Cahan

Moderator
 • Dodanych treści

  3061
 • Dołączono

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  39

Cahan last won the day on November 17 2016

Cahan had the most liked content!

Informacje o Cahan

Informacje profilowe

 • Płeć
  Klacz
 • Zainteresowania
  Botanika, ichtiologia, felinologia, jeździectwo, fantasy, gry komputerowe.
  W zasadzie... Interesuję się wszystkim. Szczególnie nauką.
 • Coś o sobie
  1. Pasjonatka fantasy, która uwielbia wszystko co z nim związane od książek, przez gry komputerowe, po LARP.

  2. Miłośniczka jazdy konnej. Marzę by spróbować łucznictwa konnego oraz joustu. W przyszłości chciałabym mieć własnego konia do celów rycersko-sportowo-rekreacyjnych, więc pewnie skończy się na paru sztukach do celów różnych.

  3. Uprawiam rośliny owadożerne oraz storczyki. Lubię też rośliny wodne. Wszystkie rośliny są cudowne. Ogółem, jeśli nie chcesz umrzeć, to nie czyń krzywdy moim fotosyntezującym przyjaciołom. Serio.

  5. Zajmuję się akwarystyką, szczególnie interesują mnie pielęgniczki południowoamerykańskie. Mam jednak sentyment do wielu innych grup ryb.

  Moje zbiorniki:
  a) 126 l, ryby: Laetacara dorsigera [para], Ancistrus sp. [samica], Nannostomus becfordi [8szt.], Hemigrammus bleheri [8szt.], bystrzyk amandy [niedobitek po obsadzie sprzed paru lat], rośliny: żabienice, anubiasy, nurzaniec śrubowy, nadwódka, zwartki, mikrozorium.

  b) 16 l [jedyny czynny zbiornik eksperymentalny] - nie liczona ilość krewetek Neocaridina heteropoda var. Red, rośliny: pelia, mech [nie wiem jaki, ale wypuszcza sporofity], anubiasy, ludwigia.

  6. Piszę fanfiki oraz rysuję. Obie te rzeczy wychodzą mi dość średnio, ale dobrze się przy tym bawię, więc się zbytnio nie przejmuję.

  http://cahandariella.deviantart.com/

  7. Byłam redaktorem Brohoofa (po rozłamie).

  8. Obecnie piszę do Equestria Times, gdzie oprócz tego zajmuję się rekrutacją oraz jestem wicenaczelną.

  9. Moje fanfiki:
  - Cień Nocy [2 część trylogii "Wojny Świtu i Zmierzchu"]
  - Chutliwa Equestriańska Pokojówka [dramat, ponyfikacja książki z gry Skyrim]
  - Szept Mgły [ballada pseudoromantyczna]
  - Czarny Polak z Ponyville [parodia]
  - Popioły [postapo o Lunie]
  - Kwiat Paproci [pogańskie kuce]
  - Rosiczki Atakują [komedia]
  - Everyday a Little Death [pogańskie kuce]
  - 50 Twarzy Dash
  - Cień Nocy: Konflikt Interesów
  - Celestia
  - Festung Breslau
  - Wiosna Kuców
  - Biologicznie poprawne kucykowe seksy (komedia, zawiera clopa)
  - Kromlech (Pogańskie Kuce)
  - Koszmar Przemian
  - Ziemnogród
  - Samotność
  - Superbohater
  - Przekleństwo Lasair

  10. Według MBTI jestem INTP albo INTJ. W sumie to oba się w pewnym sensie zgadzają, ale ja myślę, że to nieprawda i mam zupełnie nowy typ osobowości, bo normalna to ja raczej nie jestem.

  11. Ludzie regularnie mylą moją płeć i posądzają o ćpanie [nie, nie zażywam narkotyków].

  12. Jestem członkinią jury Fanfikowych Oskarów.
 • Ulubiona postać
  Serialowe:
  1. Chrysalis Queen of Changellings
  2. Celestia
  3. Rarity, Starlight Glimmer
  4. Sombra, Luna (Nightmare Moon), Sunset, Zecora

  Nie lubię:
  1. Fluttershy
  2. Tirek
  3. Maud Pie
  4. Apple Bloom

Ostatnie wyświetlenia profilu

27092 wyświetleń profilu
 1. Koniowate są nieparzystokopytne, bo stoją na jednym palcu.
 2. Troll wstawki w fikach nie będących komediami pojawiały się jedynie w Cieniu Nocy, który był moim pierwszym fikiem. I to było dawno. Ale prawda.
 3. W sumie nie za bardzo zachęca, raczej mnie coś zniechęca. A zniechęcają mnie: 1. Angielskie tytuły polskich fanfików, które no... Co innego, kiedy obcojęzyczny tytuł coś znaczy, bo jest np. nawiązaniem do czegoś, ale kiedy ktoś nazywa fika, dajmy na to "Shadow of the Night: Epic alicorn adventure", to brzmi to głupio. Łacina czy niemiecki brzmią ładniej, ale wciąż jest w tym coś pretensjonalnego. 2. Tytuły typu "My Little Pony: Necromancy is Magic" czy "My Little Doom" - to zwiastuje pierwszego fika i katastrofę pod względem technicznym i fabularnym. Chociaż bywają wyjątki. Tagi [dark][tragedy] dobrze opisują takie opowiadania. 3. Słowa typu "Polak", "Anioł", "Husarz" - wszystko co mówi: oto katastrofa i leczenie kompleksów, będzie słabe HiE. 4. Coś co brzmi jak chińska bajka. Crossovery z mangą i anime to w 90% dno. 5. Kiedy ktoś pisze crossover z Reksiem, Tabalugą czy inną bajką dla dzieci i nie jest to komedia, to automatycznie mówię: NOPE. A tytułowanie rozdziałów jest fajne, ale niepotrzebne.
 4. Mówiłam o tym co dla mnie jest ważne, a nie dla przeciętnego czytelnika. A po okładce można się pięknie naciąć, po tytule zresztą też. Tagi są wskazówką - jeśli nie wiem, nie lubię postapo, to nie sięgam po postapo. Albo chcę coś smutnego czy wprost przeciwnie. Jednak to opis jest u mnie ostateczną weryfikacją. Jeśli wygląda jak naskrobany przez dzieciaczka pięcioletniego, to ja pasuję. Zła strona techniczna też odrzuca, choć to zazwyczaj da się szybko naprawić.
 5. @Flashlight, czynniki są różne. Ale na 1 miejscu jest opis fanfika. Jeśli jest napisany z sensem i mnie zainteresuje, to raczej opowiadanie przeczytam. Tu też istotne są tagi. Czy patrzę na autora? Tak, jeśli kogoś nie lubię (dobra, nie kogoś, ale jego twórczości - nie musi być zła, ale każdy lubi co innego), to nie czytam. Chyba że chcę sprawdzić jak się rozwija (albo pośmiać, bo niektóre fanfiki są tak złe, że aż śmieszne). Jeśli autora znam i cenię to pewnie zerknę, ale niekoniecznie. A w ogóle to czytam, bo muszę do Oskarów, ja nie mam luksusu wybrzydzania
 6. Ten quiz jest głupi. Wyszła mi matka Bambiego. Mój jedyny związek z tą łanią jest taki, że smakuje mi dziczyzną. No, ale możliwe odpowiedzi były dość ubogie i nieprecyzyjne.
 7. Tak, powody są dwa. 1. Fanfik będzie poprawiany, kiedy tylko pozdaję egzaminy w tej sesji (albo i nie). Co oznacza, że kilkanaście rozdziałów przejdzie dość mocne zmiany, które sprawią, że będzie się to czytać lepiej. 2. Ktoś inny już kiedyś zaczął to lektorować, dlatego uważam, że ta osoba jest jedyną, która ma prawo do lektoringu tego fanfika.
 8. @Accurate Accu Memory, powiem tak: z punktu widzenia prawa raczej nie mogę Ci zabronić, ale jednak nie chciałabym byś lektorował mój fanfik.
 9. A ja nie mam dość. Brakuje mi dobrych. Nawet sama planuję naskrobać TCB, które dzieje się głównie w Equestrii z punktu widzenia przymusowej konwertytki.
 10. Ja czytałam wersję drugą - świetny fanfik z zepsutą końcówką w Niklasowym stylu.
 11. Pinkie Pie is Dead zostało przetłumaczone. A i Polacy nie gęsi i swoje kryminały mają - Piekiller oraz Cena Prawdy. To tak odnośnie kryminałów. Jakieś horrory też widywałam, ale to w MLN i większość słaba/średnia. A co do fantasy i spisków, to było tego dużo więcej. Tylko niekoniecznie czyste fantasy, tylko raczej polityka + Equestria. W sumie to bardziej brakuje mi fantasy przygodówek.
 12. Szybko wypuszczanych rozdziałów dobrych fików. Kucowego fantasy - no niby jest, ale jest tego w sumie mało i nieukończone. Jednak mało mi tego. Brakuje mi też takich ciepłych opowiadań o kucach z serialu. Spokojnych SoL. Może i nie lubię Slice of Life, ale mam wrażenie, że tego typu fików jest za mało.
 13. Ponieważ tematy były zdublowane, to usunęłam jeden z nich. A maziaje całkiem ładne, tylko anatomia mogłaby być lepsza. Btw. kocia Dash ma z przodu tylne nogi
 14. Ostatnia bitwa studentów i asystentów. Za Tróje!

  1. Pokaż poprzednie komentarze  8 więcej
  2. Foley

   Foley

   Mój bieżący tydzień:

   pn - kolokwium

   wt - kolokwium

   śr - kolokwium

   cz - kolokwium

   pt - kolokwium x2

    

   Pozdrawiam! :crazytwi2:

  3. Cahan

   Cahan

   Na pierwszym roku miałam po 4 kolosy dziennie.

   Nienawidzę moich studiów.

   Pozdrawiam.

  4. WhiteHood

   WhiteHood

   Mój bieżący tydzień:

   pn - praca

   wt - praca

   śr - praca

   cz - praca

   pt - praca

   So - praca

   N - Praca

    

   Studia co drugi tydzień.