Skocz do zawartości

Pomoc w gimpie [nie do końca o kucach]


Cipher 618

Recommended Posts

Witam. Sorki, że nie kucykowy temat, ale poszukuję pomocy. Chcę zrobić sobie kilka skórek do Trackmanii 2 np. z kucami. Problem - absolutnie wszystkie poradniki dotyczą photoshopa :burned: Mógłby ktoś wskazać odpowiedniki funkcji? Chodzi mi o np. ten poradnik 

Czy też ten

 

Próbowałem sam, ale nic z tego :/ Każda, najmniejsza pomoc mile widziana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić kolejno:

1. Zmienić rozmiar png tak, żeby mieścił się w kwadracie 512x512. 

2. Dodać jakąś warstwę "alpha":rarity5:

3. Zapisać jako "sticker.tga"

4. Zrobić ikonkę o wymiarach 64x64 (ten sam art)

5. Zapisać ikonkę jako "icon.dds"

 

Gubię się przy tych warstwach :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie korzystam z programu DXTBmp, ale jest z nim ten problem, że wykorzystuję go przede wszystkim do edycji istniejących tekstur... plus korzystanie z niego jest troszkę pokrętne. DXTBmp otwiera plik DDS, rozdziela (tj. zapisuje w osobnym folderze dwa robocze pliki *.bmp, które potem zostają skasowane) go na dwie osobne bitmapy - jedną "zwykłą" i jedną służącą jako "alfa" (przezroczystość obrazka) - po czym pozwala otworzyć jedną z bitmap w wybranym edytorze (np. GIMPie), a po edycji zaimportować ją z powrotem do programu i zapisać całość jako nowy plik lub nadpisać istniejący.

Podejrzewam, że można by odwinąć podobny trik, tworząc pusty plik DDS (np. GIMPem ze stosowną wtyczką), a potem otwierając go w DXTBmp etc., ale to ciut dużo pracy i kombinowania pod górkę.

 

Plik DDS odpalony w DXTBmp

Folder z roboczymi bitmapami

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...