Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
DarkKlownPL

Poszukiwany nowy model samochodu

Recommended Posts

Witam i kieruję się z proźbą o doradzenie jaki samochód byłby najlepszy do granicy 13tyś.

Skromna kwota ale chcę ją wymienić na lepsze auto niż Tico :D (Auto od rodziców na 18-nastkę)

Nie mam nic do zarzucenia spalanie ~6 litrów benzyny jak na 20-letnie auto to ładny wynik.

Blachy nie przegnite lakier jak z fabryki tylko bryłowaty kształt. 

Jednak na wakację chciałbym pokazać się w innym samochodzie.

Parametry jakimi się kieruję to 1.9 tdi 110km, i musi być to sedan lub hatchback

Oglądałem takie jak:

-Seat Toledo II, Ibiza              

-VW Passat B5, Golf IV,V        

-Ford Focus Mk2                 

-Skoda Fabia, Octawia,       

-Toyota Yaris                     

Co forum inna opinia i z tego dostałem mętlik w głowie.

Może mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat wyboru.

A może jakaś benzynka? Brat ma Renault Megane 1 z silnikiem 1.4 16V 95km. Części tanie, autko całkiem fajnie wygląda, jest wygodne. Do 7 tysięcy można znaleźć egzemplarz w bardzo dobrym stanie. Jeżeli chcesz coś mocniejszego to 1.6 16v 106km, ponoć jest to najmniej awaryjny silnik Renault. A jeżeli koniecznie diesel to tylko i wyłącznie 1.9 DTI (bez common raila).

Edited by DaringDo
  • Upvote 1

Co do silników powiem tak. Zależy ile jeździsz. Jak tylko miasto i ewentualnie raz na jakiś czas gdzieś dalej to bierz benzynę. Jak ciągle na dalekie trasy to Diesela.

Ponieważ Diesel na krótkie odcinki się nie nadaje ponieważ musi się rozgrzać , w przeciwnym razie będzie ci palił nawet 7-8 l ropy na 100 a nie 5-6.

Ja tak samo nie brał bym niczego z grupy Wag, co prawda jest ich sporo na rynku, ale często są to auta "Niemiec płakał jak sprzedawał" z cofniętym licznikiem.

Chyba że znasz jego przeszłość np auto od kogoś z rodziny.

Ja mogę ci z czystym sumieniem Polecić Peugeota 405 . Sam posiadam MK1 1.6 gr (B+G) posiada bardzo prosta jednostkę napędowa która mechanicznie przypomina jednostkę dużego Fiata (gaźnik i brak komputera pokładowego - ma tylko moduł). Jędzę już 4 lata i nic specjalnego się z nim nie dzieje. W dobry egzemplarz kupisz już za 2000zł

Tak samo CLIO MK 1 z silnikiem 1.2. ale uwaga, sprawdź blachy bo sporo jest skorodowanych. Natomiast jak znajdziesz dobry egzemplarz to długo będzie ci służył.Ceny od 1000 do 2500zł.

Fajny jest tez Mercedes W 124 200D- auto nie do zarznięcia, jeździ nawet na oleju do smażenia.Ale uważaj na rdze i żeby nie kupić po taryfie.

Ceny od 1500 do 10 tys zł

Co do Mondeo - tez w mare fajne auto, ale lubi gnić . Mój sąsiad ma MK2 z 6 lat i z 2 razy wymieniał progi.

Ze skód to Polecam Oktawie.

Edited by KamilPL 94
  • Upvote 1