Jump to content

Recommended Posts

Hejka, chciałabym wam przedstawić moją kolejną Oc

 

Imię: Chelicera (lub Purple Flux jako swoje alter ego)
Rasa: Podmieniec
Płeć: Samica
Wiek: 20 lat

Kolor aury: fioletowy

Zainteresowanie: długie podróże, poznawanie różnych kultur, astrologia

 

Historia:

 

Chelicera praktycznie od wylęgnięcia się prowadziła praktycznie identyczny tryb życia co reszta podmieńców. Z wielkim poczuciem obowiązku i entuzjazmem wypełniała rozkazy królowej chcąc jak najlepiej przysłużyć się gniazdu, jednak gdy tylko większość jej pobratymców udawała się na spoczynek Chelicera pod pretekstem patrolu przechadzała się po granicy terytorium obserwując migotające na odległym i bezchmurnym niebie gwiazdy, o których chciała wiedzieć jak najwięcej, lecz zdobycie upragnionej mądrości nie było jej przeznaczone - była żołnierzem, jej obowiązkiem było w pełni się poświęcić rojowi ignorując swoje egoistyczne pragnienia.

Na jej szczęście nadciągała misja, w trakcie której mogła czegoś się dowiedzieć o swoim obiekcie fascynacji i przy okazji nie zaniedbać rozkazów królowej, jednak nim cokolwiek znalazła podmieńcy zostali wydaleni z miasta.

Untitled247_20210112225721.thumb.png.7d72bd9d14fa24ab943a4677e5e886a9.png

 

Mijały miesiące, a Chelicera powoli przestawała czuć powiązanie z rojem. Choć Chrystalis dawniej w jej oczach była najwyższym autorytetem, teraz w królowej widziała tylko żądną zemsty despotkę, której nie zależy na poddanych. Pomimo jej złego zdania o władczyni nigdy nie odważyłaby się jej przeciwstawić, gdyż nie wiadomo jak byłby kuriozalny jej następny pomysł, Canine nie chciała podzielić losu Thoraxa, lecz dalszy bieg historii połyskiwał światełkiem nadziei ku lepszej przyszłości.

Kolejny złowrogi plan Chrystalis nie powiódł się, dodatkowo powrót Thoraxa spowodował ogromne zmiany w życiach wszystkich podmieńców, poczynając od wyglądu kończąc na dezercji tyranki.

 

Untitled244_20210112210159.thumb.png.8e393ff4eba910ad75644f6a96b4d363.pngUntitled246_20210112223012.thumb.png.747176fee247c83061c36e4a0aa2657c.png

Chelicera po przyzwyczajeniu się do nowego stanu rzeczy postanowiła, że wyruszy w drogę ku większej mądrości. Z początku podróżowała jako wykreowana przez siebie postać - Purple Flux, w obawie przed przypadkowym zrażeniu do siebie innych ze względu na swoją rasę, jednak gdy dotarła do Ponyville okazało się, że niepotrzebnie się bała i nie musi udawać kogoś innego. 

Podróżowała latami zaspokajając głód wiedzy oraz poznając wiele ciekawych stworzeń, z którymi w większości starała się wejść w głębszą relację.

UwU.thumb.png.64f54c9a26a317ca2bf4fc514b833d5b.png

Ciekawostki:

- najgorzej szło jej zaprzyjaźnianie z smokami

- jej ulubionym miejscem jest Yakyakistan

- czasami korzysta z swojego alter ego w przeróżnych celach

- z mane 6 najbardziej lubi Twilight

 

Na końcu chciałabym podziękować @Cahan za podrzucenie pomysłu na imię

Edited by draksodia
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Szukałam ładnego imienia dla podmieńca, a że podmieńce nazywają się po częściach ciałach to pomyślałam żeby nazwać ją kieł, ale jedynym żeńsko brzmiącym  tłumaczeniem na angielski było właśnie Canine (Fun Fact: na początku miała mieć na imię Flux, ale mi do niej nie pasowało)

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...