Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
NiBl

Chronicles of Spellthief [Z][Violence][Slice of Life]

Recommended Posts

No w końcu udało mi się skończyć mój drugi fic, a właściwie jest to część pierwsza większej całości (Ostatni fic był samostojący, a ten aż prosi się by go kiedyś skończyć). Czego się można spodziewać: Pomimo angielskiej nazwy fic jest po Polsku Mane 6, CMC, OC Fic posiada trochę krwi i "niebajkowej" Przemocy, ale nic ekscesywnego (Fic nie jest zbudowany wkoło tego). Nie jest specjalnie Grim, albo Dark (chociaż późniejsze rozdziały będą odrobinę bardziej dark). Wersja jest wstępnie beta, bo tylko ja na razie nad nią pracowałem, jeśli pojawią się jakieś uwagi/błędy to je poprawię i podmienię na wersję "pełną".

 

<cut> Kawałkowe odciąłem, ponieważ szczególnie we wcześniejszych rozdziałach znalazłem wiele błędów i się przeraziłem.

Za to mamy wersję pełną w dwóch wersjach: (FF był pisany w Wordzie, a ten niestety ma to do siebie, że PDFy zapisane przy jego pomocy są duże)

Wersja ciężka (word) 1,2 Mb

 

Wersja lekka (openoffice - jakość mogła ucierpieć ponieważ nie pisałem przy pomocy tego i nie poprawiałem formatowania) 400 kb

 

Wskazówka: klikając na rozdziały w spisie treści przenosisz się od odpowiednich rozdziałów (niestety nie działa bezpośrednio z dysku googla)

 

Dlaczego tytuł po angielsku? "Kroniki czarokrada" brzmią okropnie i nie pasują do końca do postaci i każda inna możliwość brzmiała głupio.

 

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to przed pisaniem tego ff popełniłem też inny.

http://mlppolska.pl/watek/894-mg%C5%82y-zmian-slice-of-life/

Edited by Dolar84

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i oto po niecałym miesiącu publikuję drugi rozdział mojego Fic-a. Czego się spodziewać: - Jest on o połowę krótszy od części pierwszej (razem z dodatkiem). - WiP Trixie tak samo nieznośnej o ile nawet nie bardziej jak w serialu. - Pojawi się trochę z historii głównej bohaterki (no i w końcu poznamy jej imię). - Na końcu jest zamieszczony mały dodatek, który napisałem, bo nie lubię zostawiać wątków niezamkniętych. Zaktualizowałem także tagi do fanfica, które będą dotyczyły całej serii. https://docs.google.com/open?id=0B_lNMiwtKgd2RVlwUXpFX2dJVEk EDIT: Aha i przypominam, że nadal czekam na jakiekolwiek komentarze, uwagi (szczególnie dotyczące pisowni i interpunkcji). Poza tym nie zaszkodziłoby mi wiedzieć czy jest tam ktokolwiek kto czyta moje wypociny. Pewnie za tydzień, albo dwa zacznę pisać część trzecią, z pięciu, albo sześciu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To był interesujący rok. Yhm...

Jako, że jedną z rzeczy, których nie lubię, są nieskończone historie, dlatego chcę ten ff zakończyć.

W ramach bonusu wrzucam od razu 2 rozdziały :-D

Uwagi te same co poprzednio... yada yada yada...

 

https://docs.google.com/file/d/0B_lNMiwtKgd2eHptM2NaWFFSa0E/edit

https://docs.google.com/file/d/0B_lNMiwtKgd2NGxFTG5mUXBKdDg/edit

 

Do końca tego fica zostało 6 rozdziałów, ale przynajmniej ich część będzie dużo krótsza (nawet 2-3 strony)...

Edited by NiBl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś mało komentarzy pod tym opowiadaniem. Nigdy nie zrozumiem, jak to działa. Jeden fic ma mnóstwo komentarzy, a drugi (równie dobry jak ten pierwszy) prawie wcale.

 

Przez pierwszy rozdział trochę ciężko było mi się przebić, ale potem się wciągnąłem. Miłym zaskoczeniem okazało się, akcja nie toczy się tylko w Ponyville (nie dałem w spojler, bo zajmowałby za dużo miejsca), jak można by przypuszczać na początku. Pomysł jest ciekawy i podoba mi się.

 

Czekam na więcej rozdziałów. 

Edited by SQBL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje za komentarze (z pewnością pomogą wytrwać do końca).

 

Tym razem odrobinę dłuższy rozdział. Nie powiem, że napisanie jego było dosyć męczące (podczas korekty wprowadziłem dużo zmian).

https://docs.google.com/file/d/0B_lNMiwtKgd2VG1QM1d3ek9iUVk/

 

Następny rozdział będzie miał odrobinę lżejszy kawałek.

Edited by NiBl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ho Ho Ho... Wesołych świąt...

W ten najkrótszy dzień w roku dosyłam 3 ostatnie rozdziały (niektóre dużo, krótsze niżbym chciał).

 

<w odpowiedniej kolejności>

https://docs.google.com/file/d/0B_lNMiwtKgd2Qk9kakRHVWx5VDg

https://drive.google.com/file/d/0B_lNMiwtKgd2eUo1cDNqaGRLWTQ

https://drive.google.com/file/d/0B_lNMiwtKgd2ZkhRLVc3dFUwOFE

 

W ten oto sposób ten fanfic otrzymuje status kompletny...Tak prawie... Kiedyś musiałbym (jakbym znalazł czas i chęci) napisać do kogoś, kto zna się  na korekcji, żeby wspomógł z tą toną błędów, które pewnie jeszcze się tam kryją.

 

Przed końcem roku, albo w pierwszym tygodniu nowego roku pewnie jeszcze raz przepatrzę wszystkie rozdziały, dokonując ostatnich poprawek i opublikuję w jednym PDFie (ciekawe ile stron tego wyjdzie). Postaram się też jakoś podsumować całe 1,5 roku (albo i więcej) tworzenia i pewnie rzucę kilka rzeczy odnośnie historii ff.

Tak więc do za tydzień.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i w ten oto sposób wrzucam prawdopodobnie ostatni update. Historia jest złożona w całość. 80 stron  bólu, cierpienia i wielokrotnego poprawiania tekstu, ale to nic w porównaniu do tego jaką satysfakcję przynosi jego opublikowanie (oraz to, że czytając go w kółko jeszcze jestem w stanie czytać go z przyjemnością).

 

 

- Pomysł bohaterki jest dosyć klasyczny. Może rzadko wykorzystywany, ponieważ wydaje mi się, że bardzo ciężki do wykożystania.

- Był też jeden rozdział, który chciałem dodać, ale w końcu sam sobie powiedziałem, że do tego naprawdę nie mam zdolności. Miał być to rozdział pomiędzy "Nauczką" i "Łykiem Cydru", a trudnością było napisanie tekstu dla Zecory (ja nie rymuję).

- Na początku planowałem, że cała historia będzie trylogią (Chronicles of Spellthief, Chronicles of Exile, Chronicles of Return). Problem jest taki, że nie mam pomysłów na Chronicles of Exile (poza zakończeniem), a z pewnością miałby być przygodowy. Kroniki powrotu mają zaplanowane luźne wątki i myślałem, żeby od tego zacząć pisać, ale znowu wydaje mi się, że pewne wątki zaplanowane brzydko pachniałyby innym o wiele lepiej znanym ff. W każdym bądź razie kiedyś może powrócę do tego.

- Teraz pomyślę, co napisać. Albo zacznę pisać coś krótkiego i dziwnego (mam pomysł na jeden wątek napisany w kilka różnych sposobów), albo wrócę do mojego pierwszego fanfica i napiszę część drugą: "W oku wiatru" (mam pomysł na trzecią, ale mnie też się jej boję). W każdym bądź razie jeszcze zobaczę.

 

Jakby co , to jak zawsze czekam na jakąś informację zwrotną i z chęcią odpowiem na inne pytania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...