Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Kha Trick Pony

Wspólny serwer

Recommended Posts

Witam wszystkich fanów kucyków :D

Do rzeczy, chciałbym zrobić dość porządny serwer o tematyce MLP. Z góry chciałbym zaznaczyć że potrafię zrobić wiele rzeczy jeśli chodzi o temat serwerów MC lecz muszę wiedzieć czy bylibyście czymś takim zainteresowani. Mam póki co dwie propozycje:

-Survival/FreeBuild

-SurvivalGames

Co do tego drugiego, mapki stworzone zostaną przeze mnie (co trochę czasu będzie wymagać). Bedą one oczywiście jak już mówiłem o tematyce MLP lecz jeśli wybierzecie pierwszą opcję to również stworzę coś pomysłowego. Czas i pieniądze mam na projekt lecz potrzebuję waszego zdania by się za to nie brać pochopnie.

Jeśli propozycja się przyjmie to poinformuję was w tym poście że prace ruszyły i natychmiast zaczne tworzyć serwer :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem.

Trochę tych serwerów było.

Ludzie pograli, pograli. A potem serwer siedzi pusty.

Nawet serwer Hectora który był ciekawy po jakimś czasie upadł.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o mniejsze serwery to raczej wszystkie mają swoje 5 minut a potem upadają. Co innego wielkie giganty, które mają duży sponsoring i cały czas są reklamowane. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I co sprawia że myślisz że twój serwer będzie żył dłużej niż pozostałe?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdzie nie powiedziałem że będzie żyć dłużej a wręcz podkreslilem że niemalże na pewno upadnie jak pozostałe. Traktuje to jako czasowa atrakcja dla graczy a czas istnienia będzie zależał od nich. Moim obowiązkiem jest jedynie zapewnienie im zabawy. 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serwer jest w trakcie tworzenia. Ogólnie był problem z permisjami bo plugin za to odpowiedzialny strasznie się bugował. Serwer miał być na 1.7 ale z powodu problemów robię go na 1.12.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż. Aby serwer nie upadł musi mieć dobrą reklamę. Ja będąc moderatorem na 1000-slotowym serwerze, który to w godzinach szczytu wypełniony jest grubo ponad połowę mogę powiedzieć, że nie jest to proste zadanie. Trzeba mieć gadane i budzić zaufanie, a też wiadomo, że nie każdy potencjalny YTber od reklamy się zgodzi. Niektórzy mają własne serwery, znacznie lepiej funkcjonujące, więc grzecznie odmówią. Inni nawet nie odpiszą. To było po pierwsze, teraz po drugie. Serwer mc o tematyce kucowej długo nie postoi, bo będą na nim grać tylko broniacze i żadne "dziecki" nie zasilą konta jego właściciela pinionszkami za vipy, które wyżuliły od rodziców. Fajnie by było aby serwer z czasem zarabiał sam na siebie a tutaj nie ma praktycznie takiej możliwości, bo mało broniaków w tym momencie jeszcze odpala klocki, a jeszcze mniej pewnie chciałoby z dobrego serduszka zasilić twoje konto. Nie oczekuj super wielkiego odzewu, bo takowego nie będzie. Były już takie serwery i mimo, że niektóre zdecydowanie zasługują na wspomnienie tutaj jako wzór (taki serwer Hectora przykładowo) to upadły stosunkowo szybko, odnosząc porażkę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ukrywam, że sama chętnie pograłabym w minecrafta, jednak tak jak zauważyło wiele osób powyżej, mała szansa, ze długo postoi. Najpierw może i zbierze się kilka osób, które z sentymentu, czy też ciekawości pograją chwilkę, ale potem może być ciężko. Powodem tego jest zawężona grupa odbiorców. No bo nie oszukujmy się, serwer taki trafia głownie do Broonies. Być może jakąś alternatywą na przedłużenie żywotności serwera byłoby połączenie kucykowej krainy z klasycznymi trybami, tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, nawet nie będąc kucykowym fanem. I tutaj kolejnym krokiem a zarazem problemem byłaby dobra reklama. Do grupy Broonies można trafić dość łatwo na forach, ale co z pozostałymi potencjalnymi graczami? Potrzeba tutaj dobrej reklamy, o dość dużych zasięgach, a niestety nie jest o nią łatwo.

 

Podsumowując pomysł jest ciekawy, ale należałoby pomyśleć nad kilkoma dodatkami, które przyciągną większą ilość graczy na dłużej, dzięki czemu serwer troszkę by potrwał, nie potrzebując przy tym dużych kosztów

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serwer jest już prawie ukończony. Co prawda jest tylko jedna mapa ale za jakieś 2 tygodnie powstanie druga. Niedługo otwarcie bo myślę że ilość graczy nie będzie na tyle duża by w trybie ekspresowym wymagała dwóch map. 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napewno zagram. Mogę nawet pomóc przy tworzeniu. Co do możliwości upadku serwera jest to niestety możliwe ale nie wykluczone, że serwer troche pożyje (oby). Ja jestem do tego pozytywnie nastawiony i czekam z niecierpliwością na start :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...