Skocz do zawartości

Odcinek 22: P.P.O.V. (Pony Point of View)


Niklas

Ocena odcinka  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena odcinka

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0
    • 5
      3
    • 6
      2
    • 7
      8
    • 8
      7
    • 9
      3
    • 10
      4
    • 11/10 Arrr!
      3


Recommended Posts

@Lucas nie działa tylko wersja angielska, ta z polskimi napisami hula i dmucha.

 

Ale niestety przetrzebili mocno wersje na dailymotion (nie wiem czy zrobiło to Hasbro, czy sami wrzucający), bo nie ma tam żadnych wersji HD. Wrzuciłem więc w zastępstwie jedną z kopii ze streamów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę chyba przypominać że moimi ulubionymi odcinkami są te w których jest Twi.

Tym razem odcinek typu colombo. Przedstawia typowe efekty nieporozumienia pomiędzy 3 przyjaciółeczkami. Drałowanie Pinkie w poprzek pociągu, a w zasadzie nad nim dobrze przedstawia sytuację i przy okazji jest komiczne. Na pewne wyolbrzymienia w opisie jednej i tej samej historii przez AJ, Rarity i PP można przymknąć oko. Choć opis całej sytuacji wysnuty przez AJ mnie zaskoczył. Jako że AJ żadnej pracy się nie boi, spodziewałem się po niej większej rzetelności przekazu. 

Spike wobec Twilight sprawia wrażenie nastolatka, który chce aby jego matka poszła wreszcie do pracy i przestała mu truć głowę z pracą domową. 

Większość akcji odcinka jest ok. Niestety końcówka została zepsuta, a to zawdzięczamy zapewne ograniczeniom czasowym odcinka lub kreatywności autorów. Sądziłem że na rozwinięcie motywu analizy zebranych danych i dochodzenia Twi do prawdy będzie poświęcona znaczna część odcinka. A tu jak za pstryknięciem szponów Discorda: bułka z ogórkami, bąbelki, jakieś fale i jest rozwiązanie.... no bez jaj!! Jedynym usprawiedliwieniem takiego obrotu spraw jest znajomość przez Twi historii o kucykowej wersji potwora z loch ness.

 

Podsumowując:

Odcinek mimo zakończenia całkiem udany z dobrym pomysłem na fabułę. Pewnie będzie pożywką dla wielu fanów - artystów (zwłaszcza obraz AJ jako obłąkanego rządzą zemsty wilka morskiego). Dałem 8/10

 

 

PS:

Spoiler

nie pytajcie czemu, cieszy mnie fakt iż Twilight na przestrzeni sezonów nie zmieniła swojego zapatrywania na pewne sprawy:

Spoiler

obr1.jpg.dd650870b9b84748baaffc757571c38

 

 

Edytowano przez Chip
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie, że 10/10.

Ciekawe, że nie chciały się do siebie odzywać, to tak jakby naprawdę się pokłóciły - a to możliwe w MLP?... Jeśli w ogóle to na krótko, bo od czego jest Twilight, princess of friendship.

Bardzo ciekawe było przedstawienie tej samej historii z trzech punktów widzenia, tym bardziej, że na takie pytania typu "jak dostały się na ląd będąc na środu oceanu?" odpowiedziały dopiero pod koniec.

A na koniec można się dogadać z wężem morskim (czy tego czegoś, bunyipa) i dowiedzieć się, że to jego wina - i jeszcze przeprosi za wywrócenie łodzi. Czemu nie.

W piętnastej minucie nadal nie wiedziałem jak się to skończy - jak Twi je pogodzi. Nowość, bym nie przewidział niczego bardziej prawdopodobnego co się stanie. A już na pewno nie wpadłbym na to, że winna jest kanapka.

Pomysłowo i ciekawie. Śmiesznie i trochę żałośnie. Ta ocena się należy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...