Jump to content

Rikifive

Brony
 • Posts

  57
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About Rikifive

 • Birthday August 20

Kontakt

 • Yahoo
  YAHOO HOO HOO WESOŁYCH ŚWIĄT!
 • Jabber
  Chodzi o Jabbę z Gwiezdnych Wojen?
 • Skype
  Skype sux!!!
 • Gadu-Gadu
  Jeszczeużywają?
 • Discord ID
  Rikifive#2820

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Ponyville
 • Zainteresowania
  Projektowanie && pisanie gier komputerowych, trochę artu i muzyki.
 • Ulubiona postać
  Rainbow Dash

Recent Profile Visitors

2158 profile views

Rikifive's Achievements

Mały kucyk

Mały kucyk (2/17)

47

Reputation

 1. No dobrze, tyle to jednak zdążyłem zauważyć, ale z naszego punktu widzenia to jest strzelanie w ciemno. Brak jakichkolwiek perspektyw na temat przyszłości, gdzie wyemigrujemy itd.. To Wy widzicie te problemy w szkielecie, nie my. Dla mnie forum działa, więc sobie mogę głosować za zostawieniem jak jest. Ale czy to będzie w jakikolwiek sposób dla Was pomocne? Nic nieznaczący głos w ankiecie, gdyż co ja tam mogę sobie wiedzieć czy rzeczywiście przeniesienie będzie koniecznością. Na podstawie podanych informacji mogę co najwyżej stwierdzić "Aha, przestraszyłem się, to może jednak przenieście I guess" To jest decyzja, którą powinna podjąć administracja, gdyż to Wy macie wgląd na to i potraficie lepiej oszacować jak sprawa wygląda. Jeżeli faktycznie istnieje duże ryzyko, a do tego utrzymanie ($) jest uciążliwe, to moim zdaniem odpowiedź jest bardziej niż oczywista. Nas to możecie najwyżej zapytać, czy jesteśmy to w stanie zaakceptować i czy nie będziemy płakać. Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że udzielam się na innych forach, które także bazują na IPB, więc taką jedną wadą prawdopodobnie może być niekompatybilność zawartości, a czasem zdarza mi się kopiować rzeczy między forami. Ponadto mnie najbardziej interesuje edytor tekstu, gdyż to przy tej funkcji najbardziej można się zdenerwować. Zatem mnie częściowo zależałoby na zostawieniu tego silnika; gdyż znam jego bugi i potrafię je omijać. No też sam fakt, że przyzwyczajony jestem do tego interfejsu naciska na tę drugą opcję. Dobór tego nowego, lepszego silnika też jest ważny i uważam, że dobrze byłoby to przedyskutować. Dla mnie to i kompletny restart na obecnym silniku byłby też dobrym rozwiązaniem. Eh.. ale już- o nic nie pytam. Wycofuje swój głos z ankiety, gdyż nie mnie sądzić co najlepsze dla bazy danych. Edit- no chyba że się nie da, to zostawiam jak było; mnie bez większej różnicy.
 2. Trochę słabo widzę rozszerzenie tematyki z MLP jako motywem przewodnim. To jak kiepskie sklejenie kilku forów w jedno, gdzie każdy trzyma się swojego rejonu. Problem jest taki, że użytkownicy będą zaspamiani śmieciami, które ich nie interesują, no chyba że zaczną się wzajemnie wpisywać na listy ignorowanych. Statusy będą jednym wielkim wysypiskiem losowych tematów. Jak wspomniano wcześniej, już lepiej w ogóle byłoby zmienić nazwę, która skupiałaby się na wszystkim po równo, niż podpowiadając jedno, a spamiąc innymi. Choć z ciekawości, macie jakieś konkretne pomysły? No i jakie silniki macie na uwadze? Z własnego doświadczenia wiem, że usprawnienie + wspieranie więcej tematów nie zawsze kończy się dobrze. Fora martwe jeszcze bardziej niż wcześniej. Tak po prostu miało być; płomień wygasa. Mnie ten soft odpowiada, choć faktycznie można byłoby tu posprzątać co nieco. A jakiś restart softu, o ile możliwe, nie pomoże? Wtedy baza danych byłaby wciąż aktualna. Heh, z tego co widzę, to na razie wygląda to tak "Chcemy coś zmienić, ale jeszcze nie wiemy co, powiemy wam jak będziemy wiedzieć; jaka jest wasza opinia?", a my tylko możemy powiedzieć "Eee, chyba tak". Mnie się wydaję, że i tak to nie silnik zdecyduje o aktywności. Poza tym, to tak na prawdę są zmiany kierowane głównie do rzeczy dziejących się za scenami, 'normalni' użytkownicy z tej zmiany odczują głównie straty. Wy wiecie lepiej, czy jest to gra warta świeczki; my co najwyżej możemy Was wesprzeć zgadzając się na tę utratę naszych zawartości, aaaalbo wybić Wam ten pomysł z głowy. W najgorszym wypadku przy opcji #1 będzie to... - pocieszeniem jest, że gorzej nie będzie! Obrazki proszę chować w spoilery ~Cahan
 3. @Uszatka ma rację; szczerze sam jestem ciekaw co dokładnie nie działa poprawnie. IPB zdaje się być rozwijającym softem, choć faktycznie miewa problemy, a nie wszystkie ich aktualizacje, tudzież 'usprawnienia' są w jakikolwiek sposób dobre. Choćby ten V4 upgrade potraktowano hejtem. W każdym razie, pytając nas o opinie, wypadałoby podać jakieś konkrety - co jest nie tak; jaki silnik rozważacie, co będzie nowego itp.. W ciemno mamy wybierać? Jakbym miał strzelać -- może Xenforo? Ja osobiście nie mam nic do stracenia, więc nawet byłbym za restartem. Wszystko ładnie zorganizowane, czyściutkie. Pytanie tylko, jaki soft rozważacie.
 4. Moim zdaniem zmiana softu w niczym nie pomoże. O forum głównie świadczy tematyka i jak jest ono prowadzone, więc sam fakt, że nadacie mu nowy wygląd&&układ może co najwyżej ożywić fora na pewien, choć krótki okres, bo użytkownicy mogą być ciekawi tych fantastycznych zmian. Pfft, tych wyglądów to nawet tutaj oferujecie aż za dużo - bałagan. IPB nie jest złym softem, choć przyznać trzeba że jakieś wady jednak ma. Ja osobiście lubię ten silnik, nawet jeśli zdarza mu się mnie zdenerwować, poprzez chociażby niechcianą manipulację zawartości w edytorze tekstu (ach te bugi). Jeśli można spytać, jakich dokładnie funkcji Wam tu brakuje; na prawdę jest to tego warte? Faktycznie Wasz obecny układ strony to ... eh.. kolejny bałagan. Wiele sekcji, w każdej parę wątków. Te różne gry typu 'zapytaj' wymagają więcej pracy i moderatorów, niż to jest tego warte. Te osobne działy dla każdej postaci takie niepotrzebne. Tutaj bym się zgodził, żeby to wszystko wyprać i postawić od nowa, lub chociaż przeorganizować, ale to akurat nie wymaga przeskoku softa. Choć to żaden pomocny argument, mnie osobiście do forum zniechęciła załoga moderacji i ogółem panująca tu niemiła atmosfera. Taki traf, zarejestrowałem się i w ciągu pierwszych dni już musiałem budować ściany tekstu by się bronić, gdyż potraktowano mnie z wideł i pochodni. Nie przejmuję się tym, ale też po co mi to? Silnik mi nic nie zrobił, więc wynik ankiety nie robi dla mnie żadnej różnicy. I tak sobie będę przychodził od czasu do czasu.
 5. Bardzo lubię filmy Equestria Girls, gdyż od tego właśnie zacząłem swoją kucykową podróż. Mile wspominam dwa pierwsze filmy, z naciskiem na ten pierwszy. Jednakże to już trochę nie to samo... W tym shorcie - a właściwie to już odcinku, była taka... pustka.. i też widać, że czas ich gonił, gdyż wszystko szybko odegrali i raz dwa pozamiatali. Fabuła owszem, cliche, ale nie mam żadnych zastrzeżeń. Typowy kucykowy happy end, nie ma co narzekać, z wyjątkiem właśnie tej szybkości. To aż widać, że zdarzenia były wepchnięte na siłę, by móc przejść do kolejnego punktu. Dlatego też, było po prostu chaotycznie. Końcówka przyznam, że mnie trochę zaskoczyła. Fakt, jest bardzo oczywista, ale nie spodziewałem się, że to będzie tak szybko. Oh, wracając do tej pustki - to też ma związek z brakiem Twilight. Sci-Twi to w ogóle inna postać i ciężko jest się przyzwyczaić. W ogóle jest trochę dziwnie z tymi nowymi postaciami na pierwszym planie. Za wiele też się nie działo. ...Teraz wiem, co inni mieli na myśli mówiąc, że po prostu brakuje kucyków w tych filmach EQG. Dubbing bez zastrzeżeń. Szczerze, to nie do końca ten odcinek spełnił moje oczekiwania, niemniej jednak nie narzekam. Jestem ciekaw, co dalej wymyślą. Tutaj dałem 8/10.
 6. Okie dokie! There's not much difference for me, so it's a matter of what you prefer. Though I believe we should be talking in Polish considering, that it's a Polish community, even though rules seem to not have anything against writing in different languages. Co oni zrobili z Rarity! Nieźle!
 7. Ciekawa sprawa, chętnie bym wpadł, ale niestety użyję kiepskiej wymówki, jaką jest potrzeba przejechania 1/4 szerokości Polski. Niby nie tak źle, ale cóż. ...Noooo i z rozsądnego punktu widzenia, koszt dojazdu pewnie większy niż kino i after (z możliwymi dodatkami) razem wzięte. Tak jak wspomniano wcześniej, większość na pewno pracuje, lub chodzi do szkoły. Weekend jest idealny na tego typu meety. Już prędzej każdy weźmie te 5 zł więcej, niż ucieknie ze szkoły. Prawdą jest, że osoby pracujące jeszcze jakoś mogą sobie to zaplanować urlopem, ale wybierać wolny dzień by zaoszczędzić 5 zł to trochę śmieszne z uwagi na to, że dla tych osób to jest tak na prawdę niewiele. To tyle co wygrać popcorn. Zresztą, 30 zł a 35 zł to i tak niewielka różnica. Już gorszy będzie transport w większości przypadków. Wychodzi na to, że cennik biletów (na weekend) w tym kinie przewiduje koszt w granicach ~35 zł za normalny; ~27 zł za uczniowski/studencki z legitymacją szkolną. Dokładna cena tego seansu jeszcze nieznana, ale mogą one skoczyć o te 5 zł w górę lub w dół. Nie orientuję się jak bardzo ceny ulegają zmianie między seansami, sezonami itp.. Ciekawostką jest, że w weekendy jest drożej o ~5 zł. To zależy jak na to patrzeć. Jeśli chodzi o kino, to nawet powinno się dzieci zabierać, co byłoby bardziej 'normalne', niż armia dorosłych oglądających film animowany kierowany ku dzieciom. Z tego względu masz otwartą drogę. Co do interakcji z fandomem ~ tu już to trochę inaczej wygląda. Z tego co widzę, nie określono żadnej grupy wiekowej, więc łączcie się w siłę, niezależnie od wieku. Należy jednak tylko zwrócić uwagę, że dorośli po filmie pewnie pójdą po dawkę equestriańskiej magii, więc tutaj drogi mogą się rozejść, z uwagi na to, że nikt nie bierze odpowiedzialności za opiekę nad nieletnimi. Aczkolwiek jeśli będzie dość dużo młodszych osób, to pewnie i dla tej grupy wiekowej ktoś coś może 'w locie' zorganizuje, na przykład wypad do Mc'Donalds czy coś. Myślę, że w tym temacie moglibyście sobie coś zaplanować, jeśli byłoby więcej młodszych osób. Wszystko na własną rękę, tu nie ma opiekunów/nauczycieli itp.. W każdym razie będziesz z przyjaciółką, więc na pewno dobrze się będziecie bawić. Sumując, wszystko na własną rękę w granicach rozsądku i za zgodą dorosłych* * - dotyczy niepełnoletnich Coś czuję, że przewidziane są potiony. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Heh, no wpadłoby się. Może uda mi się coś wyczaić w moim województwie. A jak nie, to seansik z rodziną też dobra opcja. No i znowu ściana tekstu, wybaczcie.
 8. Umm... no dobra, często mi się zdarza nie spać przez te 40+ godziny, ale jak bym się położył, to bym zasnął. Jeżeli nie śpię, to zazwyczaj jestem czymś zajęty i powiedzmy, że nie chcę mi się robić pauzy. Najlepiej mi się pracuje jednym ciągiem, z uwagi na to, że potem tym schodkiem jest się z powrotem zmotywować, by odpalić te wszystkie programy itd.. A tak to ogółem nie skarżę się na problemy z zasypianiem. Jeżeli nie śpię, to: - najczęściej (i w momencie pisania tego posta): piszę/czytam posty, odpowiadam na prywatne wiadomości, których nie jest mało, bądź rozmawiam na chat'ach, gdzie też spamią. - pracuję.. w sensie w pracy - nocne zmiany, duh! - bawię się pixel artem (najczęściej kontent do gier, nad którymi pracuję lub czasem po prostu jakieś losowe prace, tudzież zlecenia) - gram z bratem w gry przez sieć lokalną lub na 'jednym ekranie' (tylko w weekendy / dni wolne - powód: praca, a on szkoła) - piszę gry (tj. skrypty) - komponuję 8-bitowe utwory, bądź coveruję piosenki z MLP na 8-bit. - używam kolorów, co jest zgodne z regulaminem, by rozwścieczać mody, prowadząc ich do niestosowania się do zasad netykiety, tym samym łamania regulaminu Ups, ja tylko.. um.. żartowałem. Nic nie widzieliście. U mnie to jest tak, że jak się rozpędzę, to przesiedzę całą noc.. a czasem nawet i kolejny dzień...
 9. To tak jak ja dziś nie pamiętam co się stało z moim ATARI. Hah, the gry to dopiero potrafiły rozbawiać, bo były tak proste, że aż śmieszne, w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Rozważałem ponowne kupno Amigi, ale hmm.. Myślę, że emulator wystarcza. Wiem, że to nie to samo, aczkolwiek i tak byłoby inaczej nie na starych telewizorach. Ooo tak - niepowtarzalne. Każda gra była inna. W dzisiejszych czasach większość gier wygląda prawie tak samo, w szczególności gry AAA. Teraz to już nadzieja tylko w indie developerach. O automatach niewiele mogę powiedzieć. W moich rejonach ciężko było je znaleźć. Poza tym, preferowałem grać w domowym zaciszu. ^^
 10. Wiem o czym mówisz. Pegasus to jedna z najlepszych konsol moim zdaniem. Te gry nigdy nie wyginą. :3 Osobiście otaczam siebie 8-bitowymi dźwiękami dość często, a to właśnie melodyjki, a to jakieś gierki ~ do tego bardzo chętnie się wraca. Powiedzmy, że jestem fanem 8-bitów, stąd 8-bitowe covery i gry, które robię lub robiłem. Nostalgia... Jak mi brakuje tych czasów... :3 Z reguły to ja staram się dbać o wszystkie rzeczy ~ mnie to nawet zaboli jak się tylko jakaś tam rysa gdzieś przewinie. Nawet mój stary czteroletni smartphone wyglądał jakby miał parę miesięcy, to już hardware i system szybciej wymiękły. U mnie też pegasus gdzieś tam sobie leży razem z pudełkiem kasetek (lub kartridżów jak kto woli). ^^ ... Niestety Amiga nie wytrzymała. Była w dobrym stanie, lecz z jakiegoś powodu zawirusowała się (?), sam nie wiem. Po prostu często wywalało błędy, gdy chciało się załadować dyskietkę. Czasem trzeba było wielu prób, by złapała rozruch i to dosłownie - jak udało się jej zacząć wczytywać, to już do końca idealnie czytała gry, to jest, do resetu. Ah, to też były gierki... Ale plany przednie, pochwalam to! Ja niestety mam nocne zmiany, więc robota dopiero przede mną.
 11. UWAGA Ten wątek zawiera spoilery z sezonu piątego. Witam wszystkich! :) Od długiego czasu planowałem zrobić 8-bitowy cover piosenki "The Magic Inside" z odcinka S05E24: "Główna atrakcja" i w końcu udało mi się za to wziąć. Na początku myślałem, że to będzie totalna katastrofa z uwagi na to, że jestem w miarę początkującym, ale na szczęście nie wyszło aż tak źle. ...Ta, ja bardzo w siebie wierzę. Krytyka nie jest wymagana, ale śmiało możesz wytykać błędy i dać parę wskazówek, jeśli tylko chcesz. W każdym razie, mam nadzieję, że da się to lubić! Miłego słuchania!
 12. Spotkanie z przyjaciółmi. Mam wymyślić genialną zabawę. Zastanawiam się i ... wykrzykuję "Już wiem! Zagrajmy w przypnij kucykowi ogon!" w tym samym czasie niekwestionowanie wyciągając niezbędne do tej gry elementy zza pleców i wymachując nimi w górze. kek
 13. Niedługo tydzień urlopu, wkońcu się odpocznie... To jest, jak zatwierdzą wniosek. kek

  1. 1stChoice

   1stChoice

   A mogą nie zatwierdzić? :D U mnie w pracy majster daje bezproblemowo...

    

   Niestety, wykorzystam swój dopiero w ok. czerwca-lipca, ponieważ aktualnie nie potrzebuje.

  2. Rikifive

   Rikifive

   Mogą, mogą. Jak będzie dużo pracy a mało ludziów, to może być problem. :P

   Na portalu widzę, że jeszcze nie zatwierdzili... Welp, i tak nie przyjdę w te dni, to wtedy będą musieli zweryfikować. >:3

    

   Ja te ostatnie 5 dni wydałem na ten okres świąteczny~ też nie potrzebuję, ale czemu nie skorzystać. Później sobie poczekam do wakacji. ^^

 14. *eep* Takiego wilczka chętnie bym adoptował, nawet i do domciu! (Może by mnie nie pogryzł.) x3 To bardzo pozytywny temacik Uszatka, godny charakteru Fluttershy. :3 Ciekawa sprawa z tą 'wirtualną' adopcją. Jak wpłacisz im 50zł, to zyskasz 100zł ... albo nie.. 400 expa ... nah, to też nie... 7 punktów dobrej karmy. To jest akcja charytatywna... Pomyśl co Flutteshy ma w zamian za opiekę nad zwierzętami. Nie dostaje nic w zamian, robi to z własnego dobra i zainteresowań. I tak masz tutaj kwitek i zdjęcia, więc i tak zyskujesz coś, jakby nie patrzeć.
 15. Pewnie to już było udostępniane kilkakrotnie, ale i tak wrzucę to tu dżast in kejs. Equestria Grils: Legenda Everfree - Dubbing PL | Cały film w jednej części https://drive.google.com/file/d/0BwcVo1sWjOyJTVlUcVNVdUhrU3M/view Miałem wielkie obawy (dzięki trzeciemu filmowi EG), ale na szczęście nie było wcale tak źle. Raczej nie ma sensu wytwarzać ściany tekstu, więc szybko podsumuję ważniejsze rzeczy. + Spodobały mi się ich nowe przygody, ciekawe otoczenie itd.. Było o wiele ciekawiej niż w poprzednim (3.) filmie. Piosenki były całkiem przyzwoite. poznawanie nowego terenu oraz nowej sytuacji wynikłej z poprzedniej części, było dość ciekawym wątkiem samym w sobie. Brak lektora (gadanego "W wersji polskiej udział wzięli") na napisach końcowych. Tak, to dla mnie jest plus, bo głupotą było dubbingować piosenkę a potem ją zagłuszyć w połowie. Nawet dzieci potrafiłyby edytować video i dodać jakąś planszę z napisami na końcu, a przy trochę sprawnej obróbce, nawet wbić to całkiem przyzwoicie. +/- Trochę mi szkoda Flasha - ten nowy związek jest co najmniej dziwny. Trooooooooszeczkę do siebie pasują i w ogóle. To wszystko staje się nieco skomplikowane. Ale z drugiej strony, Flash wrócił do Sunset, więc... Zobaczymy co się dalej stanie, ale wolałem gdy jednak Twilight się kręciła wokół niego... albo raczej on wokół niej kek. Tak w ogóle, to mnie się nie podoba Sci-Twi. Ja wiem że ona jest jajogłowa itd. no ale bez przesady. x3 - Nowy głos Sunset Shimmer brzmi dość amatorsko(?). Cały czas mówi tak jakby szeptem, nienaturalnie, odbiega od oryginału itd.. Już przy jej pierwszej kwestii zawitało rozczarowanie. Nie jest tak źle, nie zrozumcie mnie źle, ja po prostu myślę, że p. Paulina Raczyło radziła sobie lepiej, nawet jeśli śpiew nie był jej mocną stroną. Supermoce dziewczyn. Trochę Equestriańskiej magii w 1. i 2. części nie zawadzało - wszystko jeszcze trzymało się kupy ~ troszeczkę kucykowania, zdziwieni uczniowie itd.. Ale w trzeciej części zaczęli przeginać, a tutaj w czwartej, to już dowalili do pieca. To wszystko było absurdalne, a w szczególności śmiesznawe zdolności Rarity. Na końcu to już podjeżdżało 'Power Rangers' i tylko czekałem, aż złożą megazorda by skopcić 'wroga'. W kolejnej części to już pewnie będą latać po całym mieście i jeszcze dalej. Absolutely normal. Końcówka, którą można by otagować jako cliche (z poprzednich części), ale co tam, nie jestem taki wybredny i nie było wcale tak źle. Już bardziej mnie gryzły te Pałer Rendżerki. I tak pierwsza część najlepsza. :3 Potem druga, czwarta i na końcu trzecia.
×
×
 • Create New...