Ziemniakford

Brony
 • Content Count

  145
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

64 Bardzo dobra

5 Followers

About Ziemniakford

 • Rank
  Zaginiony w historii
 • Birthday 07/18/2001

Kontakt

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Gmina Rozogi
 • Zainteresowania
  Informatyka, grafika, pisanie, czytanie, rysowanie, gry komputerowe, muzyka, granie na gitarze, no i oczywiście MLP.
 • Ulubiona postać
  Twilight Sparkle

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ziemniakford

  Trochę nie dawałem nowego rozdziału. Głównie dlatego, że na razie nie mam już niczego napisanego na zapas. To jest ostatni dotychczas napisany rozdział, w trakcie pisania jest rok piąty. Nie mam pojęcia kiedy zostanie napisany xd. W każdym razie, miłego czytania. Rok IV Pozdrawiam.
 2. Ziemniakford

  O takiej godzinie mam dla was opowiadanie poboczne. Czas akcji to rok pierwszy. Na granicy Miłego czytania.
 3. Ziemniakford

  Na dziś Rok III. Miłego czytania.
 4. Ziemniakford

  979 pomylił ostry sos z ostrym nożem.
 5. Przeczytane. Czytało się przyjemnie, naprawdę przyjemnie. Muszę się podpisać pod przedmówcami — też nie znam uniwersum xd (kto da więcej?). Ocenę dam po zakończeniu. Powodzenia w pisaniu, czekam na więcej, Ziemniak.
 6. Dziełko krótkie, ale przyjemne. Ciężko mi o nim powiedzieć coś bez spojlerów, zważając na krótkość, ale spróbuje. Fik czyta się płynnie, nie było błędów logicznych, które bym zauważył. Coś mnie tylko zdziwiło; Sam ff jest też po prostu krótki, nie jest to w tym przypadku wada — nawet w pewnych kwestiach zaleta, bo nie ma przedłużania na siłę. Opisy dobre, nie mistrzowskie, ale naprawdę dobrze odgrywają swą rolę. Akcja nie za szybka. Dialogi — nie mogę nic powiedzieć. Spełniają dobrze role, nie wybitnie, ale jest dobrze. Całość oceniam pozytywnie, 5+/7. Polecam, pozdrawiam, ku chwale — czy coś...
 7. Ziemniakford

  973 wszedł przez przypadek na pole minowe.
 8. Dobra, przybyłem, co było — zobaczyłem. Cóż, chyba tyle. Wybacz za te uwagi i nie bierz ich do siebie, po prostu pisze, co zauważyłem. Ogólnie jest naprawdę dobrze, idzie się wciągnąć w czytanie. Poczekam, aż zakończysz i wtedy wystawie finalną ocenę, na razie jest pozytywnie.
 9. Ziemniakford

  Dziś wrzucam opowiadanie poboczne, Canterlotu przedpola (Rok 1) [Violence][Sad][Dark] czyli poniekąd o bitwie na przedpolach Canterlotu... Okładeczka:
 10. Cóż, widać poprawę w stosunku do pierwszych rozdziałów. Jest coraz lepiej, akcja nie gna już, jakby goniło ją tysiąc talibów, opisy są trochę dokładniejsze, choć nadal jest dużo do poprawy. Za mało wyraźni są bohaterowie, ogólnie na razie większość poza Happy wydaje mi się "karabinami do dialogów". Jednak nie zrażaj się, jest lepiej i mam nadzieje, że będzie lepiej. Na razie to tyle. Powodzenia.
 11. Ziemniakford

  I proszę bardzo, pierwszy podrozdział do wprowadzenia. Rok I Miłego czytania.
 12. Ziemniakford

  Witam serdecznie na forum, miło poznać. Cóż, zaiste interesująca historia. Życzę większej ilości czasu w życiu. Co jeszcze... miłego pobytu! Pozdrawiam.
 13. Ziemniakford

  Cóż, z tymi rymami wyszło dość przypadkowo. Na początku nie miałem tego w planie xd. Ale jak napisałem pierwsze zdanie to przez przypadek wyszedł mi rym (tego zdania w finalnej wersji nie ma) i postanowiłem napisać całość w rymach. Pociesze cię tym, że rymować będę tylko w wprowadzeniu i podrozdziałach, bo o ile rymy piszę mi się przyjemnie, to nie mam pojęcia ile rymów bym musiał wymyślić na to, co planuje. No i co jeszcze... A tak, nie będę też wymuszał rymów w wypowiedziach postaci (jest już jedna w pierwszym podrozdziale), bo to serio będzie brzmiało sztucznie. W sumie tyle, pozdrawiam i mam nadzieję, że następne rozdziały bardziej Ci się spodobają.
 14. Iiiiiiiiiiiiiii dzień wieczór państwu! Jak ja nie lubię pisać nowych tematów, zawsze mi się wydaje, że przez przypadek nacisnę za wcześnie „Napisz temat", albo zżera mnie niepewność xd. Jednak mniejsza z moimi odczuciami, nie po to pisze to, by się wam wyżalać, to tylko cel poboczny. Piszę to po to, by przedstawić wam nowy pisany przeze mnie fanhyc, o tytule, którego wcale nie ma w nazwie tematu i już go dawno 6 razy przeczytaliście, „Pony city". Nazwę i okładkę, i trochę pomysł — choć ten raczej czekał u mnie gdzieś w mej małej główce na aktywacje, zawdzięczamy grze „Soviet city" (pod linkiem jest jak coś trailer gry, niestety gra nie jest już wspierana. :( ) Pokombinowałem trochę z uniwersum MLP i wyszło mi coś takiego... Proszę, oto i okładka, przeróbka oryginalnej grafiki (przeróbkę robiłem ja, nie wiem, kto jest autorem oryginału). Za korektę podziękujmy @Cinram-owi, za prereading Esperantowi (nie ma konta na MLPPolska z tego, co wiem) Już bardziej o samym fanhycu... w sumie jest w trakcie pisania, niezbyt dużo mogę wam o nim opowiedzieć, bo sam jeszcze dużej ilości rzeczy nie wiem. Zamierzam zrobić trochę opowiadań pobocznych, prócz głównego wątku. Samo wprowadzenie jest dość krótkie, jednak będą do niego podrozdziały tłumaczące przebieg zdarzeń globalnych z poszczególnych lat akcji. Z pewników: Jest to pół alternatywne uniwersum, w którym na skutek ciągu mniej lub bardziej szczęśliwych zdarzeń władza Starlight nie zostaje obalona, a wręcz poszerzona i to znacznie. Sama technologia, w dużej tej klaczy zasłudze, zostaje rozwinięta wraz z gospodarką. I wojskiem... Seria główna: Wprowadzenie. [Violence][Slice of Life][Dark][Sad] • Rok I [Violence][Slice of Life][Dark][Sad] • Rok II [Violence][Slice of Life][Dark][Sad] • Rok III [Violence][Slice of Life][Dark][Sad] Opowiadania poboczne (w nawiasach zwykłych czas akcji): Canterlotu przedpola (Rok 1) [Violence][Sad][Dark] Na granicy (Rok 1) [Violence][Sad][Dark] No i nawiązując do tematyki i mając nadzieje, że wszystko dobrze napisane... Trzymajcie się towarzysze, do następnego rozdziału!
 15. Ziemniakford

  Witam serdecznie. Widzę, że istny człowiek renesansu z ciebie . Co ja ci mogę napisać... Nic najciekawszego w sumie, powodzenia i więcej szczęścia w życiu. I nie chcąc snuć teorii spiskowych albo dopisać cię do jakiejś istniejącej, mam nadzieje, że to tylko nieszczęśliwe sploty przypadków. Pozdrawiam :).