Skocz do zawartości

Recommended Posts

 sig-4811449.post-38649-0-72726300-148510 UWAGA  Ten wątek zawiera spoilery z sezonu piątego. 


 
Witam wszystkich!  :)

 

Od długiego czasu planowałem zrobić 8-bitowy cover piosenki "The Magic Inside" z odcinka S05E24: "Główna atrakcja" i w końcu udało mi się za to wziąć. :yay:

 

Na początku myślałem, że to będzie totalna katastrofa z uwagi na to, że jestem w miarę początkującym, ale na szczęście nie wyszło aż tak źle. ...Ta, ja bardzo w siebie wierzę. :lol:

 

Krytyka nie jest wymagana, ale śmiało możesz wytykać błędy i dać parę wskazówek, jeśli tylko chcesz. :rdblink:

W każdym razie, mam nadzieję, że da się to lubić! Miłego słuchania! :pinkie4:
 

Edytowano przez Rikifive
  • +1 5
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

Na temat samego covera się nie wypowiem, ale dźwięki 8-bitowej melodyjki tak mi dołożyły nostalgią, że aż mam ochotę wygrzebać z szafy starego pegasusa i odgrzać jakąś starą gierkę; bo o to, czy jeszcze działa, to się nawet nie martwię. Wiele rzeczy mogę zaniedbać, ale nigdy sprzętu elektronicznego. Tak mnie wychowano :D

Tak więc, trzeba się uwinąć z robotą i na wieczór plan już jest :enjoy:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym mówisz. :rdblink:

 

Pegasus to jedna z najlepszych konsol moim zdaniem. Te gry nigdy nie wyginą. :3

Osobiście otaczam siebie 8-bitowymi dźwiękami dość często, a to właśnie melodyjki, a to jakieś gierki ~ do tego bardzo chętnie się wraca.

Powiedzmy, że jestem fanem 8-bitów, stąd 8-bitowe covery i gry, które robię lub robiłem. Nostalgia... Jak mi brakuje tych czasów... :3

 

Z reguły to ja staram się dbać o wszystkie rzeczy ~ mnie to nawet zaboli jak się tylko jakaś tam rysa gdzieś przewinie. Nawet mój stary czteroletni smartphone wyglądał jakby miał parę miesięcy, to już hardware i system szybciej wymiękły. :twilight4:

U mnie też pegasus gdzieś tam sobie leży razem z pudełkiem kasetek (lub kartridżów jak kto woli). ^^

 

... Niestety Amiga nie wytrzymała. Była w dobrym stanie, lecz z jakiegoś powodu zawirusowała się (?), sam nie wiem. Po prostu często wywalało błędy, gdy chciało się załadować dyskietkę. Czasem trzeba było wielu prób, by złapała rozruch i to dosłownie - jak udało się jej zacząć wczytywać, to już do końca idealnie czytała gry, to jest, do resetu. Ah, to też były gierki...

 

Ale plany przednie, pochwalam to!

Ja niestety mam nocne zmiany, więc robota dopiero przede mną. :twiblush:

Edytowano przez Rikifive
Guess what? Typos.
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu Rikifive napisał:

Amiga

Na tej to sobie regularnie grywam, odkąd jakieś dwa lata temu zakupiłem ponownie, w niezłym stanie choć i tak musiałem podratować w niej to i owo. Moja stara amiga, dawno temu, też, niestety, ale umarła śmiercią naturalną... Dziś już nawet nie pamiętam co się stało, ale chyba padł jakiś ważny komponent. Coś tak mi się zdaje.

14 minuty temu Rikifive napisał:

jestem fanem 8-bitów

Mam tak samo. Przy 8-bitowych melodyjkach ogólnie najlepiej mi się pracuje, więc właśnie mi lecą w tle :D Te gry miały w sobie coś niepowtarzalnego. Dźwięk, grafika, grywalność; krótko mówiąc, wszystko :)

Nie zapominajmy jednak o automatach do gier. Pamiętam, że na osiedlu mieliśmy taki lokal, gdzie całe kieszonkowe moje i kumpli szło na taką bijatykę, coś jak "Mortal Kombat", tylko na miecze i inne tego typu narzędzia. Nazwy już nie pamiętam.

To były złote lata gier komputerowych :hBB25:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja dziś nie pamiętam co się stało z moim ATARI. Hah, the gry to dopiero potrafiły rozbawiać, bo były tak proste, że aż śmieszne, w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

Rozważałem ponowne kupno Amigi, ale hmm.. Myślę, że emulator wystarcza. Wiem, że to nie to samo, aczkolwiek i tak byłoby inaczej nie na starych telewizorach.

 

 

Ooo tak - niepowtarzalne. Każda gra była inna. W dzisiejszych czasach większość gier wygląda prawie tak samo, w szczególności gry AAA. Teraz to już nadzieja tylko w indie developerach.

O automatach niewiele mogę powiedzieć. W moich rejonach ciężko było je znaleźć. Poza tym, preferowałem grać w domowym zaciszu. ^^

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...