Skocz do zawartości

historia , charakter mojej OC


Recommended Posts

Historia mojej OC.Przed Christin, (czytaj ; Kristin ) urodziła się jej siostra Czerdz. Ich rodzice pochodzą od dwóch innych ras . Tata jest podmięcem , a mama pegazem . Christin urodziła się w Kryształowym królestwie . Była niechcianym  dzieckiem , jej mama bardzo jej nie chciała .  Chciała ją porzucić, ale ojciec na to nie pozwolił . kiedy była wojna jej tata umarł , dał jej naszyjnik z niebieskim płomyczkiem . Miała w tedy 15 lat , i bardzo to przeżywała . Po tym wydarzeniu jej zmarła  siostra , postanowiła jej pomóc .

 

Charakter Christin : miła , wrażliwa , ciekawska , niecierpliwa , ciekawska , introwertyk , łatwo wierna , panikara , zazdrosna

Charakter Czerdz : waleczna , silna , uparta , wredna  

mlp oc opis a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy jest postęp, ale staraj się dbać o ortografię. Interpunkcja w tym wieku nie jest powiedzmy wymagana, ale jak pisząc masz podkreślone słowa, klikaj na to prawym przyciskiem myszy i wybierasz słowo z poprawną pisownią. Po drugie: Rób OC jak masz czas. Nie ma sensu robić czegoś na szybko, warto to dłużej przemyśleć i zrobić starannie. Są ludzie, którzy poświęcają kilka-kilkanaście miesięcy na robienie swoich OC. 

 

Z konkretów: Postaraj się o historię. Widzę więcej historii jej rodziny, niż samej bohaterki. Możesz wplątać jakieś inne wydarzenia z jej życia, lub po prostu przedłużyć historię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem... i z jakiegoś powodu postać nawet przypadła mi do gustu, ale jako pomysł, nie zaś wykonanie, które wymaga jeszcze sporo pracy.

Co do pomysłu na postać, to przywodzi mi na myśl; zapewne błędnie; Kindred. Jakieś takie luźne skojarzenie.

Jeśli zaś chodzi o wykonanie, to nie śpiesz się. Zastanów się, przemyśl wszystko. Napisz coś, potem odłóż, by po jakimś czasie raz jeszcze to przejrzeć, poprawić, znowu odłożyć i w ten sposób rozbudowywać historię postaci. Poza samym "suchym" życiorysem, dorzuć jakieś ciekawostki o postaci, może miejsca, które są dla niej ważne, gdzie mieszka, znajomych, czym się zajmuje. Jakieś wydarzenia, w jakich brała udział, co ją spotkało dobrego i złego czy inne tego typu.

Notuj sobie luźne pomysły. Nawet jeśli wydają się dziwne, nieciekawe, czy głupie, może z czasem coś z nich wyjdzie. Nigdy nie wiadomo.

Pamiętam, że swoje pierwsze postacie (na potrzeby RPG) tworzyłem za pomocą zestawu pytań, jakie były w podręcznikach, mających pomóc napisać historię bohatera. Nie chodzi mi o to, żebyś szukała takich pytań, ale sama sobie zadaj pytanie dotyczące czegoś o Twojej postaci, np.: "Co lubiła robić w dzieciństwie?" i odpowiedz sobie na to, zanotuj, a potem pomyśl, jak to fajnie napisać (i czy w ogóle jest to na tyle ciekawe, żeby zawracać sobie tym głowę, a nie lepiej od razu zadać kolejne pytanie), aby wstawić do historii postaci.

I nie ma co się oszukiwać. Nie zrobisz tego w jeden dzień, a przynajmniej nie tak, żeby wyszło naprawdę ciekawie (chociaż pewnie są i tacy). Zajmie Ci to zdecydowanie więcej czasu; mi przykładowo zeszło przynajmniej ponad miesiąc, nie licząc okresu przemyśleń, bez jakiegokolwiek tworzenia "fizycznego".

Jedna jeszcze rada. Przejrzyj postacie innych użytkowników. To nic złego wzorować się na kimś bardziej doświadczonym (jest to podstawa procesu uczenia się w końcu). Zobacz, jak to wygląda u innych. Poczytaj sobie trochę opisów innych postaci, może wpadniesz na jakiś ciekawy pomysł.

 

Przyznaję, że pomysł ma potencjał (choć jednocześnie grozi "typowością"), więc jakbyś chciała pomocy przy ładnym opisaniu historii, to możesz dać mi znać. Jak będę miał czas, to chętnie pomogę, ale tylko ogarnąć tekst. Reszta w Twoich rękach.

Pozdrawiam :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...