Cahan

Moderator
 • Zawartość

  3688
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3347 Pióro Starswirla Brodatego

O Cahan

 • Ranga
  Tryfid
 • Urodziny 12/24/1995

Informacje profilowe

 • Płeć
  Klacz
 • Zainteresowania
  Botanika, ichtiologia, felinologia, jeździectwo, fantasy, gry komputerowe.
  W zasadzie... Interesuję się wszystkim. Lubię uczyć się nowych rzeczy.
 • Ulubiona postać
  Serialowe:
  1. Chrysalis Queen of Changellings
  2. Celestia
  3. Rarity, Starlight Glimmer
  4. Sombra, Luna (Nightmare Moon), Sunset, Zecora

  Nie lubię:
  1. Fluttershy
  2. Tirek
  3. Maud Pie
  4. Apple Bloom

Ostatnio na profilu byli

49831 wyświetleń profilu
 1. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
 2. Trwało to nieco dłużej niż planowałam, ale pojawił się drugi rozdział remastera. Skąd te opóźnienia? Początkowe rozdziały były często nielogiczne i jestem zmuszona usuwać długie partie tekstu i zastępować je czym innym. Nowa wersja rozdziału drugiego jest dłuższa od oryginału o 1000 słów. https://docs.google.com/document/d/1zxaRHzod47_7qxWQErcAnT3KSO6ASG8sOjo3TNFYBus/edit
 3. Wysolowanie blackflame Friede brzmi jak zadanie, które zajmie mi najbliższy miesiąc. Jak ja na niej ssę, to ja nawet nie...

 4. Uwaga! Uwaga!

  Niektórzy mogą pamiętać tego fika, inni nie. W każdym razie - tworzę remaster. W starym temacie i na starych linkach do docsów. 

   

 5. Póki co zremasterowane zostały prolog i rozdział 1. Zajęło mi to nieco dłużej niż miało przez pewne zawirowania w życiu prywatnym, a także to, że pierwsze rozdziały Cienia są zwyczajnie dziurawe i słabe. Dlatego wycięłam sporą część pierwszego rozdziału i zastąpiłam nowym tekstem. Sądzę, że to lepiej rozwija i przedstawia niektórych bohaterów, a także ma po prostu więcej sensu niż wcześniej.
 6. Również polecam i dodatkowo zachęcam Was do oznaczania autorów czytanych fików w tym temacie bądź też dodatkowym informowaniu o czytaniu w tematach z ich fikami. No i proszę czytających oraz słuchaczy o komcie pod fanfikami.
 7. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
 8. Witajcie, moje małe rosiczki! Jakoś tak mnie ostatnio naszło, że nie dość, że serial nie porusza takiego tematu jak kultura, historia czy zwyczaje zebr, ani nawet nie mówi nic o przeszłości Zecory, to również autorzy fików uparcie pomijają ten temat. A przecież to nisza, którą by można zapełnić Dlatego otwieram kolejny konkurs literacki. Informacje o konkursie: Temat: Lore zebr Co to oznacza? Fanfik musi poruszać takie tematy jak: historia zebr, kultura zebr czy przeszłość Zecory. Wszystkie tagi dowolne, poza: gore, clop i grimdark. Limity słów: Minimalny: 1000 słów Maksymalny: 6000 słów Termin oddawania prac jest do 21 kwietnia, do godziny 23:59 Prace należy umieścić w tym temacie, w postaci linku do dokumentu google, który ma wyłączone opcje edytowania i komentowania, ponieważ prace konkursowe nie mogą być poddawane korekcie przez osoby trzecie. Skład sędziowski: Cahan, Zodiak Nagrody: 1 miejsce - ilustracja do fanfika kredkami lub ołówkiem (Made in Cahanland) z częściowym tłem oraz publikacja opowiadania w magazynie Equestria Times 2 miejsce - ilustracja do fanfika kredkami lub ołówkiem, fullbody lub portret, ale bez tła 3 miejsce - ilustracja do fanfika kredkami, portret bez tła Wszystkie miejsca na podium dostaną też forumowe odznaki.
 9. Pewnie wielu z Was myślało, że fanfik zdechł, ale... Otóż nie. Nadszedł czas powrotu. Problem jest jeden - otworzyłam docsa, zaczęłam nowy rozdział i doszłam do wniosku, że nie pamiętam wystarczająco dobrze poprzedników. Dlatego... Postanowiłam przeczytać go jeszcze raz, a czytanie połączyć z poprawkami poprzednich rozdziałów, tak by były dużo lepiej napisane. Rewrite to nie będzie, raczej remaster. Dlatego, jeśli ktoś fika zna i czeka, ale nie pamięta, to sądzę, że będzie to dobra okazja do tego by go sobie odświeżyć. Plan jest taki: poprawiam i czytam 1 rozdział dziennie, co jest aktualnie realne i piszę SA do czasu aż nie dojdę do końca rozdziału 26. Wtedy Smak Arbuza chwilowo pójdzie w odstawkę, za to Cień będzie priorytetem. Przy okazji, to mam nową okładkę, wykonaną prze @Moonlight. Także, codziennie wypatrujcie aktualizacji - będą zaznaczone w 1 poście. Pierwsza z nich jeszcze dzisiaj, ale później :>
 10. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
 11. Muszę przyznać, że ta edycja jest niewypałem. Dużo ludzi się wykruszyło, inni nie byli wystarczająco aktywni. Dlatego z bólem, ale jednak, zdecydowałam się ją uśmiercić. Za to w dziale niebawem pojawią się kolejne aktywności, konkursy i zabawy. Liczę na to, że nie zdechną tak jak to.
 12. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
 13. Witajcie, pączusie! Już jutro Tłusty Czwartek, a więc najważniejsze święto w całym roku. Właśnie dlatego numer 31 wydajemy akurat dziś, a nie jakoś wcześniej! Dlatego pragnę życzyć wszystkim czytelnikom dużo szczęścia w postaci tych wspaniałych wyrobów cukierniczych. A co w numerze? Znacie Deca, Waszego Pana Admina i Władcę? No to mamy z nim wywiad. A oprócz tego recenzje nowej She-Ry i Sabriny, podróż przez generację 1 kucysi, relację z Żydolandii recenzje fanfików i wiele innych atrakcji. Z takich aktualizacji, to od tego numeru włącznie w każdym ET znajdzie się komiks, którego nie zobaczycie w żadnym innym miejscu. Linki: https://issuu.com/equestriatimes/docs/031 https://drive.google.com/file/d/1doxBm_ICc1j6-VkjfiSXpM92utdQc8kQ/view
 14. Potrafię trzaskać obrotowymi drzwiami! Legendy mówią, że to był Chuck Norris, ale tak naprawdę to byłam ja.
 15. Dosyć. Kolejne offtopy, które nie odnoszą się do samego tekstu będą nagradzane warnami. A Ty, @MLPFan, wiedz, że warsztat pisarski da się wyrobić. Ale do tego trzeba pisać i publikować.