Skocz do zawartości

[Dyskusja] Więcej Draconequi?


Favri

Recommended Posts

Czy Discord jest sam na padole Świata, czy posiada jakichś współtowarzyszy rasowych? I co było pierwsze: jajo czy Discord? Oczywiście fandom ma na ten temat wiele własnych odpowiedzi, i ile fanficów tyle jej wersji.

By nabrać trochę rozeznania przyrównajmy najpierw jedno stworzenie tego typu do innego, które też się tak określa - Mirage.

 

 

 

 222222222.png              VS              1111111111111.jpg

 

 

 

Podobieństwa i różnice:

 

  • Wyłamujące się ze szczęki kły
  • Kształt ciała przypominający węża
  • Ogon smoczy zakończony piuropuszem
  • Końska głowa i grzywa
  • Kozie różki vs jelenie i lodowe (?) poroże
  • Gadzie łapy vs jedna łapa lwa, druga orła
  • Nietoperze skrzydła vs jedno skrzydło pegaza drugie nietoperza
  • Brak bródki vs lozia bródka
  • Tylne kończyny końskie vs kozia i jaszczurza

 

Mimo tych różnic mają wiele podobieństw, a także wad i zalet. Jeśli chodzi o konstrukcję psychiczną obaj są przebiegli, i w ostatecznym rozrachunku okazują się całkiem czuli. Świat ich tak wykreował, swój spryt wykorzystywać w każdej sytuacji. Łączy ich także ten sam lub podobny rodzaj magii.

 

Ach, nie dałem linku do filmu z Mirage. Był też komiks, ale niestety wcięło go w otchłań internetu, może kiedyś wam znajdę:

 

Spoiler

 

 

Mira wykluła się z jajka, to pewne, natomiast Discord...

- Co ja? Aj aj, co tam robicie?

- Byłeś kiedyś w kimś zakochany?

- Bleh, to pytanie przekracza normy mojej prywatności!

- Więc może wychynąłeś z czystego Chaosu?

- Mój drogi, wygląda na to, że czegoś chciałbyś się dowiedzieć, więc wal śmiało!

- No tak... Skąd pochodzi twój gatunek? I czy jest was więcej?

- Nie jest to pewne, jako że nasza rasa nie kształci się tak szybko jak odnoga jakiejś psiej czy końskiej linii, to nie hodowla. Bardziej strzelałbym, że naszych korzeni należałoby szukać gdzieś w kontaktach z magią.

 

Dowiedzieliśmy się pewnych rzeczy, lecz wciąż dużo pozostaje ukryte. Co o tym myślicie?

Edytowano przez Favri
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...