Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Hoshidesu

FIA Formula 1

Recommended Posts

Ciekawi mnie czy wśród obecnych tu Brony i Pegasis też :NjdaT:  są pasjonaci tegoż oto najwspanialszego cyklu który od marca do listopada przyciąga przed telewizorem co okazjonalną niedziele.

 

Moja historia zaczęła się od 2002 roku czyli w czasach dominacji Michaela Shumachera i Ferrari i muszę przyznać że kiedy zobaczyłem pierwszy raz te samochody i to jak wyglądają to byłem zdumiony że takie coś istnieje, z czasem jednak to zdumnienie przerodziło się w zafascynowanie i od tamtej pory chciałem się jak najwięcej dowiedzieć się o areodynamice, wyglądzie, silniku i zasadach wyścigów. A jak wy oceniacie tą klasę i od kiedy zaczęliście się ją pasjonować? :RPHVO: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to tak. Ja jestem fanem od 2008 roku, czyli kiedy to nasz rodak Robert Kubica święcił największe triumfy. Wcześniej zdarzało mi się śledzić te zawody, ale nie przywiązywałem do tego jakiejś większej wagi. Ot takie zwykłe wyścigi dla zabicia czasu.

 

Wtedy F1 było fajne. Właściwie do 2013 roku nie miałem powodów do narzekań. Może z przerwą na 2009, gdzie bolidy były brzydkie. Teraz dźwięk samochodów, a raczej jego brak zabija ten sport, a także te nosy wyglądające po prostu komicznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ja zacząłem się interesować Formuła 1 gdzieś koło 2000 roku, czyli wtedy kiedy jeździł jeden z moich ulubionych kierowców Mika Hakkinen. Ale oglądać zacząłem od 2004 czyli od kiedy zaczęły się w Polsce transmisje, jeszcze wtedy na TV4

Ogólnie nie jest to moja ulubiona seria wyścigowa (dużo bardziej lubię WTCC, WEC lub DTM), ale wszystkie wyścigi oczywiście oglądam. Sezon 2013 był moim zdaniem mocno średni i to i przez ohydne bolidy jak i przez dominację Mercedesa. Dodatkowo moi ulubieni kierowcy tego sezonu (czyli Romain Grosjean jak i Daniil Kvyat) byli w większości wyścigów z reguły daleko.

Ale i tak najbardziej bym wrócił przepisów z lat 2000-2005 gdzie i bolidy ładnie wyglądały i gdzie walka odbywała się na torze, a nie na oszczędzaniu paliwa :facehoof:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...