Cahan

Moderator
 • Zawartość

  3439
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2778 Cutie Mark Crusaders - Łowcy Reputacji! YAY!

O Cahan

 • Ranga
  Tryfid
 • Urodziny 24.12.1995

Informacje profilowe

 • Płeć
  Klacz
 • Zainteresowania
  Botanika, ichtiologia, felinologia, jeździectwo, fantasy, gry komputerowe.
  W zasadzie... Interesuję się wszystkim. Lubię uczyć się nowych rzeczy.
 • Ulubiona postać
  Serialowe:
  1. Chrysalis Queen of Changellings
  2. Celestia
  3. Rarity, Starlight Glimmer
  4. Sombra, Luna (Nightmare Moon), Sunset, Zecora

  Nie lubię:
  1. Fluttershy
  2. Tirek
  3. Maud Pie
  4. Apple Bloom

Ostatnio na profilu byli

40809 wyświetleń profilu
 1. Gdybym była adminem, to zbanowałabym 3/4 forum
 2. Tym razem mam dla Was Rarity oraz mini komiks. Rarity Komiks
 3. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
 4. W takim razie dalej przechodzą: White Hood, Kruczek, Rzymianin i Zegarmistrz! Gratki, panowie! A co z półfinałami? Zmieniam nieco formę, bo poprzednia nie wyszła. Zaczynacie od jutra i każdy ma 2 dni na napisanie swojej części rapsów. Jeśli nie zmieści się w czasie, to odpada. Nasze pary to: @WhiteHood i @Rzymianin oraz @Zegarmistrz i @Kruczek Czyli jutro swoje rapsy zaczynają White Hood (przeciwko Rzymianinowi) i Zegarmistrz (przeciwko Kruczkowi).
 5. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
 6. Dobrze, wybaczcie opóźnienia, ale wczoraj miałam egzamin, a po nim odsypiałam i expiłam, bo mój mózg zrobił małą wysiadkę i dalej jestem psychicznie zmęczona i przymulona. Dlatego będę się streszczać. Triste Cordis: 1. To się w ogóle nie rymuje, ty chyba nie wiesz jak się rapuje. Nie wystarczy tylko chcieć, trzeba jeszcze talent mieć. Słabo przez to wyszedł pojazd, przydałby się czas na dojazd. 2. Tu już jest spora poprawa, chyba wyszła ta zabawa. I pojazd Ci wyszedł zgrabny, całkiem ładny i powabny. White Hood: 1 i 2. Ty przynajmniej rymy składasz, a nie dziwne coś układasz. Liczba sylab się nie zgadza, tego to się nie nagradza. Tekst? Dla mnie to straszna słabizna, ale dla nas nie pierwszyzna, by innych rymem obrażać i na zemstę się narażać. Kruczek: Ponieważ wróg się nie stawił, to przechodzisz dalej, a póki co, herbatki sobie nalej. Jednak sylaby byś zaczął liczyć, jeśli chcesz półfinały zaliczyć. Zegar: 1 i 2. Pojazdy dobre składasz, rymy gorzej już układasz. Rytmu ktoś nie czuje, przez to tekst marnuje. Z raz czy dwa też rym Ci zwiał, czyżby Ciebie dość już miał? Sosna: 1 i 2. Nie do rymu, nie do taktu, wsadź se palec do kontaktu. Dobrze wiem, że przesadziłam, ale rytmu nie zgubiłam, ty zaś cały czas to robisz, i co zrobisz? Nic nie zrobisz! Rzymianin: Rymów prawie nie uświadczysz, ale raka nie doświadczysz. Pojazd byłby niezły całkiem, gdyby go przejechać wałkiem. Do półfinałów imo powinni przejść: 1. Triste Cordis, ponieważ choć pierwsza część, była słaba, to druga już się udała i tę część oceniam wyżej niż całość White Hooda. Mam tu jednak wątpliwości i niech wypowie się drugi sędzia, wtedy też wydam ostateczny werdykt i ustalę terminy z poprawką na obsuwy. 2. Kruczek, który wygrywa walkowerem. 3. Rzymianin - to samo, co wyżej. 4. Zegarmistrz - lepsze rymy niż u Sosny i lepszy pojazd. Przede wszystkim lepiej się to czyta.
 7. Bleflar, spóźniłeś się za bardzo. Wyniki będą jeszcze dzisiaj, podobnie jak ogarnięcie półfinałów.
 8. Użytkowniku nasz słodki i kochany, nie pisz posta pod postem, bo będziesz warnowany.
 9. Thoroughbred - zwierzę czystej krwi, rasa z zamkniętą księgą hodowlaną. A przynajmniej to oznacza to u koni, u psów powinno być tak samo. Inter-bred - rasa uszlachetniana innymi rasami Cross-bred - krzyżówka międzyrasowa Half-bred - półkrewek, krzyżówka 2 ras Mongrel - kundel, osobnik o nieznanym pochodzeniu
 10. Cahan grywa w Dzikie Hordy przez Game Rangera. Kontakt przez forum lub Discorda.
 11. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
 12. No nie. Kształt akwarium sam w sobie zazwyczaj znaczenia nie ma. Oczywiście, są ryby, dla których powierzchnia dna czy wysokość zbiornika są istotne. Więc nie, nie będzie różnicy w kwestii zmiany ryb, które się tam trzyma. Bo prostokąt 10 litrów nie nadaje się dla ryb tak samo jak kula 10 litrów. A w kuli 20 litrów tak samo można trzymać bojka jak w prostokącie 20 litrów. A są kule, które mają tych litrów i 45. Większych nie znalazłam podczas 2 minut przeszukiwania google'a.
 13. Tylko widzisz. Dla kogoś w temacie mały, prostokątny zbiornik to 20-100 litrów. Dla początkującego dobre będą 50-100 litrów. Mniejsze w zasadzie tylko jak chce mieć bojki/krewety/ parę A. borelli/jakieś endlerki czy małe kąsacze. Tymczasem dla osoby nieobeznanej w temacie taki mały, prostokątny zbiornik, to ma litrów raczej 5 niż 50. Kiedy mówię ludziom, którzy nie są w temacie, że mam 126 litrów, to wyobrażają sobie jakieś ogromne akwarium W efekcie trzymają bojki w jakichś szklankach, ale są zadowoleni, bo to nie są kule. I to jest imo bardziej realny problem. Mówiąc dosadniej: krucjata przeciwko kulom nie ma sensu, bo nie zwalcza problemu trzymania ryb w za małych akwariach. Zmianie ulega tylko ich kształt.
 14. No właśnie nie są. W jaki sposób krzywizna kuli stanowi problem inny niż: ciężko przyczepić sprzęt, ściany gorzej się czyści, kula 20 litrów zajmuje więcej miejsca niż prostokątne 20 litrów? Na pewno teraz nie kupiłabym sobie kuli, bo nie lubię utrudniać sobie życia. Z tego samego powodu nie kupiłabym akwarium z panoramiczną przednią szybą. Albo innego walca. Tak, jest to niepraktyczne. Tak, warto mówić dlaczego. Ale nie należy demonizować kuli, tylko dlatego, że kula i "rybka będzie pływać w kółko, bo jeziora i stawy nie są kwadratowe". Prostokątne też nie są. Ani szklane. Szczególnie, że demonizowanie kuli kończy się tym, że ludzie trzymają bojki w 2 litrach szkła czy innego plastiku, ale nie jest to kula! Może zamiast "zła kula", to "złe akwaria o zbyt małym litrażu"? Wtedy wszystko nabierze więcej sensu. A przestrzeń do pływania w linii prostej? Jest mniejsza. W akwariach narożnych też. Albo w innych o nietypowych wymiarach. Ale i tak do tej kuli trafiają głównie mało ruchliwe bojki albo inne krewety.
 15. No, ale w zasadzie co jest złego w kuli 20 litrów plus? Takiej z pokrywą, grzałką i filtrem. No jest to niepraktyczne w cholerę, ale jak dla mnie, to jak ktoś się uprze, to krewety czy bojownika może sobie w tym trzymać. Ja tymczasem podeślę to: http://www.polskatimes.pl/artykul/984916,pacu-ryba-znana-jako-obcinaczka-jader-znaleziona-w-wodach-sekwany-zdjecia,id,t.html