Cahan

Moderator
 • Content count

  3,713
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Cahan

 1. Kredek ciąg dalszy. Tym razem 2 OCki z mojego fanfika pt. "Cień Nocy". Night Shadow & Hualong
 2. Pewnie zastanawiacie się, po kiego grzyba założyłam nowy temat ze swoimi bazgrołkami. No cóż... Mój poziom i sposób rysowania się bardzo zmieniły, a że to głównie ołówek i kredka, to uznałam, że już czas. Przed wami moja najnowsza Luna:
 3. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 4. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 5. Informuję, że wkradł się duży chochlik w całym numerze i należy uważać szczególnie na mój artykuł o pisaniu. Czemu? Ktoś podmienił wszystkie dywizy na półpauzy. Nawet tam gdzie nie trzeba. Nawet w przykładach, co do czego służy i czym się różni od drugiego. Dlatego uważajcie dopóki nie wyeliminujemy tych błędów.
 6. Ponownie otworzyłam komisze, cennik wisi u mnie w journalach na dA: https://www.deviantart.com/cahandariella
 7. To jakby co - otworzyłam ponownie komisze. Cennik wisi na dA: https://www.deviantart.com/cahandariella

 8. A ja dalej jestem i będę #TeamDaenerys. Tywin Lannister złupił Królewską Przystań, choć miasto otworzyło bramy. Palił, mordował i gwałcił - tzn. jego armia to robiła. Generalnie uważam, że Danka nie zrobiła niczego złego.

 9. I pierwszy test nowych kredek. RainbowDash
 10. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 11. Witajcie! Pragnę Wam przedstawić event organizowany przez Klub Konesera Polskiego Fanfika. O co w tym chodzi? O podbicie aktywności w świecie fanfikowym. Przez miesiąc (do 13 czerwca) będziemy liczyć i oceniać Wasze komentarze w skali od 1 do 5. Zwycięzca otrzyma rysunek ode mnie. Dowolny. Co tylko mu się zamarzy. 1. Komentować można na MLPPolska i FGE. Ten sam komentarz i tu, i tu nie będzie liczony podwójnie. 2. Dotyczy wszystkich fików do serialu MLP: FiM (inaczej - kucowych). 3. Punkty otrzymuje się za długość i trud włożony w komentarz. Żeby jakoś zróżnicować wypracowania od "Przeczytałem, podobało mi się, fajny klimat, polecam.". 4. 1 fik = 1 komentarz. Pojedynczy rozdział jest liczony jako osobny fanfik. 5. Swoje komentarze zgłaszajcie na specjalnym kanale w Klubie Konesera Polskiego Fanfika. Tabela: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bCz6Q2MRKdBLO-0JDKtswtSMUbXyz5_NfFjgvw5s_XM/edit#gid=0 Link do Klubu: https://discord.gg/d95YeDf i tu jest działający, jakby z tym było coś nie tak: https://mlppolska.pl/topic/16010-klub-konesera-polskiego-fanfika-temat-oficjalny-ogłoszenia-propozycje-itd/?page=1 Czytajcie i komciajcie.
 12. Wydaje mi się, że jest po prostu za długa. Jest pewien limit jak długi może być post.
 13. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 14. Ciekawi cię coś, szkodniku młody? By pytać nie ma przeszkody. Odpowiem na każde Wasze pytanie, chyba że inne będę miała zdanie. Nie lękaj się, klątwy nie rzucę, najwyżej Was z chaty wyrzucę.
 15. Trochę się rozrysowałam i biorę się za kontynuację komiksu do ET. I za parę innych rzeczy. Dzisiaj prosty, szybki i niechlujny szkic.
 16. Ten problem jest trudny i skomplikowany, różne są przecież zakazy od mamy. Jednak o dorosłości nie decydują upodobania, ale zdolność do odpowiedzialności podejmowania. Dobrze jest mieć odskocznię w życiu dorosłym, ciekawym, obcym i wcale nieprostym. Społeczeństwo lubi różne rzeczy katalogować, ale nie powinniśmy dawać się stygmatyzować. Cokolwiek lubisz, co innych nie rani, to każ się zostawić temu, kto Cię gani. Nie daj się stłamsić, chroń tę cząstkę siebie, która sprawia, że jesteś sobą i czujesz się jak w niebie. Nie czyń jednak pochopnych kroków, bo nie wygrzebiesz się z waśni mroków. Spróbuj ich przekonać, że dorosłość i zainteresowania, nie mają ze sobą wiele wspólnego, a robienie tego, co się lubi, to też coś ważnego.
 17. Zdałam cały Tydzień Zagłady, więc... Wracam do remasterowania CN i pisania SA. Oraz sprawdzę ten konkurs o zebrach. Jeszcze sobie w końcu kupiłam kredki, na które miałam ochotę od kilku lat.

  1. Show previous comments  1 more
  2. Cahan

   Cahan

   Koh-I-Noor Polycolor 72 sztuki

  3. PervKapitan

   PervKapitan

   A jakich wcześniej używałaś? 

  4. Cahan

   Cahan

   Bambino ołówkowych, Staedlerów i jakichś pojedynczych Herlitzów.

 18. I w końcu rozdział w rozmiarze innym niż "kieszonkowy". Miałam polać trochę jadziku za formę, ale niestety zdążyłam zapomnieć, na co się wkurzałam. Na pewno na powtórzenia i dziką składnię. Za to byciowanie, to czasami należałoby Cię lać kabanosem wołowym po gołych łapach. Także za to baty. A za całą resztę... z wielkim bólem muszę wystawić laurkę. Jakie to było dobre. O świecie dowiadujemy się coraz więcej, a jest on naprawdę ciekawy. Pełen szalonych i dziwnych rozwiązań, które jednocześnie są dobre i sensowne. Ale nie to stanowi o sile tego lepszego KO. Tu prym wiodą postacie, dialogi i chemia pomiędzy nimi. Ten fik jest taki... naturalny, nie ma w nim nic wymuszonego. Perłą jest przede wszystkim sama Obsidian. Córka Sombry nie jest emo edgelordem, a jej psychika wypada realistycznie. Jej zachowanie jest jak najbardziej racjonalne i przez to jest ciekawsza. Podoba mi się jak przedstawiasz jej tok myślenia i w ogóle. Masz też plusa za Twilight, która nie jest fanfikową mądrą Twilight ani fanfikową durną Twilight. Nawet jeśli czasami postępuje niezbyt rozważnie, to wciąż ma to jakieś skrzydła i kopyta. Nie jest głupio naiwna, jak to często bywa. Nie jest też najmądrzejszą klaczą w Equestrii - co jest zgodne z serialem. KO to póki co fanfik o świecie, a także o budowaniu relacji między postaciami i kształtowaniu umysłów. I w sumie liczę na więcej tego samego, przynajmniej przez najbliższe kilka rozdziałów. Poznawania nowego porządku, nowych kucy, prób ubicia Pinkie Pie (która dobrze wyszła), no i ciekawi mnie jakim cudem Twilight została królową podmieńców. I co z resztą wybudzonych? Czekam na więcej. Może kiedyś zasłużysz na EPIC ode mnie. PS. Zamawiam podmieńce o wdzięcznych imionach Ani Sphincter, Testis i Orchis
 19. Miałam niewątpliwą przyjemność patroszenia tego rozdziału i muszę powiedzieć, że sprawdza się on idealnie jako początek drugiego tomu. Może i większość czasu czytamy o dotychczas nieznanych nam bohaterach lub o postaciach drugo czy nawet trzecioplanowych, ale to dobrze. Dobrze, ponieważ zamiast tego dostaliśmy klimatyczne, gęste i soczyste POVy, ukazujące zarys świata po wydarzeniach w Manehattanie. A dzieje się dużo. Muszę pochwalić jakość tekstu. Jest śliczny, naprawdę. To coś więcej niż solidne rzemiosło, to prawdziwy kunszt pod względem opisów, dialogów czy nawet odrobiny zodiakowego humoru. Już zdążyłam polubić nowych bohaterów, a ich problemy w jakimś stopniu mnie poruszyły. A to przecież taki... pejzaż. Ma pokazać, co się dzieje na świecie, po to by w przyszłości osadzić w nim właściwą akcję i bohaterów. To rzadko wychodzi naprawdę ciekawie, ale tu się udało. Najbardziej przypadły mi do gustu fragmenty we wsi i w okolicznych lasach. Może dlatego, że bardzo polubiłam Rowanberry, która wydaje się być postacią z jednej strony nieco sztampową, a z drugiej interesującą - motyw chłopczycy, która chce więcej jest jednak bardzo popularny i sama go często używam.. Pragnę też pochwalić śmierć dowódcy Laurelińczyków. Bardzo ładna scena. A końcówka? Końcówka pozamiatała i pokazała, że będzie grubo. Czekam na więcej. PS. Czytajcie i komciajcie, bo naprawdę warto.
 20. Witajcie, moje małe rosiczki! Jakoś tak mnie ostatnio naszło, że nie dość, że serial nie porusza takiego tematu jak kultura, historia czy zwyczaje zebr, ani nawet nie mówi nic o przeszłości Zecory, to również autorzy fików uparcie pomijają ten temat. A przecież to nisza, którą by można zapełnić Dlatego otwieram kolejny konkurs literacki. Informacje o konkursie: Temat: Lore zebr Co to oznacza? Fanfik musi poruszać takie tematy jak: historia zebr, kultura zebr czy przeszłość Zecory. Wszystkie tagi dowolne, poza: gore, clop i grimdark. Limity słów: Minimalny: 1000 słów Maksymalny: 6000 słów Termin oddawania prac jest do 21 kwietnia, do godziny 23:59 Prace należy umieścić w tym temacie, w postaci linku do dokumentu google, który ma wyłączone opcje edytowania i komentowania, ponieważ prace konkursowe nie mogą być poddawane korekcie przez osoby trzecie. Skład sędziowski: Cahan, Zodiak Nagrody: 1 miejsce - ilustracja do fanfika kredkami lub ołówkiem (Made in Cahanland) z częściowym tłem oraz publikacja opowiadania w magazynie Equestria Times 2 miejsce - ilustracja do fanfika kredkami lub ołówkiem, fullbody lub portret, ale bez tła 3 miejsce - ilustracja do fanfika kredkami, portret bez tła Wszystkie miejsca na podium dostaną też forumowe odznaki.
 21. Piszę skrypt studencki. Czy jeśli go ukończę, to zostanę bohaterką jak Joanna d'Arc?

  1. Show previous comments  5 more
  2. D.E.F.S

   D.E.F.S

   Zarządzanie i marketing z elementami prawa. Zaocznie. W sumie do dziś nie wiem (wiem z głupoty) tam polazlem jak wyszedlem z profilowanego liceum.profil Psychologiczo pedagogiczny z rozszerzoną biologią

  3. Cahan

   Cahan

   Cóż, to co robiłam w liceum (ogólnokształcące, rozszerzone biologia i chemia, elementy rozszerzenia na matmie, fizyce i geografii) ma mało wspólnego z moimi studiami (lekarsko-dentystyczny) :rainderp: 

   I mam nadzieję, że ukończę te studia, bo jeśli nie... to by znaczyło, że męczyłam się na próżno.

  4. D.E.F.S

   D.E.F.S

   I tego ci życzę, abyś ukończyła. Miałem szansę zaliczyć pierwszy rok, ale wybrałem inną drogę. Wojsko, praxa w markecie za psi pieniądz i emigracja. I powiem ci, żaluję że nie poszedłem studiować dalej. Także wybierz mądrze drogę

 22. I jest rozdział III. Trochę to trwało, bo studia ostatnio naprawdę mocno dają mi w kość. Kolejny... Kolejny na pewno nie pojawi się przed 10 maja. Wszystko zależy od tego, czy pozdaję egzaminy i zaliczenia w pierwszych terminach, czy czekają mnie poprawy. https://docs.google.com/document/d/1FOwLTT-QAc8E1kA1Tv3W9qTwI6OiVXcnTxjSkwrO5Y8/edit
 23. Okładka wykonana przez: https://www.deviantart.com/moonlight-ki Cień Nocy Akcja dzieje się parę tysięcy lat przed fabułą serialu, nie w Equestrii, a w Królestwach Nocy, Słońca i Zmian (fikcyjnych państwach graniczących z tą krainą), w czasach wojen, zaraz i dworskich intryg. Historia ta opowiada o przygodach Night Shadow, pozbawionej praw do korony królewny, która pragnie na przekór wszystkiemu zdobyć tron. Niestety w życiu nic nie jest takie proste, dlatego by uzyskać swój cel, Nighty będzie musiała nauczyć się wielu rzeczy, a co ważniejsze przeżyć. Czy uda jej się i osiągnie swój cel, nie zapomniawszy, iż w życiu istnieją takie wspaniałe rzeczy jak przyjaźń, a nawet prawdziwa miłość? Czy pokona przeszkody jakie spotka na swej drodze? I czy nie zabije się, potykając o własne nogi? Proszę się nie zniechęcać imieniem głównej bohaterki, ani faktem bycia przez nią alikornem. Jeśli ktoś spodziewa się jednokucykowej armii i motywów krwawej zemsty, to nie spotka się z tym w tym opku. Starałam się uniknąć motywu Mary Sue, ale nie wiem w jakim stopniu mi się to udało. Fanfik odpowiada na wiele pytań z historii kucy. Inspirowane nieco "Wiedźminem" i "Pieśnią Lodu i Ognia", więc pojawiają się wątki polityczne, odgrywające ważną rolę w fiku. Prolog [R] Rozdział I [R] Rozdział II [R] Rozdział III [R] Rozdział IV Rozdział V Rozdział VI Rozdział VII Rozdział VIII Rozdział IX Rozdział X Rozdział XI Rozdział XII Rozdział XIII Rozdział XIV Rozdział XV Rozdział XVI Rozdział XVII Rozdział XVIII Rozdział XIX Rozdział XX Rozdział XXI Rozdział XXII Rozdział XXIII Rozdział XXIV Rozdział XXV Rozdział XXVI Choć do zakończenia tego fika pozostało dużo rozdziałów, to planuję już kontynuację, dziejącą się we współczesnej Equestrii. Spin offy: Cień Nocy: Konflikt Interesów[Oneshot][Slice of Life][Politicial fantasy] Proszę o komentarze i krytykę oraz zapraszam do udziału w ankiecie . Chcę wiedzieć, czy ktoś to czyta i co poprawić. UWAGA! NOWOŚĆ! Ruszam z odświeżeniem fika i jego kontynuacją, szczegóły w moim ostatnim poście w temacie! [R] oznacza rozdział poprawiony, zremasterowany. Epic: 3/10 Legendary: 3/50
 24. Niech nie edytuje posta.