Jump to content

Borderlands 3: The "last" Siren [ENG][Z] [One shot] [Action] [Violence]


Cipher 618
 Share

Recommended Posts

Borderlands 3 to jedna z moich ulubionych gier. Może i jest świetna, ale ma koszmarnie słabą fabułę (serio, dno i kilometr mułu). Od dawna miałem w głowie swego rodzaju alternatywną wersję jednej ze scen. UWAGA! To pierwsze opowiadanie, które napisałem OD RAZU po angielsku, bez tłumaczenia czegokolwiek z polskiego. Efekt może być... ciekawy. I jeszcze jedno, są tu drastyczne sceny.

 

Co trzeba wiedzieć, żeby zrozumieć ten fanfik (jeśli nigdy nie grało się w grę):
 

Spoiler

1. Syreny to po prostu swego rodzaju "czarodziejki". Każda rodzi się z unikatową mocą. I nie, nie mają ogonów.

2. Vault Hunter - uzdolnieni wojownicy, których jedynym celem jest poszukiwanie i ograbianie krypt (vaults) zbudowanych przez Eridian (tajemniczą zaginioną rasę). Czasami przy okazji uratują świat.

3. Fabuła z gry w pigułce: Tyreen i jej brat chcą zostać bogami (kompletnie bez powodu, serio). W tym celu tworzą sektę Children of the Vault (CoV) i muszą zabić oraz wchłonąć moc "strażników" pilnujących krypt rozsianych po całej galaktyce. Gracz musi ich powstrzymać (zabić strażników zanim zrobi to Calypso). W jednym z zadań główny bohater pomaga zemścić się na niejakim Katagawie, który niszczy cywilne budynki należące do jego biznesowego konkurenta, Rhysa. W tym celu gracz na prośbę Rhysa wysadza w powietrze luksusowy jacht (statek kosmiczny) Katagawy.

 

Postacie:

- Maya - potężna syrena (patrz okładka na wattpad), która pomaga w pokonaniu Tyreen. Jej mocą jest "phaselock", czyli możliwość zamknięcia czegoś/kogoś w bańce "mydlanej". Używa tego zarówno do ataków, jak i obrony

- Tyreen Calypso - syrena, która potrafi "wchłaniać" moc i siły życiowe innych żywych istot. W grze działa z bratem. U mnie jest sama.

- Ava - uczennica Mai, która w grze jest niesamowicie irytująca i za śmierć Mai obwinia kogoś, kogo tam nawet nie było :rarity5:

- FL4K - robot archiwista, który zyskał samoświadomość i odkrył zamiłowanie do polowań. Towarzyszy mu jabber, czyli stworzenie wzorowane na małpie, które potrafi posługiwać się bronią. Dla niego próba powstrzymania Tyreen to kolejne polowanie.

 

Link do opowiadania. Mam nadzieję, że wattpad może być :)

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...