Skocz do zawartości

Kogo wybralibyście na gospodarza Igrzysk w Equestrii i dlaczego? [ANKIETA+DYSKUSJA]


Gość Ziemowit

Igrzyska w Equestrii   

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdzie zorganizowałbyś Igrzyska w Equestrii? Uzasadnij wybór w odpowiedzi!

    • Ponyville
      0
    • Canterlot
    • Cloudsale
    • Manehattan
      0
    • Appeloosa
      0
    • Las Pegasus
      0
    • Grffistone
      0
    • Canterlot
    • Baltimare
      0
    • VanHoover
      0


Recommended Posts

Gość Ziemowit

Może nagłówek jest trochę mylący, bo zaraz wszystko dokładnie wyjaśnię. Igrzyska w Equestrii - to był sezon bodajże czwarty. Rainbow Dash jedzie wraz z ekipą z Ponyville na Igrzyska w Kryształowym Imperium. Jakimi informacjami o nich dysponujemy? 

 

- Na Igrzyskach w Equestrii jako pierwszy znicz zapalał smok, wcześniej zapewne robił to kucyk. 

- Jeszcze nigdy nie odbyły się igrzyska w Cloudsale! 

- To była historyczna olimpiada dla Ponyville, wygrali klasyfikacje medalową 

I to są jedyne trzy informacje o Igrzyskach wcześniejszych. A i chyba raz odbyły się w Fillydelphii. To stosunkowo nie wiele informacji, ale myślę, że twórcy poruszą jeszcze temat Igrzysk. I tutaj mam do was pytanie. Co sądzicie o Igrzyskach w Kryształowym Imperium i ile różni się od igrzysk w realnym świecie? Wiemy o istnieniu dwóch dyscyplin jakim jest lodowe łucznictwo, które jak sama nazwa wskazuje można porównać do naszego łucznictwa. Również mamy podniebną sztafetę w której udział bierze drużyna Ponyville, którą możemy upodobnić do tradycyjnych sztafet, na bieżni. Wiemy tylko o tych dwóch dyscyplinach. I tutaj rodzi się pytanie: Jakie mogą być jeszcze dyscypliny? No i trzecia sprawa, czyli miejsce. Igrzyska, które zostały w całości przedstawione odbywały się w Kryształowym Imperium. Kto by mógł jeszcze zorganizować taką Olimpiadę? Może Ponyville, ale czy to nie jest za małe miasteczko? I czy Kryształowe Imperium zasłużyło na organizacje? 

 

I kwestia numer dwa, czyli sport w Equestrii. Jak może być popularny? Jak dla mnie jest dość sporą rozrywką, bowiem widzieliśmy pełen stadion w odcinku "Igrzyska w Equestrii", a Kryształowe Imperium jest przecież na drugim końcu Equestrii. I druga kwestia: Czy istnieją sporty zimowe? Jak na razie o tym nam nic nie wiadomo. Wiemy, zaś o jeździe na łyżwach (Odc. Pożegnanie Zimy), czyli istnieje Łyżwiarstwo Figurowe, ale w świecie kucyków zostało wykorzystane do roztopienia tafli lodu na jeziorze. To jest jedyny akcent jeśli chodzi o sporty zimowe, tak to nic nam nie wiadomo. Czy autorzy poruszą tego wątek?

 

Jak dla mnie autorzy skupią się jedynie na sportach letnich, bo nie ma odpowiedniego kucyka z głównych bohaterów, który mógłby takim sportem zimowym się zajmować. Mamy jedną Rainbow Dash, która przecież zajmuje się sportem letnim. Poza tym serial nie jest zbyt poświęcony sportu niestety, bo to raczej do kucyków nie pasuje, ale wątku z jakimiś letnimi igrzyskami się spodziewam.

 

Liczę na wasze zdanie i, że odpowiecie na wszystkie moje pytania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że twórcy jeszcze poruszą temat igrzysk. Co do miejsca to na razie można tylko się domyślać. Igrzyska raczej będą nie będą odbywać się w tych samych miejscach co ostatnio, chyba najbardziej prawdopodobne jest claudsdale, canterlot ewentualnie ponyville.

Co do sprtów zimowych to o ile pamiętam Double Diamond w odcinku Znaczkowa mapa cz. 2 w pewnej scenie zjeżdżał właśnie na nartach. Sporty zimowe pewnie w equestrii istnieją ale nie cieszą się takim powodzeniem jak sporty letnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cloudsdale -  bo kiedyś musi być ten pierwszy raz :laugh:. Jestem ciekaw tylko jak Cloudsdale poradziło by sobie z transportem wszystkich kucyków do miasta i zaczarowaniu ich aby mogły chodzić po chmurach. Sądząc jednak, że kiedyś kandydowało do roli organizatora igrzysk to mają na to pomysł i dali by sobie rade.

A jeśli chodzi o sporty zimowe to jeszcze Rainbow Dash  w odc "Tank chce spać" chciała grać w swoim pupilem w hokeja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...