkopół. Zmiana daty MLK 2015 spowodowała, że sporo ludzi nie przyjechało, bo nie dostali urlopów, albo wykorzystali wolny urlop, na nie ten dzień (MLK zaczęło się w piątek). Już paradoksalnie, lepiej odpuścić gwiazdy z zagranicy i zrobić to w formie raczej normalnego konwentu. Czyli wiekszość atrakcji tworzonych przez bronych, masa stoisk i jakieś kilka paneli z aktorkami dubbingowymi. To by było najbezpieczniej. ale obawiam się, że znów ktoś zaryzykuje.
 3. Nie. Nadal nic nie wiadomo. Obecna sytuacja wygląda, mówiąc szczerze, słabo (przynajmniej z zewnątrz). Nie ma lokalizacji, planu, żadnych informacji o atrakcjach, a zostały 4 miesiące. I to niecałe. Mogę tylko podzielić się tym, co i tak wszyscy pewnie i tak wiedzą. Teraz moje wnioski, na podstawie tego, co wyżej: jeśli w ciągu miesią nie pojawią się sensowne informacje, to będzie raczej średnio.
 4. martwi mnie właśnie jedna rzecz. Mianowicie mam pomysł na 2 fanfiki. I to pomysł, który byłby swego rodzaju eksperymentem.Co więcej, widzę, że mam nawet dość czasu by to napisać. Brak mi jednak trzeciego pomysłu, a także mam obawy, że tego klimatu MLP to trzeba będzie przez lupę szukać.
 5. Accu, top bykon, nie pyrkon. A panelu an pyrkon szybko nie będzie. a bilety drogie. Chyba 6 czy 8 dych za 3 dni
 6. Bodajże o nowoczesnej broni w Equestrii czy jakoś tak.
 7. Będę i nawet prelekcję zrobię.
 8. I ja zostawię tu swój komentarz, choć krótki. Mamy do czynienia z całkiem fajnym, poczytnym dziełem, napisanym ciekawym językiem. Czasami owszem, zaciemnia on nieco ogląd sytuacji, ale mimo to gratki dla autora, że postanowił się tak pobawić. Co do fabuły, to w zasadzie nic tu nie ma. Jest głównie kreacja świata i delikatny szkic kilku wątków (nie sądzę by wszystkich), więc biorąc pod uwagę ile to zajęło, to obawiam się, że ukończone dzieło może zawstydzić rozmiarem naprawdę wiele fanfików. A z kolei biorąc pod uwagę czas powstawania, to istnieje obawa, że nigdy nie zostanie ukończony (co by było niefajne) Bohaterów mamy różnych, jedni ciekawsi i bardziej intrygujący, drudzy nieco mniej przypadający do gustu. Ale to akurat jest kwestia względna. Mam jednak nadzieję, że na tej ilości bohaterów się nie skończy i poza standardowymi, których przyszłą obecność fabuła już zdradza (księżniczki), pojawi się kilku nowych. Tak więc na razie mamy przedstawienie świata i masę ciekawych pomysłów, ale niewiele ponad to. Liczę na więcej i polecam do czytania.
 9. Pasmatrim, uwiżym. Mam na razie dość sporo roboty, nie mówiąc o pomyśle na clop konkurs, który miałem zamiar zrealizować (i też mało czasu, bo końcówka sesji i parę innych pierdół).
 10. Miałem się uczyć, a zastanawiam się, co można zrobić z uniwersum kucykowych dziewczynek w kusych spódniczkach i z niewielkimi atutami. I mówiąc szczerze, większość ogólnych pomysłów wypada dość sztampowo (co nie znaczy, że nie da się tego ładnie wykonać) W zasadzie, już Anthro ma nieco większy potencjał. Wszystko jednak zależy w dużej mierze od autora. Bo są ludzie, którzy nawet z takiego tematu wykrzeszą coś ciekawego. Niemniej, rzeczywiście nie będą mieli specjalnie ułatwionego zadania.
 11. Fakt, a na imprezie były skrzydła itepe. Większość jednak zdawała się mieć to gdzieś. Może dyrka wygłosiła jakieś przemówienie, że lepiej to zachować w tajemnicy. Poza tym, w 3 części, dyrka grzyb chciała z tym iść do TV, ale nikt jej nie poparł.
 12. Nuie widze powodu by takie nagranie nie powstało, ale... Przychodzi ci do telewizji dzieciak (uwaga, bo go wpuszczą), pokazuje jakieś, dziwne nagnie z kolorowymi fajerwerkami i mówi, że to magia. Myślisz, że w dobie komputerów i fotomontażu mu uwierzą? Przecież to tak łatwo obalić. A najlepiej, nazwać to teorią spiskową. A co do YT, to też powiedzą, że fotomontaż, albo coś. No i pozostaje konfiskata nagrań przez dyrekcję, albo wizyta smutnych panów w czarnych garniturach (w zasadzie to tylko ich tam brakuje)
 13. Widzę, że zdecydowana większość patrzy na anthro przez pryzmat wielkich zderzaków. W sumie się nie dziwię, patrząc na większość artów i ich zdecydowane ukazanie pewnych części ciała. Nie można jednak zapomnieć, że figura Anthro to coś więcej. Anthro daje ogrom możliwości konstrukcji samej istoty (od kuca łażącego na tylnych nogach, do człowieka z długimi włosami i ogonem). Kwestia tego, co nam potrzeba i co umiemy z tym zrobić. Dlatego, moim zdaniem anthro jest zdatne do wykorzystania i gdybym miał wiaderko czasu, to bym je wykorzystał, albo przeczytał. EG z kolei nieco inny potencjał, który również da się wykorzystać, uzyskując coś ekstra, albo po prostu podmieniając kuce na coś ludzkiego. Wszystko kwestia mienia, lub niemienia pomysłu.
 14. Nie byłbym tego aż tak pewien. Dlatego zadam pytanie zarówno tobie, jak i całej reszcie pisarskiej społeczności: Ile razy myśleliście o napisaniu fanfika z Anthro? Moim zdaniem, brak anthro wynika najczęściej z tego, że są w pewnym sensie poza nasza perspektywą. Jak siadamy do pisania fanfika o kucach, to w zasadzie od razu bierzemy kuce, nie zastanawiając się nad ich bryłą, tylko raczej nad paletą kolorów i gatunkami. A konstruując pomysł tak, by odbiegał od innych, szukamy raczej metod fabularnych, związanych z opisami, charakterami postaci czy samą kreacją świata, pomijając często fakt, że kuce można zastąpić właśnie Anthro, albo EG.
 15. dyskusja w stowarzyszeniu żyjących i piszących przypomniała mi, że dawno temu (i w odległej galaktyce) napisałem podobno całkiem fajny fanfik w świecie EG, dla nieco starszego odbiorcy (który jednak nie jest clopem). Postanowiłem go tu wrzucić, w nadziei, że ktoś może przeczyta (i tak nikt tego nie zrobi) Szklanka, podsłuch i dwie rakiety