Skocz do zawartości

Poszukiwany nowy model samochodu


DarkKlownPL

Recommended Posts

Witam i kieruję się z proźbą o doradzenie jaki samochód byłby najlepszy do granicy 13tyś.

Skromna kwota ale chcę ją wymienić na lepsze auto niż Tico :D (Auto od rodziców na 18-nastkę)

Nie mam nic do zarzucenia spalanie ~6 litrów benzyny jak na 20-letnie auto to ładny wynik.

Blachy nie przegnite lakier jak z fabryki tylko bryłowaty kształt. 

Jednak na wakację chciałbym pokazać się w innym samochodzie.

Parametry jakimi się kieruję to 1.9 tdi 110km, i musi być to sedan lub hatchback

Oglądałem takie jak:

-Seat Toledo II, Ibiza              

-VW Passat B5, Golf IV,V        

-Ford Focus Mk2                 

-Skoda Fabia, Octawia,       

-Toyota Yaris                     

Co forum inna opinia i z tego dostałem mętlik w głowie.

Może mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat wyboru.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakaś benzynka? Brat ma Renault Megane 1 z silnikiem 1.4 16V 95km. Części tanie, autko całkiem fajnie wygląda, jest wygodne. Do 7 tysięcy można znaleźć egzemplarz w bardzo dobrym stanie. Jeżeli chcesz coś mocniejszego to 1.6 16v 106km, ponoć jest to najmniej awaryjny silnik Renault. A jeżeli koniecznie diesel to tylko i wyłącznie 1.9 DTI (bez common raila).

Edytowano przez DaringDo
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silników powiem tak. Zależy ile jeździsz. Jak tylko miasto i ewentualnie raz na jakiś czas gdzieś dalej to bierz benzynę. Jak ciągle na dalekie trasy to Diesela.

Ponieważ Diesel na krótkie odcinki się nie nadaje ponieważ musi się rozgrzać , w przeciwnym razie będzie ci palił nawet 7-8 l ropy na 100 a nie 5-6.

Ja tak samo nie brał bym niczego z grupy Wag, co prawda jest ich sporo na rynku, ale często są to auta "Niemiec płakał jak sprzedawał" z cofniętym licznikiem.

Chyba że znasz jego przeszłość np auto od kogoś z rodziny.

Ja mogę ci z czystym sumieniem Polecić Peugeota 405 . Sam posiadam MK1 1.6 gr (B+G) posiada bardzo prosta jednostkę napędowa która mechanicznie przypomina jednostkę dużego Fiata (gaźnik i brak komputera pokładowego - ma tylko moduł). Jędzę już 4 lata i nic specjalnego się z nim nie dzieje. W dobry egzemplarz kupisz już za 2000zł

Tak samo CLIO MK 1 z silnikiem 1.2. ale uwaga, sprawdź blachy bo sporo jest skorodowanych. Natomiast jak znajdziesz dobry egzemplarz to długo będzie ci służył.Ceny od 1000 do 2500zł.

Fajny jest tez Mercedes W 124 200D- auto nie do zarznięcia, jeździ nawet na oleju do smażenia.Ale uważaj na rdze i żeby nie kupić po taryfie.

Ceny od 1500 do 10 tys zł

Co do Mondeo - tez w mare fajne auto, ale lubi gnić . Mój sąsiad ma MK2 z 6 lat i z 2 razy wymieniał progi.

Ze skód to Polecam Oktawie.

Edytowano przez KamilPL 94
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...