Skocz do zawartości

Sztuka Spadania [Z[[Adventure][RNGD: The Stories]


Recommended Posts

Postanowiłem na spontanicznie wrzucić tu moje ostatnie bazgroły, nie mam co prawda nadziei na pozytywne opinie czy feedback, ale co mi tam...

 

Tytuł: Sztuka Spadania

Autor: Altius Volantis

Konsultacje: Wiltonwild

 

Jest to w sumie krótka historia zapoznania się dwóch z moich OC w okolicznościach, które Equestria widuje dosyć rzadko... W jakich? Przekonajcie się sami. Wstęp do trochę większej serii, ale jak to z tym wyjdzie to zobaczę.

 

Sztuka Spadania

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Zacząłem czytać ten tekst bez żadnych oczekiwań, zakończyłem z uśmiechem. Pozytywnym uśmiechem. Trochę nie czytałem tak pozytywnej opowieści.

 

Tekst opowiada o jednorożce Ghost Warrior, która służy w służbach specjalnych, jednak ma problem ze zdaniem egzaminu skoku ze spadochronem ze względu na lęk wysokości. Cała akcja fanfika osadzona jest wokół tego strachu, egzaminu i prób uczynienia tego zdawalnym. Logiczne większość spina się w całość. Chyba jedyne poważne zastrzeżenie jakie mam, to to, jakim cudem udała się próba lotu, skoro instruktorka jak zaczęła ledwo oderwała się od ziemi razem z nią.

 

Główna bohaterka zbudowana jest dobrze, jest to w miarę wiarygodna postać. Nasza bohaterka oczywiście nie jest sama w swych staraniach. Pomaga jej Cyan Chaser, pegazica specjalnie po to wysłana, z bardzo pozytywnym podejściem do życia. Ciężko tych postaci nie lubić. A ich kształtujące się relacje wykraczają poza przyjaźń, chociaż brakuje im do romansu.

 

Opisy dają radę, tak samo dialogi. Gorzej jest pod względem technicznym, tu przydałby się poprawki.

 

Akcja jest raczej stonowana mimo okoliczności, co osobiście jednak zaliczam na plus.

 

Jest coś pociesznego i serialowego w tym fanfiku. No i jest trochę jerzy kontentu lub, jak kto woli, lesbomancji (chociaż jak mówiłem trochę tej relacji do romansu brakuje). Mi to nie przeszkadza, ale jestem w stanie zrozumieć, jeśli dla kogoś ten fik będzie za słodki i kolorowy. Kwestia może być też taka, że po tych wszystkich umiarkowanie ciężkich fikach potrzebowałem czegoś lżejszego. Osobiście polecam, jest to przyjemna SoLowa historia do przeczytania na jeden raz.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...