Jump to content

Pinkamena – Przed Początkiem [OneShot] [Dark] [Sci-Fic] [Mature] [Violence]


Recommended Posts

 

a8ce997ad7.jpg

 

 

Witam!

 

Postanowiłem napisać prequel do gry Pinkamena The Origins, która została opublikowana parę dni temu.

 

Historia opowiada o upadku moralnym głównej bohaterki - Pinkie Pie, ale również o katastrofie, która zawisła nad Equestrią. Nasza różowa klacz nie jest w stanie poradzić sobie z uzależnieniem od imprezowania, od alkoholu, czy narkotyków, przez co stacza się coraz niżej, nie dając sobie wytchnienia, balangując co noc w kolejnym klubie, uprawiając seks z przypadkowymi ogierami. Wszystkie swoje problemy ukrywa przed przyjaciółkami, nie chce przyznać się do swojego nowego trybu życia. Jednak, na jednej z imprez, spotyka życzliwego dla niej ogiera, który postanawia jej pomóc. Niestety Pinkie Pie nie wie, jakie są jego prawdziwe zamiary.

 

Oto link do ff:

 

Pinkamena – Przed Początkiem

 

Zapraszam do czytania! 

 

********

 

Czym jest Pinkamena The Origins?

 

Jest to gra stworzona na silniku RPG Maker VX Ace, która powstała już od dawna. Z początku nawet nie myślałem o tym, żeby ją gdziekolwiek publikować, jednak projekt się rozrósł, a wsparcie moich przyjaciół pozwoliły mi rozwinąć tę grę jeszcze bardziej. Pinkamena The Origins Prologue to trwająca od trzydziestu do czterdziestu pięciu minut strategia turowa, a jednocześnie wstęp do znaczniej bardziej rozbudowanej części Pinkamena The Origins Act I, którego gameplay liczony jest już od ponad ośmiu godzin, w zależności jak wiele zadań pobocznych gracz zdecyduje się wykonać. Gra została opublikowana na stronie Gamejolt. Jest to darmowa produkcja, dostępna dopiero od paru dni.

 

Opis gry ze strony Gamejolt:

 

Nadchodzą mroczne czasy...
Witajcie w świecie My Little Pony, którego nie znaliście.
Pinkamena The Origins opowiada o upadku moralnym głównej bohaterki - Pinkie Pie, ale również o katastrofie, która zawisła nad światem słodkich kucyków. W prologu, Star Swirl Brodaty próbuje rozwiązać zagadkę znikających kucyków. Ostatecznie trafia na ślad tajemniczego ogiera, którego zaczyna ścigać, a pościg doprowadza go do kopalni minerałów w Balmimare. Podczas przemierzenia podziemi, spotyka wiele anomalii i odkrywa wiele innych obrzydliwych wyników eksperymentów na kucykach. Czy potrafisz powstrzymać obłąkanego szaleńca od porywania niewinnych kucyków?

 

LINK DO GRY: https://gamejolt.com/games/pinkamena-the-origins-prologue/417372

 

Gra jest dostępna w języku polskim jak i angielskim.

 

Życzę miłego czytania/grania! Wszelkie sugestie pomogą w dalszym tworzeniu tego uniwersum. Pomimo tego, że mamy w tym momencie do czynienia z jednym oneshotem, w przyszłości planuję rozwinąć fanfikową stronę Pinkameny.

 

Pozdrawiam!
 

Edited by Grento YTP
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Powiem tak, bardzo lubię nieco mroczniejsze kucykowe opowiadania. Pokazują one, że nawet w takim na pozór wesołym świecie czai się zło i to nie do końca nieprawdopodobne- przecież takie rzeczy jak narkomania, alkoholizm, dewiacja towarzyszą nam od wieków. Ty pokazałeś, że nawet kucyki mogą mieć swoją ponurą rzeczywistość. Moim skromnym zdaniem, dobrze ubrałeś w słowa i opisy myśli Pinkameny [było mi jej bardzo szkoda podczas czytania, widać było, że naprawdę potrzebowała pomocy]. Prócz realizmu zaistniała także ciekawa otoczka rodem z horroru sci-fi, co u mnie na plus. Zakończenie odbiega od typowego schematu, można się go nie spodziewać, a jego otwartość daje czytelnikowi nadzieję na rozbudowanie historii, szczególnie w kwestii tego tajemniczego kucyka, jego planów i samej Plagi.

Co do formy, opowiadanie czyta się szybko, zdania są dobrze zbudowane, a akcja jest konkretna, napisana tak, by trzymała w napięciu i podsycała ciekawość. Występują literówki [chyba], ale nie są one zbyt rażące. Podsumowując, "Pinkamena-Przed Początkiem" to ciekawa, nieco mocniejsza na nużące wieczory pozycja, która domaga się swojej kontynuacji :D A co do gry, to wysoce prawdopodobne, że kiedyś ją przetestuję. :twiface:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...